تاریخ انتشار۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 550347
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم/  اجازه ندهیم اختلاف رای و سلیقه مسلمین به دست مایه‌ای برای دشمنان تبدیل شود

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت حضور دبیرکل مجمع تقریب در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گزارش سفر معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب به استان کردستان، مصاحبه و گفت‌وگو با علمای شیعه و اهل سنت و... منتشر شد.
برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم/  اجازه ندهیم اختلاف رای و سلیقه مسلمین به دست مایه‌ای برای دشمنان تبدیل شود
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*دکتر شهریاری در نشست تخصصی «هستی‌شناسی و فلسفه هویت در فراجهان (متاورس): دنیای متاورس دنیای همگانی و فراگیر مجازی و دنیایی برای مهارت افزایی است

به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط‌عمومی و با توجه به تغییرات و بازتعریف مناسبات جدید جهانی، فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران  نشستی را به ‌منظور تبیین و بازشناسی مفهوم هویت در فراجهان (متاورس) برگزار کرد.*در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران: دکتر شهریاری: برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: ما برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم و به این منظور باید با نقشه های دشمن که در صدد ایجاد تفرقه میان امت اسلامی هستند مقابله کنیم.  
 

*گزارش خبرگزاری تقریب از سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران/حضور مجمع تقریب با 180 عنوان کتاب

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امسال با 180 عنوان کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور پیدا کرده است، کتابهای جدیدی که از این مجمع عرضه شده است، عبارتند از: کتاب الشیخ ابوالفتوح رازی، آیت الله تسخیری زبان گویای اسلام و تشیع ، رائد الفکر الإسلامی وفارس التقریب ‌، کتاب فلسطين في وجدان علماء الإسلام و همچنین موسوعة العلامة الشيخ التسخيری.


*گزارش سفر معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب به استان کردستان/3 دیدار معاون ایران مجمع تقریب با اعضای شورای افتاء شهر سنندج

محسن مسچی معاون ایران مجمع تقریب و مشاور دبیرکل این مجمع در سفر به کردستان با اعضای شورای افتاء در سنندج دیدار و گفتگو کرد.


*گزارش سفر معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب به استان کردستان/2 دیدار معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب با استاندار کردستان
 
محسن مسچی معاون امور ایران مجمع تقریب و مشاور عالی دبیرکل این مجمع در سفر به کردستان با دکتر اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان دیدار و گفتگو کرد.
 

 
*مولوی فاضل حسینی در گفتگو با تقریب: دشمن صهیونیست لحظه ای را برای آسیب رساندن به اسلام درنگ نکرده است

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: رژیم صهیونیستی از زمان پیدایش خود تا کنون، هر لحظه و زمانی را برای آسیب رساندن به امت اسلامی، درنگ نکرده است و با دنبال کردن اهداف و نیرنگ های خود به دنبال وارد نمودن ضربات سخت به پیکره اسلام بوده است.


*امام جمعه موقت کرمانشاه در گفتگو با تقریب:  اجازه ندهیم اختلاف رای و سلیقه مسلمین به دست مایه‌ای برای دشمنان تبدیل شود

امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: باید از تنوع سلایق در جهان اسلام برای توسعه و اقتدار بیشتر مسلمین در برابر دشمنان وحدت استفاده کنیم، نباید اجازه دهیم که اختلاف رای و سلیقه به دست مایه ای برای معاندان انسجام مسلمانان تبدیل شود.


*عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با تقریب: مرحوم فاطمی‌نیا از شخصیت‌های تاثیرگذار فعالیت‌های فرهنگی بود

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مرحوم فاطمی‌نیا از شخصیت‌های شناخته شده و تاثیرگذار در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و به ویژه در موضوع وعظ، خطابه و منبر بود.


*مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در گفتگو با تقریب: کردستان ظرفیت های بالایی در سرمایه گذاری صنعتی و جذب آن دارد

مهندس احمد خسروی گفت: برقراری نمایشگاه های بین المللی در راستای فرهنگ سازی و اعتماد سازی است و اینکه این باور را ایجاد کند که استان کردستان ظرفیت های بالایی در سرمایه گذاری صنعتی تولیدی و جذب آن دارد و محصولاتی که دارای بازار خاص خود به خصوص اقلیم کردستان است را بتواند به مرحله تجاری سازی رسانده و به بازار هدف عرضه کند.


*شیخ نوری در گفتگو با تقریب: سرزمین فلسطین و قدس شریف متعلق به جهان اسلام است/هر رژیمی که بر ظلم وتجاوز بنا شود سرنوشتش نابودی خواهد بود

امام جمعه گله دار (فارس)، بیان کرد: دولت متجاوز صهیونیستی، سال های بسیاری است که به ظلم و ستم بر ملت مظلوم فلسطین می پردازد تا آنان را نابود کند، به فضل الهی با کوهی از توکل، شجاعت ، ثبات و مقاومت از سوی امت اسلامی روبرو شده است.
 


*ماموستا راستی در گفتگو با تقریب: پیروزی ملت فلسطین مقرون به اتحاد و همدلی آنان است

امام جمعه موقت سنندج بیان کرد: قرار گرفتن تمام گروه های مقاومت فلسطینی همراه با صفوف یکپارچه جهان اسلام در یک صف واحد به طور قطع می تواند هر عمل شرم آور و خباثت آلود علیه امت های اسلامی را به شکست بکشاند.


*مولوی عبدالهی اسکندر در گفتگو با تقریب: پیروزی و رهایی فلسطین و قدس شریف بعد از سال ها تجاوزگری رژیم صهیونیستی نزدیک است

خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، بیان کرد: شکست های پی در پی رژیم صهیونیستی از ملت فلسطین و گروه های مقاومت، این نوید را می دهد که پیروزی و رهایی فلسطین و قدس شریف بعد از سال ها تجاوزگری رژیم صهیونیستی نزدیک است.


*شیخ راهبر در گفتگو با تقریب: به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت جوانان فلسطینی دشمن صهیونیستی در معرض اضمحلال است

امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک)، بیان کرد: سالیان سال است که مقاومت و ایستادگی ملت فلسطین در شرف نتیجه دادن است؛ لذا اضمحلال رژیم صهیونیستی به فضل الهی توسط جوانان فلسطین و امت اسلامی نزدیک است.


*حسینی شاهرودی در گفتگو با تقریب: هدف از تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی تسلط بر جهان اسلام است

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در زمانی که رژیم صهیونیستی با هر شیوه و روش به دنبال استعمارگری و سلطه گری بر ملت های مسلمان و مستضعف می باشد طنین انداز شدن تفکر امام راحل(ره) و رهبری انقلاب اسلامی ملت های آزاده را بیدار کرده است.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbagbszrhbsfp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما