تاریخ انتشار۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب : 568097
ائمه جمعه اهل سنت گلستان:

پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) اسوه بی بدیل انسان ها است

امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با عنوان اینکه حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) از سوی خداوند متعال اسوه بی بدیلی برای همه انسان ها معرفی شده است بر ادامه سیره و سنت پاک ایشان تأکید کردند.
پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) اسوه بی بدیل انسان ها است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، امام جمعه اهل سنت اینچه برون گفت: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در طول 23 سال نبوتشان، راه رسیدن به سعادت و روشنگری را به مردمی که در جهالت و ظلمت زندگی می کردند نشان دادند.
آخوند «مدد آقا هوشمند» در نماز جمعه این هفته مصلای شهر مرزی اینچه برون با تبریک ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام (ص) و آغاز هفته وحدت، اظهار کرد: جشن میلاد رسول اکرم (ص) در سراسر ممالک اسلامی به سبب گرامیداشت زحمات فراوانی که آن حضرت در راه هدایت امت کشیدند برگزار می شود.
به گفته وی؛ امام خمینی (ره) از 12 لغایت 17 ربیع الاول را هفته مبارک وحدت نامیدند تا نقشه دشمنان اسلام و کشورمان که ایجاد اختلاف و تفرقه است را خنثی کنند.
امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون با بیان اینکه دشمن به دنبال فرصت و بهانه است تا اتحاد و امنیت ما را برهم بزند، تصریح کرد: حفظ وحدت و انسجام در مقابل دشمنان و تفرقه افکنان تنها راه مقابله با ترفندهای آنان علیه امت اسلامی است.
وی افزود: اگر این یکدلی و همگرایی در بین مسلمانان وجود نداشته نباشد نمی توانند با عزت و سربلندی زندگی کنند و به سستی و انحطاط کشیده خواهند شد.
آخوند هوشمند با تبریک هفته نیروی انتظامی و با قدردانی از تلاش های نیروهای جان برکف فراجا، ابراز کرد: امنیت و آسایش امروز ما حاصل ایثارگری ها و فداکاری های این نیروها در مرزها و مناطق شهری و روستایی است.
وی ادامه داد: ضروری است جهت پایداری نظم و امنیت در کشور با نیروهای انتظامی و مرزبانی همکاری لازم را داشته باشیم.

 پیامبر اسلام (ص) پدر دینی مسلمانان است
خطیب جمعه اهل سنت گرگان، گفت: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) پدر دینی همه مسلمانان است.
آخوند «فرهاد مهربخش» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع ابوحنیفه گرگان، اظهار کرد: آن حضرت دینی برای ما مسلمانان به ارمغان آورد که کامل و جامع بوده و پاسخگوی نیازهای بشری در هر زمان و مکانی است.
به گفته وی؛ ایشان با زحمات 23 ساله خود راه حق و حقیقت را برای امتش و برای انسان های دیگر به خوبی نشان داد.
خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع ابوحنیفه گرگان، ربیع الاول را ماه پر از خیر و برکت برای امت اسلامی دانست و گفت: در این ماه مبارک پیامبر بزرگوار اسلام (ص) متولد شدند و جهان تاریک را با آمدن خویش منور ساختند.
وی افزود: ضروری است شأن، منزلت، عشق و محبت ایشان را در دل خودمان تقویت کنیم تا از مسیر صحیح ایشان فاصله نگیریم.
به گفته وی؛ غیر از آن حضرت تا روز قیامت اسوه و الگویی کامل برای امت اسلامی و همه بشریت نخواهد بود.
آخوند مهربخش در پایان با تأکید بر حفظ حرمت انسان مومن و مسلمان، گفت: اگر فردی انسان مومنی را مورد آزار و اذیت قرار دهد گرچه ثواب 70 پیامبر الهی را نیز داشته باشد نمی تواند از عذاب این عمل ناپسند در نزد خداوند رهایی یابد.

اسلام برای زندگی فردی و اجتماعی انسان ها برنامه دارد
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه، گفت: دین مبین اسلام مترقی ترین دین است و برای همه جوانب زندگی فردی و اجتماعی انسان ها برنامه و قانون جامعی دارد.
آخوند «ناصر قزل» در نماز جمعه این هفته مسجد النبی قازان قایه، اظهار کرد: همه وظیفه داریم قوانین و احکام فردی و اجتماعی اسلام را بشناسیم و برای فرزندان خویش به خوبی تعلیم دهیم.
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه با مقایسه قوانین مترقی اسلام با ادیان دیگر، تصریح کرد: فرهنگ منحط غربی از زنان استفاده ابزاری دارد و سعی می کند آنها را مستقل از خانواده و بی بند و بار تربیت کند.
وی افزود: جامعه ای که در آن فقط زنان را به کار اقتصادی تشویق می کند آن جامعه به انزوا و انحطاط کشیده خواهد شد.
به گفته وی؛ دین اسلام برخلاف فرهنگ غرب که تربیت صحیحی از فرزندان ارائه نمی کند، تربیت آنان را برعهده مادران قرار داده تا با تربیت صحیح دینی فرد مفیدی را تحویل جامعه دهند.
آخوند قزل با اعلام اینکه فرهنگ غربی افراد سالمند را فلج کننده اقتصاد کشور می داند، گفت: فرهنگ و تمدن غرب معتقد است افراد پیر فقط مصرف کننده بوده و مزاحم زندگی سایر انسان هستند و باید در خانه سالمندان نگهداری شوند.
وی ادامه داد: اسلام به محبت، احترام و تکریم والدین و بزرگسالان تأکید فراوانی می کند.
به گفته وی؛ اسلام بهشت را زیر پای مادران قرار داده و کسب رضایت والدین را برای ورود به بهشت لازم دانسته است.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcco4qpm2bqex8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما