تاریخ انتشار۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب : 535002
معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کارکنان فرهنگ و ارشاد نجیب ترین کارکنان دولت هستند

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: کارکنان ادارات فرهنگ و ارشاد در استان ها جزو نجیب ترین کارکنان دستگاه های دولتی هستند.
کارکنان فرهنگ و ارشاد نجیب ترین کارکنان دولت هستند
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «سید محمد هاشمی» در آئین تکریم و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد: حقوق و مزایای کارکنان فرهنگ و ارشاد در مقایسه با سایر کارکنان دولت از سقف پایین ترین برخوردار است و دریافتی آنان باید در این دولت اصلاح شده و مبلغ آن افزایش یابد.

به گفته وی، دولت انقلابی سیزدهم در راستای برقراری عدالت در افزایش حقوق کارکنان دولت گام های مثبتی برداشته است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه در این دولت انتصاب مدیر کل فرهنگ و ارشاد گلستان، نهمین انتصاب مدیران کل ارشاد استان ها است، تصریح کرد: مسئولان، مستاجران مقام ها و مسئولیت ها هستند و به پست ها طوری نگاه کنند که آخرین فرصت پیش روی آنها است و از آن به بهترین نحو استفاده کنند.

وی، افزود: مسئولان در طول خدمت، تمام هم و غمشان را در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم صرف کنند، اعتماد به دیگران و میدان دادن به آنها نشان از بزرگی دل مدیران است.

به گفته وی، مدیران ارشاد در طول مدیریت برای خود جانشین یا جانشینانی را مشخص کنند که از بدنه خود فرهنگ و ارشاد باشد و نگذارند که از سایر بخش ها برای ارشاد مدیر معرفی شود.

هاشمی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با جهادگران مبنی بر استفاده از جوانان در مدیریت ها، اظهار کرد: تشکیل دولت جوان انقلابی شایسته و توانمند در انتصاب ها، جامه عمل پوشاندن به اراده و خواسته های رهبری است.

وی، ادامه داد: اعتماد به جوان انقلابی امتیازی بزرگ است و همگرایی موجود در استان مسیر خدمت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه را هموار می کند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطر نشان کرد: شهدای انقلاب و نظام اخلاص فراوانی داشتند و قاب تصویرهایی که از آن عزیزان به یادگار مانده شاید از خدمت چندین ساله یک مسئول باارزش تر باشد.

فرهنگ فصل ممیز کشورها است
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این آئین با اذعان بر اینکه فرهنگ فصل ممیز کشورها است، گفت: فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در این بین از سرآمدان ملت ها است.

«غلامرضا منتظری»، افزود: در بین استان های کشور نیز گلستان به لحاظ فعالیت های برجسته قرآنی، ادبیات، شعر، داستان، نمایش و موسیقی، گوی سبقت را ربوده است.

وی گفت: توصیه ام به مدیر جدید فرهنگ و ارشاد گلستان این است که پنجره فرصت برای آدمی باز می شود و معلوم نیست چه زمانی بسته می شود و باید از این فرصت پیش آمده قبل از اینکه انگشت ندامت به دندان بگیریم نهایت بهره برده شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با اشاره به در پیش بودن سفر هیات دولت به استان گلستان، اظهار کرد: طرح ها و پروژه های فرهنگی استان نیازمند اعتبارات لازم است و باید در سفر هیات دولت به استان اختصاص یابد.

وی، ادامه داد: تالار فخرالدین اسعد گرگانی از افتخارات فرهنگی استان است و نیازمند تعمیر و بهسازی اساسی است.

منتظری با تاکید بر اینکه نقش مهم فرهنگ در اعتلای جامعه انسانی بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: متاسفانه در بودجه سال آینده کشور، کمتر از 2 درصد از بودجه کل کشور به بخش فرهنگ اختصاص یافته است.

وی افزود: مسائل فرهنگی در اولویت فعالیت های استانداران باشد و نباید به حاشیه فرستاده شود.

به گفته وی، در چک لیست استانداران، موضوعات و مسائل اقتصادی و معیشت نیز باشد؛ ولی مباحث فرهنگی در اولویت آنها قرار گیرد.

فقر دین را از زندگی مردم خارج می کند
دبیر مجمع نمایندگان گلستان نیز در این آئین با تاکید بر محرومیت استان در بسیاری از بخش ها، گفت: گلستان استانی واقعا فقیر است؛ چون صنعت قابل توجهی ندارد و از رئیس جمهور می خواهیم در سفرشان به استان اعتبارات خوبی را بیاورند.

«رمضانعلی سنگدوینی»، ادامه داد: فقر دین را از زندگی مردم خارج می کند، اگر می خواهیم مردم به سراغ دین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بروند باید معیشتشان تامین شود.

به گفته وی، 47 درصد از جمعیت استان در روستاها سکونت دارند، باید شرایط ماندگاری آنها را در روستاها فراهم کرد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با یادآوری اینکه اگر به دنبال مردم برویم انقلاب بیمه خواهد شد، تصریح کرد: مردمی شدن و در بین مردم زندگی کردن مسئولان، ریشه های انقلاب اسلامی را بیمه عمر می کند.

وی، افزود: مردم داری از سوی مسئولان امر مهمی است، مسئولان به دنبال حل مسائل، مشکلات و دغدغه های مردم باشند نه اینکه مردم به سراغ آنان بیایند.
به گفته وی، ترویج مکتب سلیمانی و حرکت هایی خودجوشی همانند آنچه که در مراسم تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی به راه افتاد ضروری است.

سنگدوینی، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی، انقلابی برخواسته از بطن مردم است؛ ولی در طول 42 ساله انقلاب نتوانسته ایم عقب ماندگی های فرهنگی را به خوبی جبران کنیم.

جامعه نیازمند حکمرانی دینی و فرهنگی است
مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز در این آئین با بیان اینکه برای ساختن تمدن نوین اسلامی، حکمرانی دینی و فرهنگی لازم است، گفت: خودسازی مقدمه ساختن جامعه اسلامی است و اگر جامعه اسلامی شکل نگیرد، تمدن نوین نوین اسلامی نیز به سرانجام نخواهد رسید.

«محمد رعیت»، اظهار کرد: مسئولیت فرهنگی از سخت ترین مسئولیت ها است، زیرا با انسان و تربیت فرهنگی او سروکار دارد.

به گفته وی، مسئولان خادمان مردم برای ساختن ذهنیت های فرهنگی باشند و عقل سلیم و ذهن فعال انسان به دنبال این است که با فرهنگ باشد و بی فرهنگی را نمی پسندد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان مردم در مجلس، مدیران استانی و شهرستانی، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، «محمد رعیت» به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان معرفی و از زحمت های «اکبر مهدوی نیا» سرپرست این اداره کل تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccxpqpi2bq1x8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما