تاریخ انتشار۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۵۳
کد مطلب : 521065
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت:

اختلافات را به ادب اختلاف و اخلاق اسلامی تبدیل کنیم/ اربعین حسینی نشانگر وحدت امت اسلامی و طلایه دار اسلام است

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت دیدار دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق با دبیرکل مجمع جهانی تقریب، مصاحبه با علمای جهان اسلام، آشنایی با مساجد جهان اسلام، معرفی کتاب تقریبی و... منتشر شد.
اختلافات را به ادب اختلاف و اخلاق اسلامی تبدیل کنیم/ اربعین حسینی نشانگر وحدت امت اسلامی و طلایه دار اسلام است
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق با دبیرکل مجمع جهانی تقریب دیدار کرد

صلاح‌الدین محمد بهاءالدین دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق روز سه‌شنبه با حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.*در سی و سومین نشست تحلیلی – تخصصی خبرگزاری تقریب مطرح شد:تشریح اقدامات وحدتگرای مجمع تقریب/اختلافات را به ادب اختلاف و اخلاق اسلامی تبدیل کنیم/حیات کشورهای استعمارگر در تفرقه بین مسلمانان است

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: ما در جمهوری اسلامی ایران هیچگاه جنگ میان  شیعیان و اهل سنت را نداشتیم و اگر مجمع تقریب نبود مانند کشورهای دیگر جنگ بین شیعه و سنی بیداد می‌کرد.


*حسینی شاهرودی در گفتگو با تقریب: اربعین حسینی نشانگر وحدت امت اسلامی و طلایه دار اسلام است

عضو سابق شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: اربعین حسینی مانور مذهبی جهان اسلام است که با استقبال مردمی بیش از حج می باشد؛ شعار اربعین ضد ظلم و استکبار است که موجب شرکت آزدگان عالم است، و شاهد هستیم در اربعین حسینی از تمام فرق مذاهب و غیر مسلمانان نیز در این مراسم حضور پررنگ دارند.


*اقدامات رژیم‌صهیونیستی در کشتار کودکان فلسطینی خلاف انسانیت است

امام جمعه پیرانشهر گفت: اقدامات رژیم صهیونیستی در کشتار کودکان فلسطینی خلاف انسانیت است و امروز آمریکا با تمام قدرت از اسرائیل حمایت می‌کند تا کودکان را به قتل رسانده و آنها را از خانه و کاشانه خود دور کند. 
*امام جمعه اهل سنت نقده:زیارت اربعین حسینی باید همراه با معرفت‌افزایی باشد

امام جمعه اهل سنت نقده گفت: بی‌تردید زیارتی که شبهه‌دار بوده و برای معرفت‌افزایی و استمداد نباشد سود و فایده‌ای به همراه ندارد.
 


*حجت الاسلام اشراقی در گفتگو با تقریب:هیچ مانعی محبت امام حسین (ع) را در قلوب محبان اهل بیت(ع) سرد و کم رنگ نمی‌کند

استاد حوزه علمیه قم و کارشناس علوم دینی، بیان کرد: مهربانی و اشتیاق امام حسین علیه السلام به محبین اش وصف ناشدنی است، شاهدش هم قبولی نذورات برای امام حسین (ع) است.


*حسینی نژاد در گفتگو با تقریب تاکید کرد: اربعین در میان پیروان ادیان توحیدی و حتی بشریت اتحاد و انسجام ایجاد می‌کند

مشاور تولیت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها، بیان کرد: اربعین ضمن آنکه می تواند در میان مسلمان وحدت رویه ایجاد کند، این پتانسیل را نیز دارد که در میان جهان اسلام و پیروان ادیان توحیدی وحتی بشریت اتحاد و انسجام را گسترش دهد.


 
*امام جمعه قشم:پیاده‌روی اربعین حماسه ماندگار جهان اسلام است/ راهپیمایی اربعین حسینی نماد بزرگ وحدت اسلامی است

امام جمعه شهرستان قشم از کنگره بزرگ پیاده‌روی اربعین به عنوان حماسه‌ای ماندگار جهان اسلام و همه شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نام برد و گفت: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در حقیقت نماد بزرگی از وحدت جامعه اسلامی است.


*آشنایی با مساجد جهان-60| مسجد «ابوالعباس المرسی»

مسجد «ابوالعباس المرسی»، بزرگ‌ترین و یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی در اسکندریه مصرمحسوب می‌شود و مانند بسیاری دیگر از مساجد بزرگ در مصر درهای آن به روی همه بازدیدکنندگان باز است.


*معرفی کتاب تقریبی-102| «کتاب مناقب أهل البيت(ع)»

 کتاب حاضر که اولين اثر از مجموعه سلسله «فضائل اهل البيت (ع) عند اهل السنة است»، مشتمل بر برخی از فضائل و مناقب روايت شده از نبی مکرم اسلام(ص) درباره حقانيت زعيم اهل بيت، علی بن ابی طالب (ع)، حضرت فاطمه زهرا(س) و امام حسن (ع) و امام حسين (ع) بر اساس اسناد مختلفی است که بزرگان صحابه و محدثان برجسته روايت کرده اند.
 


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcg3q9nnak9xz4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما