تاریخ انتشار۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب : 519258
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت:

فقدان وحدت جامعه را مستعد تفرقه و فروپاشی می سازد/جوانان کشور و جهان اسلام باید هوشیارانه در مسیر ترویج اسلام ناب حرکت کنند

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت برگزاری مراسم یادبود آیت الله حکیم با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مصاحبه و گفت‌وگو با اندیشمندان و علمای جهان اسلام، معرفی کتاب تقریبی و... منتشر شد.
فقدان وحدت جامعه را مستعد تفرقه و فروپاشی می سازد/جوانان کشور و جهان اسلام باید هوشیارانه در مسیر ترویج اسلام ناب حرکت کنند
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*در حیدریه نجفیهای تهران برگزار شد؛ مراسم یادبود آیت الله حکیم با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مراسم یادبود آیت الله سید محمد سعید حکیم با حضور دبیرکل مجمع تقریب در حیدریه نجفیهای تهران برگزار شد.
 

*پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد زرگر

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار پیامی در گذشت مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد زرگر را تسلیت گفت.


 

*حجت الاسلام اشکوری در گفت‌وگو با تقریب:دشمنان چشم دیدن علاقه مسلمانان به یکدیگر را ندارد/فلسطین نماد ستیز با ظلم و تجاوز است

نمایندهٔ مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: بیشتر مخالفت ها با برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی و هفته وحدت از سوی کسانی است که چشم دیدن دوستی و علاقه مسلمانان به یکدیگر را ندارند، آنها از اتفاقی که جهان را درگیر کرده است و آن شیوع گسترده ویروس کرونا است سوء استفاده می‌کنند و سعی در جدایی مسلمانان از یکدیگر دارند.


*اندیشمند یمنی در گفت و گو با تقریب؛وحدت امت اسلامی، موجب هراس دشمنان می‌شود/ پیام کنفرانس وحدت برای دشمنان اسلام

«سید عدنان الجنین»  اندیشمند اسلامی یمنی تاکیدکرد: وحدت امت اسلامی، موجب اقتدار مسلمانان و هراس دشمنان خداوند می‌شود.


*هشام عبدالقادر در گفت و گو با تقریب؛اسلام دین رحمت و مهربانی و وحدت است/ اهمیت برگزاری کنفرانس وحدت ‌اسلامی در ایجاد همگرایی اسلامی

«هشام عبدالقادر» رئیس اتحادیه عربی رسانه‌های الکترونیک یمن، دین اسلام را دین رحمت و مهربانی توصیف و بر اهمیت برگزاری کنفرانس وحدت ‌اسلامی در ایجاد وحدت میان مسلمانان تاکیدکرد.
*موسوی تبریزی در گفتگو با تقریب:با عمل به قرآن کریم می توان به اهداف وحدت و تقریب رسید/تاکید بر لزوم احترام متقابل بین مذاهب و ادیان

دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، بیان کرد: سیره انبیای الهی ، ائمه اطهار ، روایات و آیات قرآن کریم، تاکید بر اهمیت به احترام دارند؛ از این رو احترام به عنوان پیش زمینه تمام ارتباطات بین مذاهب می باشد.


*آیت الله علما در گفتگو با تقریب تاکید کرد:لزوم بهره گیری از جوانان در نهادینه کردن فرهنگ تقریب و وحدت/تلاش دشمنان برای عدم آگاهی مسلمانان

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: یکی از ترفند های دشمن، استفاده از ناآگاهی و بی اطلاعی است؛ در حقیقت با جلوگیری از آگاهی و بیداری ملت های مسلمان ، ارزش ها و اصول نظیر احترام و دوستی ، برادری و اخوت و بسیاری از مسائل وحدت آفرین را کمرنگ و به حاشیه می برد.


*مولوی عبداللهی در گفتگو با تقریب:جوانان کشور و جهان اسلام باید هوشیارانه در مسیر ترویج اسلام ناب حرکت کنند

خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، بیان کرد: همه باید به ندای قرآن کریم که همگان را به اتحاد و انسجام دعوت کرده است و از اختلاف و نزاع برحذر نموده است،توجه کرده و این رهنمودها را به جان دل بسپاریم و آنچه که موجب آزردگی طرفین می شود را عنوان نکنیم.


*اندیشمند اتیوپیایی در گفت و گو با تقریب:دین اسلام وحدت مسلمانان و غیرمسلمانان را نیز مورد توجه قرار داده است

اندیشمندان اسلامی در همه مذاهب اسلامی نقش به سزایی دارند و این مساله کم اهمیتی نیست زیرا همگرایی میان مسلمانان بین همه جوامع مسلمانان به ویژه مسلمانان از فرقه ها و گروه های متعدد و اتحاد بین مسلمانان و پیروان سایر ادیان به ایجاد صلح و امنیت و ثبات منجر می شود.


*عالم اهل سودان در گفت وگو با تقریب:فقدان وحدت جامعه را مستعد تفرقه و فروپاشی می سازد

اگر علما و نخبگان دچار اختلاف باشند و این اختلافات علمی و مذهبی به سطح مردم عادی جامعه برسد، بی تردید اتحاد اسلامی را از بین برده و آن جامعه را مستعد تفرقه و فروپاشی می سازد.


*ماموستا محمودی در گفت‌وگو با تقریب:اتحاد شیعیان و اهل سنت در اربعین حسینی سبب عقب‌نشینی دشمن می‌شود

امام جمعه پیرانشهر گفت: اتحاد شیعه و سنی به هر نحوی سبب عقب‌نشینی دشمن می‌شود و بنابراین اگر ببیند با راهپیمایی در اربعین حسینی نیز این وحدت ادامه دارد، فرار می‌کنند.


*با اتحاد شیعه و سنی در پیاده‌روی اربعین توان تسلط دشمنان بر جامعه اسلامی گرفته می شود

امام جمعه اهل‌سنت نقده با اشاره به آیین پیاده‌روی اربعین گفت: بی‌تردید تا زمانی که این اجتماعات و این اتحاد و عقیده و مرام بین مسلمانان وجود دارد، دشمنان هرگز نمی‌توانند بر جامعه اسلامی مسلط شوند.


*معرفی کتاب تقریبی-100| کتاب «بداية المجتهد و نهاية المقتصد»

در اين كتاب به صورت تطبيقى و با هدف تقريب بين مذاهب شيعه و اهل سنت ديدگاه هاى فقهى فقه اماميه و فقه مالكيه با يكديگر مقايسه شده است؛ كتاب حاضر در هفت جلد تدوين شده كه در هر جلد از آن ابوابى از فقه اعم از عبادات و معاملات مورد شرح و بررسى فقهى قرار گرفته است.


*آشنایی با مساجد جهان-58| «مسجد کتیبه مراکش»

مسجد کتیبه در وسط شهر مراکش در نزدیکی میدان مسجد الفنا واقع شده‌است، علت اینکه این مسجد الکتبیه خوانده می‌شود این است که اعراب معتقدند که اسم این مسجد از کلمه کتبیین گرفته شده که عبارت است از اسم یک بازار فروش کتاب در قدیم که این بازار نزدیک یا در کنار مسجد بوده‌است.انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchmwnm623nzid.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما