تاریخ انتشار۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۶
کد مطلب : 480696
عصر امروز برگزار شد؛

وبینار منطقه ای آمریکای شمالی با عنوان «همکاریهای اسلامی در مواجهه با بلایا و مصائب»

در چهارمین روز از برگزاری سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی وبینار منطقه ای آمریکای شمالی با عنوان «همکاریهای اسلامی در مواجهه با بلایا و مصائب برگزار شد.
وبینار منطقه ای آمریکای شمالی با عنوان «همکاریهای اسلامی در مواجهه با بلایا و مصائب»
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ظفر بنگاش عضو هیأت علمی دانشگاه در  کانادا  در این وبینار با اشاره به امنیت بین‌المللی و چالش‌های اقتصادی که جهان در پی افول قدرت آمریکا به دلیل همه‌گیری کرونا با آن رو به رو شده است، گفت:درست است که همه جهان از این همه‌گیری تأثیر منفی گرفته است، اما آمریکا در حقیقت بیشترین تأثیر را پذیرفته است و بیشترین قربانیان را داشته است.

وی ادامه داد: چیزی که این همه‌گیری نشان داد، فروپاشی کامل نظام سراسری آمریکا اعم از نظام سیاسی، اداری، سلامت و آمریکاست چه منظورمان نظام سلامت  و یا سایر نظام هایی که در آمریکا وجود دارد.

ظفر بنگاش خاطر نشان کرد:این وضعیت، موقعیتی برای بقیه دنیا از جمله کشورهای مسلمان فراهم آورده است تا با متحدان خود بتوانند خط‌مشی هایی در زمینه امور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی،  فرهنگی و نیز عرصه ژئواستراتژی تدوین کنند و نظم متوازن تر و عادلانه‌تری نسبت به نظام حاکم کنونی از سوی آمریکا خلق کنند.
 

مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی هم در این نشست بر اهمیت نقش کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در وحدت بین شیعه و سنی تأکید کرد و گفت: ما باید وحدت خود را حفظ کنیم و به دشمن اجازه ضربه زدن به این وحدت را ندهیم.

وی با بیان اینکه ما باید بر دشمن اصلی تمرکز کنیم گفت: دشمن ترس از اسلام، خط مقاومت و جمهوری اسلامی ایران دارد و به همین دلیل هم این کشور را تحت فشار قرار داده است.

هاشمی تأکید کرد: ما  باید بیشتر از بیش روی  اسلام اصیل محمدی(ص) واقعی کار کنیم، با هم وحدت داشته باشیم و علیه ظلم و ستم بایستیم تا به پیروزی واقعی دست یابیم.
 

دکتر اولسی جزیخی، استاد دانشگاه و مورخ تاریخ عثمانی هم در این وبینار گفت: ما مردم بالکان به دلیل پیشینه عثمانی که داریم، به طور کل پیرو مذهب حنفی عثمانی می باشیم اما این، ما را از دیگر مسلمانان جهان مخصوصا برادران شیعه ما در جمهوری اسلامی ایران و بسیاری دیگر از کشورهای خاورمیانه جدا نمی کند.

وی عنوان کرد: کنفرانس وحدت اسلامی که شما برادران و خواهران در حال برگزاری آن در تهران می باشید باید به عنوان یک نقطه شروع اصلی برای امت اسلام جهت تجدید نظر درباره استراتژی خود درباره وحدت و برادری اسلامی باشد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران که از مسلمانان اهل سنت بوسنی و هرزگوین، کوزوو، آلبانی، سوریه و فلسطین پشتیبانی می کند یک درس بزرگ برای باقی امت اسلام می باشد که از آن طریق مردم می توانند بفهمند دروغ ها و تبلیغات تکفیری ها بر علیه وحدت اسلامی جعلی می باشد. دولت جمهوری اسلامی ایران به طور مستمر به باقی امت اسلام نشان داده اند که اهمیتی ندارد که اهل سنت یا شیعه هستید. مهم این است که شما مسلمان هستید و همه ما برادران و خواهران دینی هستیم.
 

پرفسور جوفیگن، استاد جامعه شناسی در تگزاس هم طی سخنانی در این وبینار گفت: نژاد پرستی امری سیستماتیک است که در قلب نهادهای ما (آمریکا) جا خوش کرده است. این امر از زمان برده داری آغاز شده و پدیده ای بنیادین است. فکر می کنم ما تنها کشور صنعتی پیشرفته ای در دنیا هستیم که قانون اساسی آن را برده داران نوشته اند.

وی ادامه داد: نژاد پرستی سیستماتیک و بنیادین در بطن نظام سیاسی ما، قانون اساسی ما، اقتصاد ما، نیروی پلیس ما و نظام کیفری ما قرار داد. حتی خانه سازی هنوز به میزان قابل توجهی تحت تاثیر تفکیک نژادی قرار دارد، مدارس دولتی ما نیز همین وضعیت را دارند.

استاد جامعه شناسی در تگزاس گفت: نژاد پرستی سیستماتیک در بطن نهادها و موسسات ما قرار دارد و صرفا مجموعه از چند آدم متعصب با سوگیری های خاص نیست.
 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaownyi49nai1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما