تاریخ انتشار۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب : 526470
ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان:

امت اسلامی در قبال توطئه های شوم دشمنان هوشیار باشند

امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با اذعان بر توطئه و برنامه های شوم استکبار جهانی و حامیان آنان در راستای انتشار و گسترش اسلام هراسی در بین مردم جهان، بر هوشیاری همه کشورهای اسلامی در قبال این نوع دسایس پلیدیان روزگار تأکید کردند.  
امت اسلامی در قبال توطئه های شوم دشمنان هوشیار باشند
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، «آخوند فرهاد مهربخش» امام جمعه اهل سنت مسجد جامع ابوحنیفه گرگان با تأکید بر افزایش آگاهی جوانان مسلمان نسبت به آسیب ها و عواقب استفاده بیش از حد از فضای مجازی، اظهار کرد: نسل جوان و نوجوان مسلمان قبل از استفاده از شبکه های اجتماعی از عواقب و آسیب های آن آگاه بوده و استفاده درستی از این فضا داشته باشند.
 
آخوند مهربخش افزود: در حال حاضر دشمنان با استفاده از شبکه ها و فضای مجازی درصدد جذب جوانان مسلمان به سمت ناهنجاری های اجتماعی و دوری از دستورات راستین شرع مقدس اسلام هستند.
 
به گفته وی، ضروری است والدین نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی را به فرزندان خود آموزش دهند تا در آینده گرفتار ناهنجاری های ضد دینی و ضد اخلاقی نشوند.
 
امام جماعت مسجد جامع ابوحنیفه گرگان با بیان اینکه پیامبر گرانقدر اسلام(ص) همواره امت را به وحدت و همدلی دعوت کرده اند، تصریح کرد: اگر امروزه کشورهای اسلامی به این فرمایش نبی مکرم (ص) جامه عمل بپوشانند سعادت دنیوی و اخروی را نصیب خود خواهند کرد.
 
وی ادامه داد: قرآن کریم همانند نوری در این دنیا است که انسان ها را در دنیای ظلمت و تاریکی ها به روشنایی ها رهنمون می سازد.
 
به گفته وی؛ نباید بگذاریم این کتاب الهی در طاقچه خانه های مسلمانان خاک خورده و مهجور بماند.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان آزادشهر نیز بر لزوم وحدت عملی تأکید کرد و مشکلات کنونی جهان اسلام را ناشی از اختلافات درونی دانست.
 
«مولوی محمدحسین گرگیج» در خطبه های این هفته نماز جمعه مصلای اهل سنت آزادشهر با بیان اینکه همه مسلمانان از اقوام و ملل مختلف به باورها و اعتقادات یکدیگر احترام بگذارند، خاطر نشان کرد: ضروری است در کنار اختلافات جزئی، وحدت کلمه و انسجام خودمان را حفظ کنیم.
 
به گفته وی، چالش‌های کنونی جهان اسلام باعث اختلاف ما نشود در حالی که ما صاحبان یک کلمه‌ مشترک توحید هستیم و در وجود و اندیشه ما نباید رنگ و نژاد پرستی، قوم گرایی و مذهب گرایی باشد؛ زیرا در اصول دین مشترک هستیم.
 
مولوی گرگیج با تأکید بر "وحدت و انسجام اسلامی" ابراز کرد: اگر مسلمانان متحد و یکپارچه بودند امروز شاهد اشغال فلسطین، لبنان، افغانستان، میانمار، کشمیر و سایر کشورهای اسلامی نبودیم؛ سران کشورهای اسلامی اختلافات سلیقه ای را کنار بگذارند، به اصل اسلام بچسبند و همدل و یکصدا شوند که اگر در نقطه ای از دنیا به مسلمانان ظلم شد از آنان دفاع کنند.
 
خطیب جمعه اهل سنت شهرستان کلاله نیز گفت: خداوند نعمت های بی شماری برای انسان ها عطا کرده تا حق را از باطل بشناسند و در عبودیت خداوند کوتاهی نکنند.
 
«آخوند آرتق خداوی» در مصلای نماز جمعه اهل سنت شهرستان کلاله، اظهار کرد: نعمت سلامتی از نعمت های بزرگ الهی است که تا انسان به بیماری دچار نشود قدر آن را درک نمی کند.
 
به گفته وی، نعمت جوانی و ثروت نیز از نعمت های خداوند است و خداوند در قیامت از آنها سؤال می کند که در چه راهی از آنها استفاده کرده ای، به همین خاطر درست و برای خشنودی خداوند از آنها استفاده کنیم که اگر گذشت و یا از دست دادیم دچار افسوس و پشیمانی نشویم.
 
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس نیز گفت: خداوند همه انسان ها به ویژه انبیا و صالحان را با سختی ها و بلایا مورد امتحان قرار می دهد.
 
 «آخوند عبدالکریم جاور» در نماز جمعه امروز مصلای بزرگ وحدت گنبد کاووس، اظهار کرد: همه پیامبران الهی از آزمون های خداوند سربلند و پیروز بیرون آمدند و به همین خاطر خداوند آنها را به درجات رفیع و بلندی از ایمان رساند.
 

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به آیه 42 سوره مبارکه «توبه»، اظهار کرد: عده ای از مسلمانان برای نرفتن به غزوه «تبوک» بهانه هایی آوردند و به همین خاطر به دستور پیامبر گرامی اسلام(ص) تحریم شده و به مدت 50 روز کسی با آنها هم کلام نشد.
 
وی، افزود: این افراد در این مدت که به اعتراف خودشان بسیار سخت و طاقت فرسا گذشت توبه کردند و خداوند نیز توبه آنها را قبول کرد.
 
به گفته وی، از نشانه های نقاق در دین، دروغ گفتن است و باید کردار و رفتار انسان مؤمن به صورت صادقانه باشد.
 
خطیب جمعه اهل سنت شهر فراغی نیز گفت: قرآن کریم نور هدایت امت اسلامی است و هر کسی در نور آن راه را تشخیص ندهد در جهالت و ظلمت خواهد ماند.
 
«آخوند ابراهیم خلیلی» در نماز جمعه شهر فراغی، اظهار کرد: اسلام کامل ترین دین است امروز دین یک میلیارد و 800 میلیون انسان در جهان است و باید به دستورات و حد و حدود آن برای زندگی بهتر عمل کنیم.
 
به گفته وی، انسان ابتدا حق را بشناسد و به آن تمسک بجوید و گریزان شدن از آن افتادن در چاه گمراهی است.
 
خطیب جمعه اهل سنت شهر فراغی با بیان اینکه دشمنان اسلام با نقشه ها و شبهه های فراوان درصدد ضربه زدن به اسلام و دور کردن مسلمین از آن هستند، تصریح کرد: اسلام دین مهر، محبت و نوع دوستی است و حتی آزار و اذیت حیوانات را نهی می کند و احکامش مطابق با طبیعت انسانی است.
 
وی، ادامه داد: اسلام با زیاده خواهی و دنیا طلبی دشمنان مخالف است به همین خاطر در صدد ارائه چهره ای زشت از این دین الهی هستند.
 
به گفته وی؛ دین اسلام در جزئی ترین امور راهکار دارد چگونه می تواند به قتل و کشتار انسان ها دستور دهد.
 
آخوند خلیلی با اعلام اینکه امروز بسیاری از رسانه ها در اختیار استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل است، گفت: انسانیت از نگاه غربی ها عین حیوانیت است که فقط حب دنیا و مادیات را دارند.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbz0bsgrhb5ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما