تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : 523595
اندیشمند پاکستانی در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت:

همه مسلمانان باید در موضوع فلسطین با هم متحد شوند

رییس حوزه علمیه اهل سنت نعیمیه شهر لاهور در کشور پاکستان تاکید کرد: مهمترین مساله جهان اسلام در حال حاضر مساله فلسطین، افغانستان و کشمیر است.
همه مسلمانان باید در موضوع فلسطین با هم متحد شوند
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، دکتر مفتی راغب نعیمی، رییس جامعه حوزه علمیه اهل سنت نعیمیه شهر لاهور در کشور پاکستان در وبینار روز سوم کنفرانس وحدت به نامگذاری هفته وحدت به مناسبت میلاد پیامبر بزرگوار اسلام اشاره کرد و گفت: هر سال به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع الاول، تمام گروهها و مسالک مختلف مسلمان مطابق افکار و روشهای خود جشنهای آمدن حضرت رسول اکرم (ص) را برگزار می کنند. اهل تسنن و اهل تشیع اگر چه در تاریخ ولادت حضرت رسول اکرم اختلاف دارند اما این یک گام خوب است که از دوازدهم ربیع الاول تا هفدهم این ماه به عنوان هفته وحدت مسلمانان برگزار می گردد. تا هم تاریخ اهل سنت را شامل شود و هم اهل تشیع را.

او با بیان اینکه به مناسبت ولادت رسول خدا (ص) مکاتب فکری و فرقه های مختلف مسلمانان مطابق سلیقه و عقاید خود مراسم جشن و شادی می گیرند، افزود: به ویژه کشور همسایه و برادر ایران که یکی از مراسم های مهم به مناسبت هفته وحدت در آن برگزار می شود و طی آن علما و اندیشمندان از اقصی نقاط جهان جهت یافتن راه حل برای مشکلات مسلمانان حضور می یابند و تلاش می شود تا از فرصت هفته وحدت، تقریب بین مذاهب مختلف ایجاد شود.

مفتی راغب نعیمی با تقدیر از خدمات و فعالیتهای آیت الله تسخیری برای ایجاد تقریب مذاهب گفت: آیت الله تسخیری برای تقریب مذاهب خدمات شایسته ای انجام داده است.  هر کشور مسلمان باید افرادی مانند ایت الله تسخیری داشته باشد که اعتقاد به وحدت اسلامی داشته و برای تقریب گروههای و فرقه های مختلف اسلامی تلاش کند. هر کشوری نمی تواند به تنهایی با دشمن مبارزه کند از این رو هر کشور اسلامی باید اختلافات شخصی را کنار گذاشته و به صورت جمعی برای وحدت امت و وحدت دین کوشش کند.

او در ادامه اظهار داشت: مهمترین مساله جهان اسلام در حال حاضر مساله فلسطین، افغانستان و کشمیر است. اسراییل با استفاده از زور و سلاحهای خود فلسطینی ها را هدف قرار می دهد و به آنها خسارت وارد می کند. در همین اواخر شاهد بمباران مردم فلسطین به وسیله اسراییل بودیم که تمام جهان آنرا محکوم کرد. پاکستان هم این حملات را محکوم کرد. من فکر می کنم که در نشستهای وحدت تمام مسلمانان باید در موضوع فلسطین با هم متحد و هماهنگ شوند. فلسطین، قبله اول و مورد احترام تمام مسلمانان است. بنابراین همه آنها باید درباره این مساله با هم متحد و هم نظر شوند تا همه قدرتهایی که در سطح بین المللی طرف اسراییل را می گیرند مجبور شوند و دست از حمایت این رژیم بردارند.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcgyw9nnak9xn4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما