تاریخ انتشار۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۹:۵۴
کد مطلب : 510949
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

صلح و آرامش جز با حاکمیت ارزش های انسانی به وجود نمی آید/روحیه مقاومت و بیداری اسلامی می تواند وحدت را در جوامع اسلامی هدایت کند

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت سخنرانی دبیرکل مجمع تقریب در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در لندن، مصاحبه و گفت‌وگو با علما و اندیشمندان جهان اسلام، عکس نوشت تقریبی و... منتشر شد.
صلح و آرامش جز با حاکمیت ارزش های انسانی به وجود نمی آید/روحیه مقاومت و بیداری اسلامی می تواند وحدت را در جوامع اسلامی هدایت کند
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است: 

*حجت الاسلام شهریاری:صلح و آرامش جز با حاکمیت ارزش های انسانی به وجود نمی آید

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: صلح و آرامش در جهان مگر با حاکمیت ارزش های انسانی در جامعه به وجود نمی آید.  


*حجت الاسلام و المسلمین شهریاری: دعوای شیعه و سنی، دعوای ساختگی آمریکاست

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: دعوای شیعه و سنی دعوای ساختگی از سوی آمریکا است. در حالی که حرف اصلی ما عدالت در مقابل ظلم است چرا که بالاترین اصل عقلانی انسانی عدالت است.


*عبداللهی در گفتگو با تقریب:روحیه مقاومت و بیداری اسلامی می تواند وحدت را در جوامع اسلامی هدایت کند

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: روحیه و فطرت استکبار ستیزی و اسلام گرایی سبب بیداری امت های آزاده شده است، زیرا مسئله وحدت منشا بسیاری از حرکت های عزتمندانه و مقتدارنه در جهان اسلام است.


 
*جزائری در گفتگو با تقریب:تقویت ، تحکیم و حفظ وحدت از جمله اولویت های جهان اسلام است

استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: تمام علما و حکام دلسوز اسلام بر این موضوع تاکید دارند که حیات اسلام با وجود وحدت میان امت اسلامی تحقق خواهد یافت و هرگونه اختلاف می تواند به ضربات جبران ناپذیری منجر گردد.


*مولوی فاروقی در گفتگو با تقریب تاکید کرد:پشتیبانی همه جانبه از استعداد های بالقوه جوانان مسلمان؛ راهگشای آینده ای بهتر برای امت اسلامی

مدیر حوزه علميه الصدیق و امام جمعه اهل سنت بیرجند، بیان کرد: هنگامی که از همبستگی ، یکپارچگی ، انسجام و تقریب سخن می گوییم، باید به این نکته توجه نمود که هر عملی نیاز به پشتیبانی لازم برای رسیدن به نتیجه صحیح، دارد؛ فرهیختگان ، علما ، اندیشمندان و صاحبان فکر در پشتبانی و هدایت وحدت امت اسلامی نقش بسزایی خواهند داشت.


*گلپایکانی در گفتگو با تقریب:رسانه های اسلامی بر گسترش و تقویت وحدت امت اسلامی تمرکز کنند

استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: از طرح های استکبار جهانی به خصوص استعمارگران، نفود و رخنه در پیکره اسلام بوده است؛ آنان از سالیان گذشته تاکنون روش ایجاد فاصله و دوری ملت ها از یکدیگر را در جهت نابودی امت ها بکار گرفته اند.
 


*شیخ راهبر در گفتگو با تقریب:از عوامل مهم تحکیم وحدت نگاه عمیق و ژرف به مسائل روز جهان اسلام است

امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک)، بیان کرد: استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل عظیم امت اسلامی می تواند بسیاری از مسائل جوامع مسلمین را حل و فصل نماید و آینده روشنی را برای امت اسلامی رقم زند.


*حجت الاسلام بامری در گفتگو با تقریب: شناخت امت اسلامی از یکدیگر، سبب تحکیم وحدت خواهد شد

عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه ولایت ایرانشهر، بیان کرد: بسیاری از مشکلات جهان اسلام از عدم شناخت که سر منشا اختلافات است نشات می گیرد؛ شناخت و درک و فهم بسیاری از مسائل سبب فهم دقیق از صورت مسئله خواهد شد؛ در واقع عدم فهم صحیح و آگاهی از ادیان و مذاهب اسلامی موجب اختلاف و تفرقه می شود.
 


*مولوی عبداللهی در گفتگو با تقریب:وحدت ، قدرت و عزت اسلام نماد های اقتدار امت اسلامی است

خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، بیان کرد: جهان اسلام با موقعیتی روبرو شده است که نیازمند وحدتی توام با همدلی می باشد؛ متاسفانه اکنون با توجه به اقدامات خصمانه ابرقدرت های اقتصادی بر علیه کشورهای مسلمان، امت اسلامی دچار آشفتگی و رنج شده است.


*اندیشمند اهل کشور آفریقای جنوبی در گفت و گو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد؛نقش مهم نظام تعلیم و تربیت کشورهاي اسلامی برای ایجاد وحدت و یکدلی

در شرایطی که مسلمانان بیش از گذشته بیدار شده اند و تلاش می کنند شعار اتحاد را احیا کنند، دشمنان اسلام هم سازمان یافته تر و گسترده تر از قبل دست به کار شده اند تا با ایجاد اختلاف، مانع از حرکت آنها به سوي کمال شوند.
 


*آیت الله علما در گفتگو با تقریب:جامعه اسلامی تحکیم وحدت را در عمل به دستورات الهی و اهل بیت(ع) می بیند/تشکیل اتحادیه اسلامی؛ راهکار حل مشکلات جهان اسلام

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: در واقع آنچه که برای پویایی و تقویت پایه های اساسی یک کشور اسلامی در شرایط کنونی یک لازمه به حساب می آید، تحقق وحدت به معنای واقعی است، آنچه که پیامبر اسلام بدان تاکید داشتند و اکنون یکی از ملزومات مهم جهان اسلام است.*مولوی سلامی در گفتگو با تقریب:تاکید قرآن کریم و تایید عقل انسان دلالت بر اهمیت وحدت و تقریب دارد/ ظرفیت های اقتصادی؛ راهکاری برای همگرایی اسلامی

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: شایسته است امت اسلامی با وحدت رویه و تقویت روحیه جهادی و انقلابی در میان آحاد جوامع اسلامی از ظرفیت عظیم انسانی و اقتصادی درجهت تامین مایحتاج امور مسلمین و نیز رشد و ارتقای سطح اقتصاد جامعه اسلامی استفاده نمایند.


*معرفی کتاب تقریبی-91|کتاب «الشيخ الزنجاني والوحدة الإسلامية»

کتاب حاضر بر آن است تا زندگينامه و فعاليتهاي شيخ عبد الکريم زنجاني نجفي را در زمینه وحدت اسلامی و تقريب مذاهب اسلامی و نقش وی را در بيدارسازی و ترويج انديشه های وحدت گرايانه تشريح کند. 
*آشنایی با مساجد جهان-۵۰| مسجد جامع «ابودرویش»

این مسجد بی نظیر که زینت بخش پایتخت اردن است، با سنگ های آتشفشانی سیاه و سفید مانند تاجی جواهرنشان می درخشد. به طوری که شکل آن مشابه صفحه شطرنج است.


*عکس نوشت تقریبی-8 وجود مقدس پیغمبر(ص) محور وحدت امت اسلام

رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند: محور وحدت عالم اسلام، می‌تواند وجود مقدس پیغمبر(ص) نقطه اعتقاد همه؛ نقطه تمرکز همه انسان ها باشد. (در دیدار با کارگزاران نظام به مناسبت هفدهم ربیع الاول 1379/03/31) 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfjxdt1w6dy1a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما