تاریخ انتشار۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب : 523386
استاد دانشگاه تهران در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت:

مسلمانان باید دربرابر سناریوسازی دشمنان هوشیار باشند

استاد دانشگاه تهران تاکید کرد: الان مدتهاست که زمزمه ی عادی سازی روابط کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی به مرحله ی فریاد و عمل درآمده و متاسفانه بسیاری از سران کشورهای اسلامی هم به این امر تن داده اند.
مسلمانان باید دربرابر سناریوسازی دشمنان هوشیار باشند
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، دکتر مریم عبدالباقی، استاد دانشگاه تهران در سخنانی در وبینار روز دوم کنفرانس وحدت، به موضوع عادی سازی روابط کشورها با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: الان مدتهاست که زمزمه‌ی عادی سازی روابط کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی به مرحله‌ی فریاد و عمل درآمده و متاسفانه بسیاری از سران کشورهای اسلامی هم به این امر تن داده اند. در حالی که قرآن کریم سرشار از آیاتی  است که سازشکاری با دشمن را نفی می کند. رژیم صهیونیستی رژیمی نیست که صرفا با آن مشکلات عادی داشته باشیم و  بخواهیم این مشکلات و عداوت را برطرف نماییم. مسئله این است که مکتب و نگاه رژیم صهیونیستی، نژادی است و با همه کشورها برپایه این نگاه دشمنی دارد. این پایه‌های عقیدتی را در تاریخچه خود از ترور و عهد شکنی و دشمنی و جنگ نشان داده است. قرآن می‌فرماید:« فلا تهنوا و تدعوا الى السلم و انتم الاعلون و الله معکم». مبادا که سستی کنید و دعوت به سازشکاری و مداهنه کنید در حالی که اگر مومن باشید، شما اعلون هستید.

وی در ادامه افزود: قرآن همه را به ایمان و باور به مقاومت در برابر دشمنان دعوت می کند و به آنها وعده الهی می دهد. خداوند بارها در قرآن مسلمانان را به پرهیز از شک و تردید به وعده های الهی فرا می خواند و تاکید می کند کسانی که به خداوند تکیه می کنند در مواجهه با بلایا و مصیبت ها ترسی ندارند؛ زیرا برای مومن متوکل اساسا ترسی وجود ندارد. نکته ای که مسلمانان نباید هرگز فراموش کنند این است که خداوند از رازهای درونی و اسرار همه بندگان آگاه است و هیچ کاری از دید پروردگار عالم پنهان نمی ماند. خداوند همچنین توصیه می کند انسانها از وابستگی به مادیات و زندگی دنیوی بپرهیزند زیرا این وابستگی مردم را از دین و اعتقادات معنوی دور نگه می دارد.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: خداوند به مجاهدین و کسانی که در راه او جهاد می‌کنند، درجات بسیار بالایی داده، این در حالی است که این افراد به دلیل وابستگی های دنیوی شان آماده سازش درباره هر موضوعی هستند.در دنیای امروزی که میان جوامع اسلامی اختلافات زیادی شکل گرفته است، بعضی از سران کشورهای اسلامی به قدرت های بزرگ غیر اسلامی تکیه کرده و تلاش می کنند با کمک آنها بر سر قدرت باقی بمانند. اگر آمریکا از این سران حمایت نکند، این افراد ممکن است خیلی زود با نارضایتی‌های مردمی و با مراجعه به آرای حقیقی مردم سقوط کنند. از این رو چون وجود و پایه های قدرت خود را وابسته به یک قدرت دنیوی می بینند، مجبور هستند از مطامع آنها تبعیت کنند.  

دکتر عبدالباقی به تصمیماتی که گاهی دشمنان برای مسلمانان می گیرند، اشاره کرد و گفت: بسیاری اوقات دشمن برای مسلمانان نقشه می کشد و تصمیم سازی می کند و آنها را در یک عمل انجام شده قرار می دهد. حال آنکه مسلمانان باید هوشیار باشند و اسیر خواسته ها و نقشه های دشمنان نگردند. قرآن در آیاتی از سوره‌ی نسا می‌فرماید که اهل کتاب می گویند که «یقولون للذین کفروا هؤلاء اهدی من الذین امنوا سبیلا». این‌ها حاضرند با بت‌پرستان و مشرکان برای مقابله با موحدان مسلمان همدست شوند. قرآن همچنین می فرماید: « أم لهم نصيب من الملك فإذا لا يؤتون الناس نقيرا» اگر این‌ها به ملک و قدرت برسند به دیگران حقی به اندازه‌ی یک نقیر قائل نمی شوند. اینها همان کسانی هستند که نسبت به مسلمانان نیات منفی دارند و در هر عهد و پیمانی که ببندند، خیانت می کنند.

او در ادامه اظهار داشت: با درنظر گرفتن این هشدارها کشورهای اسلامی باید نسبت به نقشه دشمنان هوشیار باشند و اجازه ندهند که این دشمنان افکار عمومی جهان را نسبت به مسلمانان تخریب کنند و از طریق امپراطوری‌های خبری و حیله‌گری‌های رسانه‌ای به نحوی برنامه  بچینند که مردم دنیا و افکار عمومی تصور کنند  مسلمانان عهدشکن و اهل خشونت هستند.

این استاد دانشگاه در نهایت تصریح کرد: تنها گروه‌ها و کشورها و دولت‌هایی با رژیم صهیونیستی حرف از عادی سازی روابط می‌زنند و به آن سمت قدم برمی دارند که دست در دست استکبار جهانی و آمریکای جهان‌خوار دارند و این با آیات قرآن که سرشار از دعوت به استقلال اسلامی و مقابله با توطئه‌گری‌های توطئه‌گران کافر و دشمن اسلام  اعم از یهود، نصارا و غیر مسلمان است، در تضاد است.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcevx8npjh8wxi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما