تاریخ انتشار۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب : 476932
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

مسلمانان باید بر تقبیح مسأله عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تمرکز کنند/مذهب در جنگ تحمیلی مفهومی نداشت و همین وحدت رویه عامل پیروزی ما بود

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت گفت‌وگوی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با شیخ زهیر جعید، برگزاری نشست های تحلیلی-تخصصی با دو موضوع عادی سازی روابط امارات و بحرین و هفته دفاع مقدس، معرفی مساجد جهان اسلام و... منتشر شد.
مسلمانان باید بر تقبیح مسأله عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تمرکز کنند/مذهب در جنگ تحمیلی مفهومی نداشت و همین وحدت رویه عامل پیروزی ما بود

به گزارش خبرنگار حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*دبیر کل مجمع جهانی تقریب در گفتگو با شیخ زهیر جعید:مسلمانان باید بر تقبیح مسأله عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تمرکز کنند

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری تاکید کرد: در شرایط کنونی وظیفه ما حفظ وحدت بین فرق اسلامی است چون نقشه اصلی دشمن ایجاد تفرقه است.*تأکید دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر بازخوانی اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حوزه صلح و عدالت

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه اسلام معتقد بر نظریه صلح و جنگ عادلانه است، گفت: غربی ها جنگ را یک واقعیت اجتناب ناپذیر می دانند.
 
*دیدار نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی با دبیرکل مجمع تقریب

جمعی از نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی عصر روز دوشنبه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر "حمید شهریاری" دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفتگو کردند.


 
*بیست و دومین نشست تخصصی- تحلیلی خبرگزاری تقریب برگزار شد؛سردار عباسی لرکی: مذهب در جنگ تحمیلی مفهومی نداشت و همین وحدت رویه عامل پیروزی ما بود/جنگ تحمیلی موجب خودکفایی ما در بسیاری از زمینه ها شد

دبیر کنگره وزیران شهدای دولت اظهار داشت: در جنگ تحمیلی وزیر و وکیل، مسئول و فرمانده و ... معنا نداشت؛ همه یک دست لباس خاکی بر تن داشتند و این معنویت، اخلاصی که در بین رزمندگان بود را تقویت می کرد و همین هم باعث پیروزی ما شد؛ کسی برای خود نبود و کسی منافع شخصی نداشت.


*بیست و یکمین نشست تخصصی-تحلیلی خبرگزاری تقریب برگزار شد؛کنعانی مقدم: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، خنجری زهرآلود به آرمان قدس و فلسطین است

کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار داشت: مراجع دینی چه اهل سنت و چه شیعه اعلام کردند که هرگونه ارتباط با رژیم صهیونیستی حرام است؛ به نظر می آید که موج مخالفت با عادی سازی روابط خیلی قوی تر است؛ کمتر کسی این خیانت و جنایت را می پذیرد و انسجام و وحدت گروههای فلسطینی مانع از به رسمیت شناختن اسرائیل می شود.

*ماموستا ابن الخیاط در گفتگو با تقریب:هر کس ادعای مسلمانی دارد باید در مقابل دشمن اسرائیلی با قدرت بایستد/توافق با رژیم صهیونیستی خیانت بزرگی به امت اسلامی است

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت شافعیه سقز پیرامون توافق عادی سازی و آسیب های محتملی که در آینده ممکن است به امت اسلام واردکند، اظهار داشت: طبیعتا ارتباط زعامداران امت اسلامی با دشمنان اسلام ضربه خطرناکی را می تواند به امت اسلامی وارد کند.


*رییس هیئت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفتگو با تقریب: هدف از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی است

رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر اظهار داشت: هدف از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ایجاد اختلاف و تشتت بین فرقه های مذاهب اسلامی است، امت اسلام باید با هوشیاری و اقدامات دقیق سیلی محکمی به کسانی که اقدام به چنین توافقات ننگین زده اند، بزند تا با همدلی تمام همت خود را بر رفع مشکلات امت اسلامی قرار دهند.


*مولوی فاضل حسینی در گفتگو با تقریب:قدس شریف متعلق به تمام مسلمانان است/حقوق ملت مظلوم فلسطین مسئله ای نیست که بتوان بر سر آن مماشات کرد

عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی در طول سالیان متمادی اخیر از هر گونه ظلم و ستم بر مسلمانان فروگذار نبوده است، توافق اخیر مانعی بزرگ در به ثمر نشستن اهداف جهان اسلام است و امت اسلامی باید با هوشیاری تمام در مقابل آن ایستادگی کنند.

*حجت الاسلام قریشی در گفتگو با تقریب تاکید کرد:خشم و غضب امت اسلام از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی/هشدار نسبت به شکاف در جوامع اسلامی

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: اکنون حاکمان مرتجع عربی که دست پرورده آمریکا هستند با پیروی از استکبار جهانی دست به این اقدام ننگین زدند که قطعا مورد غضب امت اسلام واقع خواهند شد و این خشم و نارضایتی آنان را فرا خواهد گرفت.


*آخوند میرابی در گفتگو با تقریب:عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی باعث شکاف در بین مسلمین می شود

مدیر حوزه علمیه اهل سنت حامد قره تپه ترکمن استان گلستان اظهار داشت: امت اسلام باید با اتحاد و انسجام در برابر توافق اخیر امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی خون خوار بایستد تا زمامداران حکومت های غرب زده را متوجه اشتباه و عمل ننگین خود سازد.


*مهدوی کنی در گفتگو با تقریب:تلاش برای هویت بخشی به زنان جامعه از جمله اقدامات آیت الله تسخیری بود

عضو اتحادیه زنان مسلمان جهان اسلام اظهار داشت: آیت الله تسخیری با وجود کسالتشان، در زمینه مباحث جهان اسلام و تقریب مذاهب اسلامی بسیار فعال بودند و همواره حضور پررنگی در این مسیر داشتند.


 
*نماینده مجلس در گفتگو با تقریب:آیت الله تسخیری اعتقاد داشت که کار باید علمی، کارشناسی و درست باشد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور با بیان اینکه آیت الله تسخیری شخصیت منحصر به فردی داشت، بیان کرد: ایشان بسیار بسیار اخلاق مدار بود و اخلاق دینی، نیکو و حسنه ای داشت و در عمل به آنچه بیان می کرد، واقف بود.


*ماموستا خاتمی در گفتگو با تقریب:اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)مقدمه توافق رژیم صهیونیستی با برخی از کشورهای عربی است

امام جمعه اشنویه آذربایجان غربی اظهار داشت: امت اسلام باید نورالهی را با استعانت به خداوند متعال تقویت نموده و از توطئه ها و خیانت های دشمنان اسلام غافل نباشد، پیامبر اسلام نوری خاموش نشدنی در قلب تمام مسلمانان عالم است.

*مولوی جامی احمدی در گفتگو با تقریب:استقامت و خداجویی دو عامل مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است

امام جمعه اهل سنت تربت جام اذعان داشت: توافق اخیر میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی علاوه بر آنکه آسیب جدی به اتحاد و انسجام مسلمانان خواهد گذاشت باعث جری تر شدن دشمنان اسلام خصوصا اسرائیل غاصب خواهد شد.
 

*انسیه خزعلی در گفتگو با تقریب:اخلاق کریمه و استفاده از ابزار روز از ویژگیهای آیت الله تسخیری بود

رئیس سابق دانشگاه الزهرا(س) تصریح کرد: آیت الله تسخیری همواره تاکید می کرد که در مسیر تبلیغ تقریب به صورت غیر مستقیم اقدام کنیم و از مسیرهایی که مورد پذیرش مخاطب باشد مطالب را بیان کنیم.

*نماینده مجلس در گفتگو با تقریب:آیت الله تسخیری چهره ماندگار عرصه ملی و بین المللی بود 

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: آیت الله تسخیری به واسطه جایگاه علمی و رویکرد انقلابی که داشت، هم در داخل یک چهره شاخص و تاثیرگذار بود و هم در عرصه بین الملل پرچم دار وحدت میان مذاهب اسلامی بود. 
*نماینده رشت در گفتگو با تقریب:امضای تفاهم نامه کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بسیار مفتضحانه بود/مردم منطقه هرگز با اسرائیل کنار نخواهند آمد

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس گفت: وقتی آمریکایی به یک شهروند خود رحم نمی کنند، پس به کشورها و ملت های دیگر هم رحم نخواهند کرد؛ چون خوی درندگی در آمریکایی ها وجود دارد و دولتی که تروریست است، نه به داخل و نه خارج رحم می کند.


 
*خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در گفتگو با تقریب:امت اسلامی در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بایستد

خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي گفت: جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی، بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست، امت اسلام باید بر خلاف حکام کشورهای امارات و بحرین، زحمات و سختی های ملت مظلوم فلسطین را فراموش نکرده و حمایت قاطع خود را اعلام دارند.*امام جمعه اهل سنت خراسان رضوی:توافق امارات و بحرین با اسرائیل شکست سختی خواهد خورد

مولوی رحمتی عادی سازی روابط برخی از کشورهای اسلامی با اسرائیل و توافق ننگین امارات با این رژیم غاصب را محکوم به شکست خواند.

*تقریب از منظر علما و اندیشمندان-3 تاکید علامه کاشف الغطاء بر وحدت و همبستگی اسلامی

کاشف الغطاء در کتاب “المثل العلیا فی الاسلام لا فی بحمدون” می‌گوید: مسلمانان امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت، همبستگی و جمع کلمه و وحدت صفوف نیاز دارند و این که مانند بنیان مرصوص به یکدیگر بپیوندند.


 
*حدیث تقریبی-32| انصاف؛ عامل همبستگی مسلمانان

امام علی(ع) می فرمایند: انصاف، اختلافات را از بين مى ‏برد و موجب الفت و همبستگى مى ‏شود.

*آشنایی با مساجد جهان-15| «مسجد جامع الأزهر»

مسجد جامع الأزهر از مهمترین مساجد مصر است، محمد العربی فرمانده خلیفه فاطمی عبدالحمید بن محمد علی فاطمی آن را تأسیس نمود، تا مسجد و مدرسه ای باشد که مبلغین فاطمیان راتربیت نماید و مذهب اسماعیلی شیعه که مذهب فاطمیون مصر بود، را ترویج نمایند.
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcipqa5rt1ay32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما