تاریخ انتشار۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۸:۴۷
کد مطلب : 480468
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

می‌توان تهدید کرونا را به فرصتی برای همکاری و اتحاد جوامع اسلامی تبدیل کرد/امت مسلمان امروز به بلای بزرگی گرفتار شده است که امتحانی سرنوشت ساز است

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، بیانیه مجمع جهانی تقریب، معرفی کتاب تقریبی، و... منتشر شد.
می‌توان تهدید کرونا را به فرصتی برای همکاری و اتحاد جوامع اسلامی تبدیل کرد/امت مسلمان امروز به بلای بزرگی گرفتار شده است که امتحانی سرنوشت ساز است

به گزارش خبرنگار حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:


*دبیرکل مجمع تقریب در نشست خبری کنفرانس وحدت:وحدت امت اسلامی از نظر ما نه یک تاکتیک بلکه یک راهبرد است/ سخنرانی بیش از 167 نفر از 47 کشور جهان در کنفرانس وحدت

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: امسال در شرایطی که امکان سفر و ملاقات حضوری فراهم نبود، با استفاده از ظرفیتهای فضای مجازی، سی و چهارمین کنفرانس وحدت را با شکوهتر از گذشته برگزار خواهیم کرد.


*بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی اهانت به رسول اکرم(ص)

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه ای، توهین رییس جمهور فرانسه به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) را محکوم کرد.


*معاون صدای رسانه ملی:ایجاد همدلی و برادری بیشتر؛ هدف اصلی رادیو وحدت

معاون صدای رسانه ملی با اشاره به اهمیت راه‌ اندازی رادیو وحدت گفت: برنامه‌ های این رادیو متنوع است و در قالب‌ های مختلف و گفتارمحور تهیه و پخش می شود و هدف اصلی ایجاد همدلی است.


*سی‌وچهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی افتتاح شد

مراسم افتتاحیه سی‌و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با موضوع "همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا" صبح امروز پنجشنبه 8 آبان به صورت مجازی و از طریق سایت اصلی کنفرانس وحدت به آدرس  iuc.taqrib.ir/live آغاز شد.
 


*قالیباف: می‌توان تهدید کرونا را به فرصتی برای همکاری و اتحاد جوامع اسلامی تبدیل کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معضل کرونا از جمله عرصه‌هایی است که مسلمانان برای مقابله جدّی با آن، به همیاری و همبستگی نیاز دارند. باور دارم که ما می‌توانیم تهدید کرونا را به فرصتی برای همکاری و اتحاد جوامع اسلامی تبدیل کنیم.


*دکتر شهریاری در سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی: وحدت امت اسلامی یک راهبرد است نه یک تاکتیک

دبیرکل مجمع تقریب اظهار داشت: هفته وحدت که به ابتکار نظام جمهوری اسلامی از 12 تا 17 ربیع الاول مقارن با ولادت مبارک حضرت رسول اکرم (ص) طراحی گردیده، فرصتی است تا مسلمانان بار دیگر بر صلح و دوستی، اخوت و برادری، همدلی و همدردی، احترام و محبت به یکدیگر، رواداری اجتهاد مختلف در مذاهب و تأکید و بر گفتگوی عالمانه و عقلانی تأکید کنند.


*آیت الله مکارم شیرازی در سی‌وچهارمین کنفرانس بین المللی وحدت: هرگونه تلاش برای وحدت، عبادت است/ کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی کاری مهم و اساسی برای جهان اسلام است

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، هرگونه تلاش و کوشش برای وحدت اسلامی را عبادتی بسیار مهم و پر ارزش دانست و گفت: بنده به سهم خودم از برگزار کنندگان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی کمال تشکر را دارم.


*شیخ ماهر حمود در سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی:عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت است/آمریکا و اسرائیل از کرونا خطرناکترند

دبیر کل اتحادیه علمای مقاومت تأکید کرد: ما باید پیوسته در مورد مسأله فلسطین ثابت قدم باشیم، بر آن تأکید کنیم و با وحدت صفوف خود،  با نگاه روشن خود به آینده و با عقیده اسلامی راسخ به اینکه اسرائیل زائل و رفتنی است از آن حمایت کنیم.


*شیخ نعیم قاسم:اقدامات اهانت آمیز مکرون نشانۀ سطحی بودن الگوی ارزشی غرب و بازگشت به رفتارهای جاهلی است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: دفاع رییس جمهور فرانسه و دستگاه حاکم این کشور از جسارت به ساحت پیامبر اسلام محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و عوامل آن، نشانۀ سطحی بودن الگوی ارزشی غرب و بازگشت به رفتارهای جاهلی است.


*شیخ عیسی قاسم:امت مسلمان امروز به بلای بزرگی گرفتار شده است که امتحانی سرنوشت ساز است

رهبر شیعیان بحرین گفت:« امت اسلامی امروز به سه بلای بزرگ گرفتار است که امتحانی سرنوشت ساز است. این سه امتحان یکی مسئله فلسطین است که رنج امت است و دیگری رنج عادی سازی با دشمن ملت و دیگری مشکل کرونا است. این مشکلات بزرگ و سخت هستند. همه امت مسئول گذراندن امتحان این سه بلا هستند.


*//سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی//وبینار «ظرفیتهای راهبردی جهان اسلام در مواجهه با بلایا و مصائب» برگزار شد

در دومین روز برگزاری سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی وبینار منطقه ای هندوستان با عنوان «ظرفیتهای راهبردی جهان اسلام در مواجهه با بلایا و مصائب» برگزار شد.


*//سی‌وچهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی//برگزاری وبینار منطقه‌ای پاکستان با موضوع «ظرفیتهای راهبردی جهان اسلام در مواجهه با بلایا و مصائب»

در دومین روز برگزاری سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی وبینار منطقه ای پاکستان با عنوان «ظرفیتهای راهبردی جهان اسلام در مواجهه با بلایا و مصائب» برگزار شد.


*معرفی کتاب تقریبی-59| «ندای وحدت»
 
این کتاب، مجموعه سلسله سخنرانی هاي نخستین دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی در خصوص مسائلی از قبیل وحدت امت اسلام، اخوت اسلامی، آغاز پیدایش مذاهب اسلامی و... است که در سال 1370 ش، پیش از خطبه هاي نماز جمعۀ تهران ایراد شده است.


*تقریب از منظر علما و اندیشمندان-8 وحدت مسلمانان؛ قدرتی در برابر هجوم دشمنان

علامه کاشف الغطاء همواره بر وحدت مسلمانان تاکید می‌کرد و آن را عامل قدرتی می‌دانست که هجوم دشمنان را دفع می‌کند.


 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdch-vnk623n6kd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما