تاریخ انتشار۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب : 561609
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان:

ناحیه صنعتی تخصصی مبلمان در روستای عطاآباد شهرستان آق قلا ایجاد می شود

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان، گفت: ناحیه صنعتی تخصصی مبلمان در روستای عطاآباد شهرستان آق قلا ایجاد می شود.
ناحیه صنعتی تخصصی مبلمان در روستای عطاآباد شهرستان آق قلا ایجاد می شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «رضا شهمرادی» در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان که در روستای «عطاآباد» پایتخت مبل ایران برگزار شد، اظهار کرد: برای ایجاد این ناحیه صنعتی تخصصی مبلمان، 14 هکتار زمین با 9 میلیارد تومان خریداری شده است.

به گفته وی؛ آماده سازی زیرساخت های راه و برق از نخستین اقدامات مورد نیاز این ناحیه است برای انتقال خط برق آن 3 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان با بیان اینکه تأمین نیروی ماهر برای کار در صنعت مبل نیازمند آموزش های لازم است، تصریح کرد: با انعقاد تفاهم نامه ای با اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای، کلاس های تخصصی مهارت آموزی در رشته های مختلف این صنعت برگزار شده است.

وی افزود: برای ارتقای سطح دانش، آگاهی و مهارت فعالان صنعت مبل، تورهایی برای بازدید از نمایشگاه های داخل و خارج استان برگزار شده است.

به گفته وی؛ شرکت شهرک های صنعتی استان برای انجام این تورهای بازدید یک میلیارد و 50 میلیون تومان هزینه کرده است.

شهمرادی از وجود 160 هکتار فضای سبز در شهرک های صنعتی استان خبر داد و گفت: در کنار ایجاد و راه اندازی شهرک ها و نواحی صنعتی، ایجاد فضای سبز نیز ضروری است.

وی ادامه داد: 5 هکتار فضای سبز در نظر گرفته شده در شهرک صنعتی «پنج پیکر» بندرترکمن مجهز به آبیاری قطره ای شده است.

به گفته وی؛ کاشت درختان پهن برگ و سوزنی، درختچه های زینتی و دائمی و انواع گل ها در فضای سبز شهرک های صنعتی انجام می شود.

این مقام مسئول گلستانی با تأکید بر اینکه خروجی پساب تصفیه خانه های شهرک های صنعتی استان که به زهکشی و رودخانه وارد می شود مورد تأیید محیط زیست بوده، اظهار کرد: یک تصفیه خانه با ظرفیت 500 مترمکعب ظرفیت در شبانه روز در هفته دولت امسال در شهرک صنعتی آق قلا افتتاح می شود.

وی افزود: 11 شهرک صنعتی استان مجهز به تصفیه خانه بوده و بیش از 90 درصد واحدهای صنعتی استان متصل به تصفیه خانه هستند.

به گفته وی؛ 6 هزار و 250 مترمکعب فاضلاب روزانه شهرک های صنعتی استان تبدیل به آب قابل استفاده برای کشاورزی است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان، خاطر نشان کرد: گلستان استانی کشاورزی خیز است؛ ولی اگر امیدمان فقط به کشاورزی باشد به جایی نخواهیم رسید؛ بلکه با گسترش صنعت می توان درآمد سرانه استان را ارتقا داد.

عطاآباد به مقصد تولید و گردشگری تبدیل شود
فرماندار شهرستان آق قلا نیز در این نشست، گفت: روستای عطاآباد به عنوان یک روستای شاخص ضمن اینکه مقصد تولید مبلمان است، می تواند مقصدی برای صنعت گردشگری نیز شود.

«سلیمان هاشمی»، اظهار کرد: امکان ایجاد یک مرکز بوم گردی در این روستا با امکاناتی که یک سرمایه گذار تهیه می کند فراهم شده است.

به گفته وی؛ با انجام کارهای اداری این طرح و ایجاد زیرساخت های لازم، این روستا علاوه بر تبدیل شدن به ناحیه صنعتی تخصصی مبلمان و صنایع چوبی، به مکانی برای جذب مسافر و گردشگر نیز تبدیل خواهد شد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آق قلا از افتتاح و کلنگ زنی 88 پروژه عمرانی با بیش از 407 میلیارد تومان در هفته دولت شهرستان آق قلا خبر داد و گفت: 12 طرح اشتغالزایی نیز با 112 میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

وی افزود: از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان، 76 میلیارد تومان برای شهرک صنعتی 1000 هکتاری اترک مصوب شده است.

به گفته وی؛ با انجام مطالعات گازی در مناطق مرزی استان می توان نیروگاه های عظیم برقی در آن مناطق ایجاد و همانگونه که کشور ترکمنستان به ما گاز صادر می کند ما نیز می توانیم به آنها برق صادر کنیم.

هاشمی با اعلام اینکه 68 درصد جمعیت شهرستان در مناطق روستایی زندگی می کنند، ابراز کرد: از شاخصه های این شهرستان که روستا محوری است در کمتر شهرستانی قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: دو بخش مرکزی و وشمگیر این شهرستان حدود 150 هزار نفر جمعیت را در خودشان جای داده اند.

به گفته وی؛ عطاآباد به عنوان روستای بدون بیکار از ظرفیت های بالای شهرستان آق قلا است که قابلیت بسیاری برای رشد و توسعه دارد.

وجود 250 واحد تولید مبل فعال در عطاآباد
عامل توسعه خوشه مبلمان عطاآباد نیز در این نشست از سابقه یک و نیم ساله این خوشه صنعتی خبر داد و گفت: اجرای این پروژه از اسفند 1399 در دستور کار شرکت شهرک های صنعتی استان قرار گرفت.

«زلیخا عادلی»، افزود: خوشه مبلمان عطاآباد شامل همه تولید کنندگان، تأمین کنندگان مواد اولیه، فروشندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان، شرکت های ارائه دهنده خدمات کسب و کار، سازمان دولتی مرتبط، بانک ها و همه ذی نفعان حوزه مبلمان است.

به گفته وی؛ ترویج رقابت با همکاری مشترک، یادگیری مشترک، هم افزایی در تولید، بازاریابی مشترک، خرید و فروش مشترک، تسهیل روابط درون بنگاهی، امکان کار گروهی در حوزه نوآوری، تسهیل بسیج منابع مالی و انسانی، تقسیم سرمایه گذاری به مراحل کوچک و با ریسک پایین، افزایش قدرت رقابت پذیری در بازارهای جهانی و توان صادرات از مهمترین اهداف توسعه خوشه های صنعتی است.

عامل توسعه خوشه مبلمان عطاآباد با یادآوری اینکه در حال حاضر تعداد واحدهای تولید فعال در این روستا به 250 واحد می رسد، اظهار کرد: بیش از 2 هزار نفر به طور مستقیم در این روستا مشغول به فعالیت در این حرفه هستند و تعداد بسیاری نیز به طور غیر مستقیم مشغول به آن هستند.

وی ادامه داد: زنجیره تولید مبلمان از صفر تا صد در این روستا انجام شده و به سراسر کشور ارسال می شود.

 گفتنی است؛ در پایان این نشست به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی استان با اهدا لوح و هدیه تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/
   
 
http://www.taghribnews.com/vdce7z8nojh8ppi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما