تاریخ انتشار۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸
کد مطلب : 561485
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراق:

اخلاص و صدق از رموز موفقیت شهید سلیمانی بود

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراق، گفت: داشتن اخلاص و برخورداری از صدق، از رموز موفقیت شهید حاج قاسم سلیمانی بود.
اخلاص و صدق از رموز موفقیت شهید سلیمانی بود
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام «سید حمید الحسینی» در همایش «تقریب و مقاومت اسلامی در مکتب شهید سلیمانی» که در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه نینوای گرگان برگزار شد، اظهار کرد: او یک مکتب و مدرسه بزرگ و مرد میدان عمل بود و در این عرصه قابل شناسایی بود.

به گفته وی؛ احساس اخلاص و صدقی که در اعمال و گفتارش بود برای همه نیروهای جبهه مقاومت قابل فهم و درک بود.

همرزم شهید سلیمانی با تأکید بر اینکه حاج قاسم به دنبال حل مسائل و مشکلات مردم ستمدیده عراق و سوریه بود، تصریح کرد: این مرد میدان، عراقی ها و سوری ها را از فشار و حملات بی وقفه گروه های افراطی داعش نجات داد.

وی افزود: بعد از سقوط حکومت بعث در عراق، 165 هزار نیروی آمریکایی وارد این کشور شدند و هر استانی را جهت چپاول به یک کشور واگذار کردند.

به گفته وی؛ دول متجاوز غربی برای به انحراف کشاندن مردم عراق از نیروهای حزب بعث در بخش های مختلف استفاده کردند تا هرج و مرج سیاسی و عقیدتی ایجاد شود.

حجت الاسلام الحسینی با بیان اینکه بحث مقاومت از زمان صدر اسلام بوده است، گفت: نخستین کلمه ای که از پیامبر بزرگوار اسلام (ص) صادر شد کلمه توحید بود که خود نوعی مقاومت و ایستادگی در برابر غیر خدا بود.

مقاومت تنها راه نجات امت اسلامی است
مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه قدس نیز در این همایش با بیان اینکه مقاومت تنها راه نجات و سربلندی امت اسلامی است، گفت: خداوند در قرآن کریم شرط برخورداری از زندگی خوب همرا با رفاه و آسایش را مقاومت در برابر طاغوت دانسته است.

حجت الاسلام «علی محمدی سیرت» ادامه داد: اگر امام حسین (ع) در برابر دشمن ایستادگی نمی کرد چراغ اسلام خاموش می شد.

به گفته وی؛ در قرآن کریم بیش از 110 آیه با عناوین مختلف از جمله «صبر» راجع به استقامت و پایداری آمده است.

مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه قدس با یادآوری اینکه خداوند برای انسان آبرو و کرامت داده و کسی حق ندارد آنرا لکه دار کند، تصریح کرد: کرامت انسانی با پذیرفتن ظلم سازگار نیست، پس وظیفه داریم در برابر هر گونه تعدی به کرامت انسانی مقاومت کنیم.

وی افزود: امروز استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل قصد تجاوز به عزت و شرف انسان های مظلوم را دارند و وظیفه شرعی و انسانی ایجاد می کند راه مقاومت را در پیش بگیریم.

به گفته وی؛ جبهه مقاومت یک زمانی محدود به تهران بود؛ ولی امروز به برکت خون شهدای گرانقدر، تا بیروت و یمن گسترده شده است.

انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcg7q9nnak93t4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما