تاریخ انتشار۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۴۲
کد مطلب : 521927
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت:

رفتار رسول خدا(ص) الگوی مناسبی برای ایجاد یک مدل همکاری در جهان اسلام/ وجود با برکت امام رضا(ع) موجب اتحاد و همدلی در میان امت اسلامی شده است

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت برگزاری سی و چهارمین نشست تحلیلی – تخصصی خبرگزاری تقریب، مصاحبه و گفت‌وگو با علما و اندیشمندان، معرفی کتاب تقریبی و... منتشر شد.
رفتار رسول خدا(ص) الگوی مناسبی برای ایجاد یک مدل همکاری در جهان اسلام/ وجود با برکت امام رضا(ع) موجب اتحاد و همدلی در میان امت اسلامی شده است
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*دکتر شهریاری تأکید کرد:رفتار رسول خدا(ص) الگوی مناسبی برای ایجاد یک مدل همکاری در جهان اسلام

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: مفهوم معیت می‌تواند الگو و اسوه‌ای برای رفتارهایی که مذاهب مختلف اسلامی، قومیت‌های مختلف اسلامی و کشورهای مختلف اسلامی با یکدیگر دارند، باشد. 
*در سی و چهارمین نشست تحلیلی – تخصصی خبرگزاری تقریب مطرح شد:بزرگترین سرمایه وحدت اسلامی، وجود نبی مکرم اسلام(ص) است/تعصب کورکورانه مانع اتحاد میان مسلمانان می‌شود

رستمی نجف آبادی با بیان اینکه کج فهمی، بی اطلاعی و تعصب کورکورانه مانع اتحاد میان مسلمانان می‌شود، اظهار داشت: زمانی که مسلمانان با یکدیگر ارتباط نداشته باشند، درباره تفکرات هم اشتباه می‌کنند و سوء تفاهم ایجاد می‌شود.


*شیخ خلیل افرا در گفتگو با تقریب تاکید کرد:امام رضا(ع)؛ محور وحدت امت اسلامی/اهل سنت به ائمه اطهار احترام خاصی قائلند

رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر، بیان کرد: امام رضا(ع) علاوه بر آنکه می توانند به عنوان محور وحدت امت اسلامی باشند، وجود با برکت ایشان مایه تجلی خدمات ارزنده ای در جهان اسلام بوده است.

*شیخ راهبر در گفتگو با تقریب:امام رضا(ع) شخصیتی جامع الاطراف و الگویی برای جهان اسلام هستند

امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک)، بیان کرد: امت اسلامی باید با الگوگیری از امام رضا(ع) و دیگر بزرگان اسلام مسیر صحیحی را انتخاب کرده و دراین راه و مسیر ثابت قدم بمانند.
 

*مجتهد شبستری در گفتگو با تقریب:وجود با برکت امام رضا(ع) موجب اتحاد و همدلی در میان امت اسلامی شده است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: جذابیت امام علی ابن موسی الرضا (ع) عالم را فراگرفته است و این مسئله موجب جذب حداکثری اقوام و ملل مختلف و ادیان و ایجاد اتحاد و همدلی در میان امت اسلامی شده است.


*شیخ محمدی در گفتگو با تقریب:امام رضا(ع) شخصیت بزرگ و اسوه جهان اسلام هستند

امام جمعه اهل سنت عسلویه، بیان کرد: ائمه اطهار همچون امام رضا(ع) دارای احترام و جایگاه ویژ ه ای در میان اهل سنت هستند، بهترین فرصت های تقویت وحدت را می توان در مشترکات دنبال نمود.


*امام رضا (ع) معدن علم و عرفان است

عالم اهل سنت شهرستان سیریک گفت: شخصیت امام رضا (ع) از تولد در مدینه منوره تا مرو در سه محور مورد توجه قرار گرفته است به طوری که از وی به عنوان معدن علم و عرفان یاد شده است.


*آیت الله علما در گفتگو با تقریب:رافت و مهربانی حضرت رضا(ع) مایه الفت و دوستی امت اسلامی است

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: توجه ویژه امت اسلامی و زائران آن حضرت به ایشان ، فرصتی برای تقویت انسجام و وحدت میان بشریت و ملت های مسلمان است.
 

*معرفی کتاب تقریبی-103| «کتاب أبو الشهداء الحسين بن علي(ع)»

اثر حاضر که به قلم اديب و مورخ شهيد مصری، عباس محمود عقاد ، به رشته تحرير درآمده ، در زمره همين آثار و پژوهشهاست که با نگاهی واقع بينانه و به دور از تعصبات مذهبي است.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdxf0k5yt0xn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما