تاریخ انتشار۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵۸
کد مطلب : 562141
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

یکی از دستاوردهای راهبردی مقاومت، پایان دادن به افزایش سطله طلبی‌های استعمار بود/ مقاومت تحت لوای آموزه های اسلام شکل گرفت

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت مصاحبه و گفت‌وگو با علما و کارشناسان جهان اسلام پیرامون روز مقاومت اسلامی، معرفی کتاب تقریبی و... منتشر شد.
یکی از دستاوردهای راهبردی مقاومت، پایان دادن به افزایش سطله طلبی‌های استعمار بود/ مقاومت تحت لوای آموزه های اسلام شکل گرفت
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*قناد باشی در گفت‌ و گو با تقریب:یکی از دستاوردهای راهبردی مقاومت، پایان دادن به افزایش سطله طلبی‌های استعمار بود

کارشناس مسائل خاورمیانه تأکید کرد:متکی بودن مردم لبنان به خود و به فرهنگ عاشورایی و شهادت اسلامی عامل بسیار مهمی در پیروزی مردم این کشور در جنگ 33 روزه بود.
 

 
*کنعانی مقدم در گفت‌وگو با تقریب: مهمترین دستاورد جنگ ۳۳روزه لبنان، وحدت در مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی بود

کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار داشت: امروز دیگر مسئله جنگ رژیم صهیونیستی با مردم فلسطین و یا با مردم جنوب لبنان مطرح نیست، بلکه کل منطقه در مقابل جنایت های رژیم صهیونیستی مقاومت و ایستادگی می‌کنند.
 


*پاک آیین در گفت‌وگو با تقریب: جنگ 33 روزه لبنان نقطه عطفی در موضوع مقاومت بود

سفیر اسبق ایران در جمهوری آذربایجان اظهارکرد: در مجموع روز مقاومت روزی است که باید به رژیم صهیونیستی هشدار داد تا چشم طمع را از سرزمین های اسلامی بردارد و باید بداند که در مقابل تجاوز به این کشورها حتما با شکست روبرو خواهد شد.
 

*ماموستا کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با تقریب: محور مقاومت تبدیل به یک« تفکر» و« فرهنگ» شده است

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه با تاکید بر اینکه هم‌اینک محور مقاومت تبدیل به« تفکر» و« فرهنگ» شده است گفت: هم اکنون محور مقاومت تنها یک حزب نیست و ترس اسرائیل از همین بود که مبادا محور مقاومت تبدیل به یک تفکرو فرهنگ شود.


*حجت الاسلام جمشیدی در گفتگو با تقریب: مقاومت اسلامی دارای قدرتی کوبنده برای نابودی رژیم صهیونیستی است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان کرد: اکنون و در گذشته حمایت استکبار جهانی ، انگلیس و آمریکا از اسرائیل غاصب را شاهد بوده و هستیم؛ فلذا بیش از گذشته نیازمند هم افزایی و همگرایی امت اسلامی در راستای حمایت و تقویت مقاومت اسلامی می باشیم.


*حجت الاسلام جواد شبستری در گفت‌ و گو با تقریب: مقاومت در قلب های ملتهای مظلوم جهان رسوخ کرده است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: دشمنان اسلام به دنبال تغییر و منحرف سازی افکار امت اسلامی هستند؛ لذا مقاوت اسلامی با بیداری و آگاهی و حمایت رهبری معظم انقلاب توانسته است بسیاری از این توطئه ها را خنثی نموده و خدمات بسیاری را به امت اسلامی ارائه دهد.


*آل کثیری در گفتگو با تقریب: مقاومت اسلامی، به برکت خون شهدای مقاومت، اسلام روز به روز در حال گسترش است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: گستردگی مقاومت اسلامی در جهان، موجب شده است که اقتدار و عزت امت اسلامی حفظ گردد و از این رو باید امکانات جهان اسلام را در خدمت به مقاومت اسلامی، بسیج نمود.


*ماموستا ابن الخیاط در گفتگو با تقریب: رسانه های جهان اسلام خط مقدم تحکیم وحدت در میان امت اسلامی هستند

امام جمعه اهل سنت و مدیر مدرسه شافعیه سقز، بیان کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران جهان اسلام باید با هوشیاری و آگاهانه نسبت به اشاعه موضوعات وحدت آفرین و تقریب گرا فعالیت مقتدارنه ای داشته باشند.


*حجت الاسلام پورذهبی در گفتگو با تقریب: رسانه های جهان اسلام باید در مسائل وحدت آفرین و تقریب پیشگام باشند

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: در برخی کشورها دیده می شود برخی به دنبال ترویج تفرقه و تشتت هستند که این امید و آرامش را از بین برده و تنش افزایی می کند؛ تفرقه زدایی و اختلاف زدایی از مسائل مهم رسانه های جهان اسلام است.
 


*ماموستا ملاحمد شیخی در گفت وگو با تقریب: در سطر سطر کتاب کفرآمیز سلمان رشدی رد پای شیطان هویداست

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: سلمان رشدی با قلم خود کتابی نگاشت که تمام اصول و اعتقادات مسلمین را مورد تمسخر قرار داد، در سطر سطر این کتاب کفرآمیز به نوعی رد پای شیطان به خوبی هویداست.
 


*شیخ انصاری در گفتگو با تقریب: مهمترین وظیفه اصحاب رسانه رساندن رسالت اسلام به گوش جهانیان است

مدیر مجتمع دینی فرهنگی امام شافعی اهل سنت اوز، بیان کرد: رسانه های اسلامی باید مسلمانان را بیدار و آگاه ساخته و نسبت به اتفاقات و موضوعات مرتبط با مسلمانان و اسلام پیوسته آنان را در جریان بگذارند تا امت بیدار و آگاه باشد.


*حجت الاسلام بهروزلک در گفتگو با تقریب: جریان مقاومت رو به جلو و پیشتاز است/ مقاومت تحت لوای آموزه های اسلام شکل گرفت

استاد دانشگاه باقرالعلوم (ع)، بیان کرد: جریان مقاومت اسلامی در شرایط کنونی رو به جلو و پیشتاز در عرصه های بین المللی است؛ اکنون مقاومت بازوی توانمند امت اسلامی در تمام سرزمین های اسلامی و غیر اسلامی است.


*حجت الاسلام ربانی در گفتگو با تقریب:با وحدت مشکلات جهان اسلام مرتفع می شود/ مقاومت اسلامی، جهان اسلام را سرافراز کرده است

دیپلمات سابق کشورمان در امریکای لاتین بیان کرد: جهان اسلام باید از ملت فلسطین و دیگر ملت های تحت فشار مضاعف و ظلم، حمایت کند و امیدواریم با وحدتی که در سراسر جهان برقرار می شود مسائل مرتبط با امت اسلامی بزودی مرتفع گردد.


*مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان: مساجد پایگاهی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: اگرچه امروزه کارکرد مساجد دچار تغییراتی شده است و همانند گذشته مردم به نسبت کمتر به آن مراجعه می کنند، اما همچنان توان حل مسائل را دارد و برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نباید از آن غفلت ورزید.


*//معرفی کتاب تقریبی// امت واحده اسلامی و اتحادیه کشورهای اسلامی

کتاب "امت واحده اسلامی و اتحادیه کشورهای اسلامی"به قلم حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به زیور طبع آراسته شد. 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcgtx9nqak93q4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما