تاریخ انتشار۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷
کد مطلب : 536282
ائمه جمعه اهل سنت گلستان:

دشمنان اسلام به دنبال سرکوب ملت مظلوم یمن هستند

امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با تاکید بر اینکه اتحاد عربی و عبری به دنبال سرکوب مردم مظلوم یمن هستند بر حمایت قاطعانه از مردم بی گناه یمن تاکید کردند.
دشمنان اسلام به دنبال سرکوب ملت مظلوم یمن هستند
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، امام جمعه اهل سنت قازان قایه، گفت: امروز ملت ستمدیده یمن زیر شدیدترین حملات متفقین عربی و عبری قرار گرفته و در این بین انسان های زیادی از جمله کودکان و زنان بی گناه به شهادت می رسند.
«آخوند ناصر محمد قزل» در نماز جمعه این هفته مصلای نورانی قازان قایه با اشاره به مظلومیت مردم رنج دیده یمن در برابر متجاوزان، اظهار کرد: استکبار جهانی با انواع تحریم و فشار بر ملت ایران و ایجاد گرانی و تورم و نارضایتی مردم رویای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی را داشت.
به گفته وی؛ فروش نفت ایران گرچه چند سالی کاهش یافت و این کمبود نفت ایران را عربستان در بازار بین المللی جبران می کرد؛ ولی در حال حاضر با گرفتار شدن سعودی ها در باتلاق یمن، نفت ایران مشتریان زیادی پیدا کرده و قیمت آن نیز در حال افزایش است.
امام جمعه اهل سنت قازان قایه با بیان اینکه انسان مومن در شرایط سختی و آسانی به یاد خداوند و روز قیامت است، تصریح کرد: انسان مومن دچار شدن در شرایط سختی و مشقت را از نقص و کمبود خودش دانسته و شرایط سهل و آسانی را از فضل خداوند می داند.
وی، افزود: شکرگذار خداوند هستیم که از فضل و کرم خود به ما انسان ها نعمات و برکات فراوانی از جمله بارش الهی را اعطا کرده است.
به گفته وی؛ انسان مومن آئینه برادر مومن خود است و هر عیبی را از برادر مومن خود ببیند سعی در پوشاندن و مخفی کردن آن می کند.

 یاد خداوند ارزشمندترین اعمال است
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس، گفت: ذکر و تسبیح خالق متعال ارزشمندترین اعمال نزد خداوند است.
 «آخوند عبدالکریم جاور» در نماز جمعه این هفته مصلای بزرگ وحدت گنبد کاووس با تلاوت آیه 35 سوره مبارکه احزاب، اظهار کرد: اصحاب کرام رسول الله (ص) که تربیت یافته مکتب گرانقدر آن حضرت بودند از مال و اموال دنیوی خود گذشتند و ذکر و یاری دین خداوند را بر مال دنیوی ترجیح دادند.
به گفته وی؛ ذکر و تسبیحی که مرتب از زبان افراد فقیر و نیازمند جامعه گفته می شود از صدقات فراوان ثروتمندان ارزش بالاتری در نزد خداوند دارد.  
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با یادآوری اینکه دین مبین اسلام همه جنبه های دنیوی و اخروی انسان را در نظر گرفته است، ابراز کرد: در اسلام جایگاه کارهای معروف و منکر هر کدام به گونه ای شفاف مشخص است؛ ولی دنیای کفر درصدد اختلاط جایگاه معروف و منکر در جامعه اسلامی است.
وی، افزود: دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین امروزه با ترویج ناهنجاری های اجتماعی و انواع انحرافات اخلاقی درصدد گمراه ساختن جوانان مسلمان و دور کردن آنان از ارزش های اسلامی هستند.
به گفته وی؛ افرادی که ذره ای به خداوند و روز جزا اعتقاد داشته باشند به سمت انحرافات اجتماعی نخواهند رفت.
آخوند جاور در پایان خاطر نشان کرد: همانگونه که برخورد با حیوانات وحشی و خطرناک باعث ترس و فرار انسان می شود
انسان مومن نیز از منکراتی که خداوند از آنها برحذر داشته فاصله می گیرد.
 
امت اسلامی در برابر توطئه های دشمنان هوشیار باشند
امام جمعه اهل سنت اینچه برون، گفت: ضروری است امت اسلامی در برابر انواع توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان هوشیار باشند.
«آخوند مددآقا هوشمند» در نماز جمعه این هفته مصلای اینچه برون با اعلام انزجار و محکومیت بمباران و حملات اخیر ائتلاف سعودی، اماراتی، عبری و غربی به کشور یمن، اظهار کرد: با این اقدام وحشیانه و ددمنشانه که باعث شهادت تعدادی از مسلمانان یمن شد لازم است مسلمانان هوشیارتر بوده و با حفظ وحدت بر همبستگی خود در مقابله با دشمنان بیفزایند.
به گفته وی؛ با کمک خداوند متعال و ایستادگی و پایداری جبهه حق در یمن، دشمنان متجاوز با شکست این کشور را ترک خواهند کرد.
امام جمعه اهل سنت اینچه برون با تبریک فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: مردم با حضور در تمامی عرصه‌ها و مناسبت های ملی و مذهبی کشور و با پیروی از اهداف و آرمان های امام راحل (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری نشان دادند که حافظ و پشتیبان این انقلاب و نظام مقدس اسلامی هستند.
وی، افزود: آنچه که باعث شادی دل انسان شود خیر و نیکی هست و انسان در انجام اعمال نیک از جمله نیکی به پدر ومادر خصوصا در زمان کهولت آنان، اقامه نماز، روزه گرفتن، دستگیری از نیازمندان و رسیدگی بهتر به فرزندان و خانواده تلاش نماید.
به گفته وی؛ آنچه که مخالف احکام و شرع مقدس اسلامی است گناه و عصیان در برابر خداوند بوده و همواره قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص) انسان را از نزدیکی به آنها برحذر داشته تا خداوند از بنده اش راضی باشد.

رجب مقدمه ورود رمضان است
امام جمعه اهل سنت چنارلی مراوه تپه، گفت: ماه مبارک رجب مقدمه ورود ماه مبارک رمضان است.
«آخوند اسماعیل چنارلی» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع چنارلی با اشاره به فضائل ماه رجب، اظهار کرد: خداوند از میان 12 ماه سال 4 ماه را ماه حرام اعلام کرده تا از هرگونه جنگ و خونریزی در این ماه ها دوری کنند و انسان مومن با ورود ماه مبارک رجب که یکی از این ماه های حرام است خودش را برای ورود به ماه رمضان آماده می کند.
به گفته وی؛ ضروری است مسلمانان از این فرصت و فضائلی که خداوند برای سعادت انسان ها مهیا کرده است استفاده لازم را ببرند.
امام جمعه اهل سنت چنارلی مراوه تپه با اذعان بر امنیت و آسایشی که در کشور و به ویژه استان گلستان حاکم است، تصریح کرد: ارزش این نعمت بزرگ خیلی گرانقدر است و باید قدردان آن باشیم.
وی، افزود: متاسفانه در این هوای سرد زمستان کشور مظلوم یمن توسط جنگنده های دشمنان اسلام بمباران می شود و بی گناهان زیادی کشته می شوند.
به گفته وی؛ ضروری است امت اسلامی با یکدلی و همگرایی جلو اینگونه تجاوزها به بلاد اسلامی را بگیرند و از آن دفاع کنند.
آخوند قدیری با تاکید بر ساماندهی فضای مجازی توسط مسئولان کشور، ابراز کرد: دشمن با استفاده از شبکه های مجازی و تولید محتوا توسط کارشناسان خود، به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و حکومت و به انحراف کشاندن جوانان مسلمان است.

 صلوات بر پیامبر (ص) نجات بخش انسان است
امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن، گفت: درود و صلوات زیاد فرستادن برای پیامبر گرامی اسلام (ص)، نجات دهنده او در روز قیامت است.
«آخوند عبدالرحمان کر» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع قبا بندر ترکمن، اظهار کرد: در روز جمعه که سیدالایام است به سید المرسلین (ص) زیاد سلام و صلوات بفرستید که این کار انسان را در روز قیامت نجات دهنده است.
به گفته وی؛ وقتی خداوند در قرآن کریم تاکید می کند که فرشتگان آسمان و زمین بر خداوند و رسولش سلام و صلوات می فرستند بر ما امت آن حضرت ضروری است که این کار را به خوبی انجام دهیم.
امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن با یادآوری اینکه قدر صحت و سلامتی خودمان را بدانیم، گفت: معمولا انسان وقتی سلامتی خودش را از دست ندهد و یا چیزی که دارد از دست ندهد متوجه ارزش آنها نمی شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdj90kxyt0sx6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما