تاریخ انتشار۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب : 535363
ائمه جمعه اهل سنت گلستان:

خداوند خیرات و برکات خاص خودش را شامل حال مؤمنان می کند

امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با اشاره به ریزش باران این رحمت الهی در اکثر استان های کشور، آن را خیر، برکت و پاداشی برای استقامت مومنان دانستند.
خداوند خیرات و برکات خاص خودش را شامل حال مؤمنان می کند
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، امام جمعه موقت بناور، گفت: بارندگی خوب امروز باعث خوشحالی کشاورزان و عموم مردم شد، خداوند باران رحمت خویش را برای همه و خاصه مومنان نافع گرداند.
«آخوند نیاز قلیج حنفی» در نماز جمعه این هفته مصلای بناور با اذعان بر اینکه مسیر بهشت در پایبندی به طاعات و عبادات در سختی ها و مشکلات برای انسان ها آسان می شود، اظهار کرد: نتیجه عبور از سختی ها رسیدن به خوشی ها است، ایمان مومن در دچار شدن با سختی ها مورد امتحان قرار می گیرد و مومن با پخته تر شدن و تحمل سختی ها می تواند محبوب خداوند شود.
به گفته وی؛ قدرت مومن همان همت، جدیت و ایمان در قلب است، مومن با اتکا به خداوند که تنها منبع قدرت است، شامل نصرت الهی شده و مشکلات برایش آسان می شود.
امام جمعه موقت بناور با تأکید بر اهمیت استعانت از خداوند در مسیر عبادات، تصریح کرد: هر کسی عمل صالحی و یا گناهی انجام دهد در دفتر اعمالش ثبت و ضبط می شود، انسان مومن به دنبال اجرای دستورات الهی است و عبادات را با خشوع و خضوع کامل و آنگونه که رضای خدا و رسولش در آن است انجام می دهد.
وی، افزود: انسان مومن باید به دنبال خواسته های شریعت برود نه اینکه به دنبال خواسته ها و امیال نفسانی خود گرایش پیدا کند.
به گفته وی؛ قوی بودن مومن نشانه این نیست که فقط از لحاظ بدنی و فیزیکی تنومند باشد؛ بلکه باید در تحمل سختی ها و مشقت ها استقامت داشته باشد.
آخوند حنفی با یادآوری اینکه برخی از پیروان گناهکار انبیای گذشته با عذاب هایی از جمله باران شدید و طوفان از بین رفتند، گفت:  چه بسا خداوند به خاطر گناهان مشرکان و بت پرستان باران عذاب برایشان فرستاد تا باعث نابودی و هلاکت آنان شود.
وی، ادامه داد: اجر و ثواب رفتن به نماز جمعه و اقامه آن در این شرایط بارانی، چندین برابر بیشتر از شرایط عادی است.
به گفته وی؛ در قیامت برای خاشعان الهی که در شرایط سخت برای ادای فریضه نماز به مساجد خداوند می روند نوری روشن می شود و با هدایت آن به راحتی وارد بهشت می شوند.

مساجد باغی از باغ های بهشت هستند
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس، گفت: مساجد این دنیا باغی از باغ های بهشت هستند.
«آخوند عبدالکریم جاور» در نماز جمعه این هفته مصلای بزرگ وحدت گنبد کاووس با اشاره به جایگاه مساجد نزد خداوند و ارزش نیایش و ذکر و تسبیح خداوند متعال در هر مکانی به ویژه در مکان های مقدس، اظهار کرد: در دین مبین اسلام مساجد خانه خداوند دانسته شده و این خود نشانه ای از قداست و پاکی این مکان و ارزش بالای ذکر و عبادت خداوند در آنجا را دارد.
به گفته وی؛ در سفر و حضر وارد مسجد شوید و از برکات و ثمرات معنوی آن بهره لازم را ببرید، ذکر خداوند دارای اجر و ثواب زیادی است و انسان به صورت نشسته و ایستاده می تواند آنرا به راحتی انجام دهد.
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس، مبعوث شدن رسول گرامی اسلام (ص) به رسالت را مانند لباس نو به تن کردن دنیا دانست و گفت: سوغات و هدیه ای که پیامبر برای انسان ها آورد نوید دهنده آزادی، نجات یافتن از دوزخ و کسب سعادت دنیوی و اخروی بود.
وی، افزود: سوغات محبوب رسول اکرم (ص) را که افتخاری برای انسان ها و به ویژه برای مومنان بود را با جان و دل باید پذیرفت.
به گفته وی؛ باقیات الصالحاتی که در این دنیا آماده کرده ایم، توشه و همراه همیشگی مومنان تا قیام قیامت خواهد بود.
آخوند جاور با بیان اینکه کمک به مستمندان و ضعیفان جامعه باعث خوشنودی خداوند می شود، گفت: یاری رساندن به فقرا و محرومان جامعه یعنی گرفتن سوغات های ارزشمند از پیامبر اسلام (ص) است.
 
قرآن معجزه جاوید پیامبر اسلام (ص) است
امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن، گفت: کلام الله مجید معجزه جاویدان پیامبر اسلام (ص) است.
«آخوند عبدالرحمان کر» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع قبا بندر ترکمن با اشاره به صفات اهل تقوا، اظهار کرد: همراهی با قرآن کریم می تواند انسان مسلمان را به سعادت دنیا و آخرت و کسب مقامی بلند مرتبه نزد خداوند برساند.
به گفته وی؛ کتاب های انبیای گذشته حتی در عصر خودشان هم تحریف شدند؛ ولی امروز میلیون ها قرآن در سراسر جهان منتشر می شود و ذره ای تحریف، شک و شبهه ای در آن وجود ندارد.
امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن با اعلام اینکه قرآن کریم کسانی را که می خواهند متقی، دیندار و پرهیزگار باشند هدایت می کند، ابراز کرد: خداوند می فرماید اگر همه کافرانی که به قرآن شک دارند خوب در آیات آن تفکر و بررسی کنند شک های آنها رفع خواهد شد.
وی، افزود: بسیاری از دانشمندان و محققان غیر مسلمان با بررسی و تحقیق در مبانی و مفاهیم قرآن کریم با توفیق الهی مشرف به دین اسلام شدند.
به گفته وی؛ هدایت دو نوع است یکی هدایت مخصوص خداوند است و در این نوع از هدایت حتی پیامبر هم نمی تواند هدایت کند، هدایت پیامبر در واقع ارشاد به راه مستقیم است.
آخوند کر با یادآوری اینکه نزدیک ترین افراد به خداوند باتقواترین آنان است، گفت: متقیان برای کسب صفات ارزشمند و خدایی باید به قرآن تمسک جویند، متقی ایمان به غیب خدا، آخرت و معاد داشته باشد، کسانی که حتی خدمات شایسته ای برای انسانیت کرده اند؛ ولی ایمان به غیب و روز آخرت ندارند این خدمت فایده ای برایشان ندارد.
وی، ادامه داد: صفت دوم افراد متقی اینکه نماز به پا می دارند، نمازی که با خشوع و خضوع کامل ادا شود برای ادای صحیح نماز  علم آنرا به خوبی فرا می گیرند.
به گفته وی؛ حوزه های علمیه و مدرسان آن آماده تعلیم و تربیت احکام و دستورات و تعالیم اسلامی برای مسلمانان هستند.
امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن با اشاره به نقشه های متعدد دشمنان برای به انحراف کشاندن امت اسلامی، گفت: امروز دشمنان از طرق مختلف و اسباب فراوان درصدد دور کردن مسلمانان از دین هستند و ما باید با مجهز شدن به علوم و فنون نوین به سمت دین رفته و از آن فاصله نگیریم.

انسان مومن یاریگر افراد جامعه است
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه، گفت: انسان مومن در روزهای سخت و طاقت فرسا، کمک رسان به آشنایان، همسایگان و دیگر افراد جامعه است.
«آخوند ناصر محمد قزل» در نماز جمعه این هفته مصلای نورانی قازان قایه با اشاره به بارندگی شدید امروز و شرایط سختی که برای برخی از نقاط استان ایجاد کرد، اظهار کرد: خداوند متعال نعمت باران و برف عطا کرده، همه ما هم وظیفه داریم در این شرایط که عده ای با مشکلات زندگی و سختی معیشت مواجه هستند به فکر همسایگان و آشنایان بوده و جویای حال آنان باشیم.
به گفته وی؛ اگر به فقرا و محرومان جامعه رسیدگی نشود، روز قیامت از مسلمانان نزد خداوند شکایت خواهند کرد.
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه با بیان اینکه رسیدگی به حال محرومان، خشم و غضب خداوند و آتش دوزخ را فروکش می کند، تصریح کرد: خداوند از کسی که بنده ای را خوشحال و به او کمک کرده راضی می شود و به او کمک می کند که با ایمان از دنیا برود.

سیره نبوی الگوی امت اسلامی باشد
خطیب نماز جمعه مسجد جامع آق قلا، گفت: سیره و روش صحیح پیامبر گرامی اسلام (ص) الگویی برای همه امت اسلامی باشد.
 «آخوند اسماعیل قرنجیک» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع آق قلا، اظهار کرد: آن حضرت در انجام هر کاری خداوند را در نظر داشت و با توجه به احکام و دستورات شرع مقدس حرکت می کرد.
به گفته وی؛ امروز اگر ما خودمان را پیرو دین و شریعتی که ایشان آورده می دانیم و بر آن افتخار می کنیم که مسلمان هستیم باید سیره آن حضرت را سرلوحه امورات زندگی فردی و اجتماعی خودمان قرار دهیم.
خطیب نماز جمعه مسجد جامع آق قلا، خاطر نشان کرد: دینی که ختمی مرتبت (ص) برای سعادت نوع بشر آورده بهترین و کامل ترین دین الهی است و تا قیامت می تواند پاسخگوی نیازهای انسان ها باشد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccepqp12bq118.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما