تاریخ انتشار۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۰
کد مطلب : 482818
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

وحدت یک مصلحت ملی و فریضه دینی است/بصیرت؛ زیربنای تحقق اتحاد و تقریب

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت پیام تسلیت دبیرکل مجمع تقریب، مصاحبه و گفت‌وگو با علما و اندیشمندان داخلی و خارجی، معرفی مساجد جهان اسلام و... منتشر شد.
وحدت یک مصلحت ملی و فریضه دینی است/بصیرت؛ زیربنای تحقق اتحاد و تقریب

به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:


*پیام تسلیت دبیرکل مجمع تقریب در پی درگذشت والده ریاست پژوهشکده الذریة النبویه

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی درگذشت والده ریاست پژوهشکده الذریة النبویه را به وی تسلیت گفت.


*بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در واکنش به بیانیه علمای عربستان علیه اخوان المسلمین

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای بیانیه اخیر برخی از علمای عربستان سعودی علیه اخوان مسلمین را محکوم کرد.  *پیام تسلیت رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در پی درگذشت والده سيد منذر حكيم

دکتر سید محمد حسینی، رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در پیامی درگذشت والده مکرمه حجت الاسلام سيد منذر حكيم را تسلیت گفت.
 
 
*مجتهد شبستری در گفتگو با تقریب تاکید کرد:لزوم بهره گیری امت اسلامی از صبر در مواجهه با مشکلات

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: خداوند متعال مکررا در قرآن کریم و روایات امت اسلامی را در مقابله با مشکلات و بلایا به صبر و شکیبایی توصیه نموده است و همگان را در جهت رفع مشکلات و همیاری یکدیگر ترغیب نموده است.


*مولوی سورانی در گفتگو با تقریب:وحدت یک مصلحت ملی و یک فریضه دینی است

مولوی سورانی گفت: هدف از تبیین مشترکات حفظ اسلام ، احترام متقابل و اعتقادات امت اسلامی است که از اختلاف و نزاع دوری کرده و مباحث علمی را جایگزین تفرقه و دوری نماید.


*موسوی هشترودی در گفتگو با تقریب:امت اسلامی با وحدت و غیرت دینی خود از توطئه دشمنان اسلام جلوگیری کنند/ بصیرت؛ زیربنای تحقق اتحاد و تقریب

استاد دانشگاه و حوزه علمیه قم اظهار داشت: استکبار جهانی به دنبال سیطره و تسلط بر امت اسلامی است و از این جهت با ایجاد اختلاف و تفرقه و نیز همسو نمودن حکام و سردمداران کشورهای اسلامی، توطئه های خود را عملی می سازد.
 

*نماینده مسلمانان در پارلمان آفریقای جنوبی در گفت و گو با تقریب:یکدست کردن رویکردها برای همه مسلمانان یک اصل ضروری است/وحدت اسلامی؛ راه حقیقی برای رسیدن به قدرت و عزت جوامع اسلامی

کشورهای اسلامی می‌توانند با مشارکت بیشتر در قدرت سیاسی، ایجاد امنیت و هم افزایی دانش زمینه ای را فراهم کنند که باعث از میان رفتن جهل، عقب‌افتادگی فرهنگی، بیداری اسلامی و ارتقای بینش سیاسی این کشورها شود.


*آشنایی با مساجد جهان-21|«مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز»

مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز، مسجدی تاریخی است که در سلانگور مالزی واقع شده است، این مسجد بزرگترین مسجد کشور مالزی است.
 

*تقریب از منظر علما و اندیشمندان-10رسول خدا (ص) بزرگترین عامل وحدت را که وحدت در عقیده بود ایجاد کرد

شهید مطهری: رسول خدا (ص) بزرگترین عامل وحدت را که وحدت در عقیده بود ایجاد کرد و مردم را در زیر پرچم «لا اله الا الله» آورد.


*معرفی کتاب تقریبی-61|«اندیشه اصلاح و راهبرد وحدت و همبستگی در جهان اسلام»

در این کتاب به بررسی دیدگاه‌های برخی از اندیشمندان مسلمان در مورد راهکارهای وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی است؛ همچنین برخی دیگر از اندیشه‌ها و فعالیت‌های تقریبی متفکران مسلمان بیان شده و مقالاتی در این زمینه ارایه شده است.


 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcizra5vt1avv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما