تاریخ انتشار۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : 519380
تقریب گزارش می دهد؛

حال و هوای این روزهای عراق در میزبانی از زائران حسینی + عکس

شهرهای عراق این روزها مملو از شور حسینی(ع) در میزبانی از زائران سالار شهیدان و سرور جوانان اهل بهشت است.
حال و هوای این روزهای عراق در میزبانی از زائران حسینی + عکس
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، مردم عراق این روزها گرم استقبال از زائرانی هستند که با وجود فراگیری ویروس کرونا و همه محدودیت‌های موجود، خود را به دیار عشق رسانده‌اند تا اربعین حسینی(ع) را هرچه باشکوه‌تر برگزار کنند.

استان‌های مختلف عراق از چند روز پیش با همه پیران، جوانان، زنان و کودکان خود، پذیرایی از زائرانی که از راه‌های مختلف راهی کربلای معلی شده‌اند را برعهده دارد. 

موکب‌ها و خیمه‌های خدمت رسانی به زائران در این استان‌ها از مدت‌ها پیش، خود را برای رسیدن قافله عشق آماده کرده‌اند.

ساکنان این استان‌ها از جان و مال خود برای پذیرایی از زائران اربعین مضایقه نمی‌کنند و عشق حسین(ع) را تنها دلیل این شور و اشتیاق به خدمت‌رسانی می‌دانند.


حضور پررنگ کودکان و بانوان در استقبال از زائران حسینی
از جمله جلوه‌های زیبای اربعین حضور کودکان و بانوان در استقبال از زائران حسینی(ع) است. بانوان و کودکانی که با اخلاص، همه توان خود را در این راه به کارمی‌گیرند و همپای مردان در این صحنه حاضر می‌شوند.

فعالیت‌های موکب‌های دینی و قرآنی در مسیر پیاده روی اربعین
در کنار موکب‌های خدمت رسانی که تامین آب، غذا، محل خواب و استراحت زائران را برعهده دارند، حضور موکب‌های قرآنی و فرهنگی نیز در مسیر پیاده‌روی اربعین قابل توجه است.

موکب‌های قرآنی که از سوی مراکز و موسسات قرآنی برپا شده‌اند، خدمات مختلفی را مانند آموزش سوره‌های کوچک، تصحیح تلاوت سوره حمد به عنوان یکی از ارکان نماز، برگزاری مسابقه و برپایی نمایشگاه ارائه می‌دهند.

موکب‌های دینی نیز با حضور جمع زیادی از طلاب حوزه علمیه برپا شده‌اند و مسئولیت پاسخگویی به سوال‌های دینی و شرعی را برعهده دارند.

به عنوان نمونه «حازم الترابی» مسئول بخش دینی آستان علوی از برپایی 19 ایستگاه دینی با حضور 40 طلبه مسلط به احکام شرعی به سه زبان، عربی، فارسی و اردو، با همکاری حوزه علمیه نجف اشرف خبرداد.طواف طولانی ترین پرچم عزا در حرم حسینی

طولانی‌ترین پرچم حزن و عزا به طول 12 هزار متر روز گذشته شنبه برای ششمین سال متوالی توسط اهالی استان الدیالی عراق و با مشارکت نمایندگانی از همه طوابف شیعه، سنی، کرد و ترکمان صحن امام حسین(ع) و برادر گرامیشان حضرت عباس(ع) را طواف کرد.

«أبو بحر الأرنؤوطي» مسئول موکب «صاحبة الضلع المكسور»(صاحب سینه شکسته) و ناظر بر دوخت این پرچم در این باره گفت: این حرکت از شش سال پیش و با پرچمی دو هزار متری آغاز شد و اکنون به 12 هزار متر رسیده است. 

وی افزود: این پرچم در یکی از محله‌های الدیالی دوخته و توسط همه گروه‌های مردمی در این استان حمل می‌شود تا بیانگر اتحاد و همدلی ملی در توجه به حضرت سیدالشهدا(ع) باشد.تلاش نیروهای امنیتی در تأمین امنیت زائران 
نصب دوربین‌های متعدد، گشت‌های هوایی، استفاده از پهپادهای امنیتی در مسیر راهپیمایی زائران، تامین امنیت مناطق مسکونی عراق، تامین مسیرهای جایگزین برای عبور و مرور شهروندان، اقدامات اطلاعاتی و تامین امنیت موکب‌ها از جمله فعالیت‌های این روزهای نیروهای امنیتی عراق است.

تلاش‌هایی که کوچک‌ترین خلل در انجام آنها می‌تواند فرصتی را برای ضربه زدن و ایجاد ناامنی در این حرکت جهانی ایجاد کند.

اما آنچه واضح و روشن است نیروهای امنیتی عراق با همکاری با بخش‌های مختلف از جمله حشدالشعبی و با تلاش شبانه روزی و هوشیاری مضاعف فرصت هرگونه اقدام خرابکارانه را از دشمنان می‌گیرند.

تلاشی که نمونه آن در خنثی کردن یک عملیات تروریستی در بابل که زائران حسینی(ع) را هدف قرار داده بود، تجلی یافت.

ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از دریافت داده‌های اطلاعاتی دقیق طی یک عملیات برق آسا حمله‌ای را که برای هدف قرار دادن زائران اربعین طراحی شده بود، خنثی شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی عراق در این عملیات دو کمربند انفجاری و یک بمب را که برای هدف قرار دادن مسیر زائران به سمت کربلا آماده شده بود، ضبط کردند. 


 
http://www.taghribnews.com/vdcdjn0kzyt0fs6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما