تاریخ انتشار۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۱
کد مطلب : 476267
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

امت اسلام نسبت به اقدام نشریه فرانسوی عکس العملی درخور داشته باشد/دلیل توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) ضعف و ناتوانی دشمنان اسلام است

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت گفت‌وگو و مصاحبه پیرامون اهانت به ساحت مقدس پیامبر(ص) و قرآن کریم، حدیث تقریبی، معرفی کتاب تقریبی و... منتشر شد.
امت اسلام نسبت به اقدام نشریه فرانسوی عکس العملی درخور داشته باشد/دلیل توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) ضعف و ناتوانی دشمنان اسلام است

به گزارش خبرنگار حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان دار فانی را وداع گفت

طوبي كرمانی دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی پس از طی دوره بیماری نارسایی کبد، سحرگاه شنبه 22 شهریور 99 در 73 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.


*حجت الاسلام و المسلمین شهریاری:زندگی دکتر طوبی کرمانی سرشار از محبت الهی و عشق به اهل بیت (ع) بود

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: زندگی دکتر طوبی کرمانی سرشار از محبت الهی و عشق به اهل بیت و نبی اکرم (ص) بود و در جای جای سخنان خود این محبت را ابراز می کرد.


پیام تسلیت معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی در گذشت دکتر طوبی کرمانی

"محسن مسچی" معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی درگذشت مرحومه خانم دکتر "طوبی کرمانی" را تسلیت گفت.

*مولوی فاضل حسینی در گفتگو با تقریب: دلیل توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) ضعف و ناتوانی دشمنان اسلام است

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: علما ، اندیشمندان ، اهل قلم و نویسندگان و امت اسلامی باید تلاش کنند مناقب و فضائل پیامبر اسلام را به جهانیان تبیین کنند و وجود نازنین ایشان را مانند چراغی برای هدایت بشریت آگاهی بخشند.
 

 
*آیت الله حسینی شاهرودی در گفتگو با تقریب:امت اسلام نسبت به اقدام نشریه فرانسوی عکس العملی درخور داشته باشد

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی بسیاری از جوانان جهان خصوصا کشورهای اروپایی به سمت اسلام روی آوردند، دولت های اروپایی برای جلوگیری از این گرایش مثبت جوانان به اسلام ،پروژه اسلامی هراسی را کلید زدند و نسبت های زشتی را به اسلام روا داشتند که  البته هیچ یک از این اقدامات آنان نتوانسته اسلام را تضعیف کند. 
*مینو اصلانی در گفتگو با تقریب: طوبی کرمانی، جریان عمیق فکری اندیشه ناب اسلامی بود

رئیس بسیج جامعه زنان اظهار داشت: یکی از وجوه بسیار ارزشمند دکتر طوبی کرمانی،  جنبه مردمی بودن و ساده زیستی  ایشان بود.


*مولوی نذیر احمدسلامی در گفتگو با تقریب:عدم اقدام مناسب با اهانت کنندگان به ساحت مقدس پیامبر اسلام آسیب جدی به پیکره جهان اسلام وارد می کند / همگان در مقابله با آن وظیفه دارند

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: جهان اسلام باید بیدار و آگاهانه با توهین به پیامبر(ص)برخورد قاطعانه داشته باشد و با غیرت اسلامی خود از این امتحان الهی سربلند خارج شود، همگان به وظیفه خود در این مسئله آگاهی کامل را دارند و هر فردی با توان و نفوذ خود باید این حرکت زشت را به نحو احسن سرکوب نماید.


 
*جعفری بروجنی در گفتگو با تقریب:آیت الله تسخیری تندیس یک عمر تلاش و تکاپو در مسیر تقریب بود

نماینده مردم بروجن در مجلس یازدهم اظهار داشت: آیت الله تسخیری تندیس تلاش، تکاپو و زحمت بود و دستاوردهای خوبی در مسیر تقریب داشت؛ پیامی که رهبری بعد از ارتحال ایشان صادر کردند، نشانگر همین مطلب است. 
*آذر شب در گفتگو با تقریب:هدف بزرگ، خروج از منیت و ذوق سرشار از محورهای مهم شخصیت آیت الله تسخیری است

مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: آیت الله تسخیری کاملا با مکتب شهید صدر آشنا بود و فکر، اندیشه، خط مشی سیاسی و فکری شهید صدر در وجود ایشان ذوب شده بود؛ به همین جهت از همان آغاز به ضرورت وجود یک دولت اسلامی به رهبری فقها ایمان داشت.


 
*سید محمد حسینی در گفتگو با تقریب:دکتر کرمانی تا آخرین لحظات زندگی دست از خدمت به نظام اسلامی بر نداشت/ایشان تشدید اختلافات و تفرقه افکنی در جهان اسلام را سمّ مهلک می دانست

سید محمد حسینی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: دکتر طوبی کرمانی در حوزه تقریب و وحدت اسلامی به خوبی نقاط اشتراک و افتراق  مذاهب اسلامی را می دانست و تشدید اختلافات و تفرقه افکنی در جهان اسلام را سمّ مهلک می دانست لذا در سالهای پایانی عمر اهتمام ویژه به این مهم داشت.


*مصطفوی در گفت‌وگو با تقریب مطرح کرد:آیت الله تسخیری توان بالایی در استدلال و بیان معارف اهل بیت (ع) داشت

قائم مقام معاونت بین الملل دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: تجربه بسیار ارزشمند آیت الله تسخیری از مجالس و سمینار‌های مختلف همواره زبان زد خاص و عام بود؛ از جمله نکات مهم فعالیت‌های ایشان این بود که به خوبی می‌توانستند منافع جمهوری اسلامی ایران و تشیع را تبیین و دفاع کنند.


* عضو ارشد جریان حکمت ملی عراق در گفتگو با تقریب:آیت الله تسخیری با بیشتر طیفهای اسلام گرای منطقه و جهان اسلام ارتباط تنگانگ داشت

جانشین رئیس جریان حکمت ملی عراق تصریح کرد: آیت الله تسخیری از معدود افرادی بود که با تمام توان تلاش کرد،  در راستای وحدت جهان اسلام و  تحقق آرمان مردم مظلوم فلسطین گام بردارد.


*حدیث تقریبی-31| اطاعت از اهل بیت(ع)؛ عامل وحدت اسلامی

حضرت زهرا(س): خدا اطاعت و پیروی از ما (اهل بیت) را سبب برقراری نظم و عامل وحدت قرار داده است.


*آشنایی با مساجد جهان-14| مسجد «سلطان حاجی حسن‌البلقیه» در فیلیپین

مسجد «سلطان حاجی حسن البلقیه» که به مسجد جامع «کوتاباتو» شهرت دارد، به عنوان بزرگ‌ترین مسجد فیلیپین با بودجه ۴۸ میلیون دلاری ساخته شده است.


*معرفی کتاب تقریبی-53|«اهل بیت(ع) فی مصر»

کتاب حاضر به اعتقاد مصحح آن، دانشنامه حیات و سیره برخی از اهل بیت(ع) است که در سرزمین مصر اقامت گزیده و در آنجا به دیار باقی شتافته اند.


 
*تقریب از منظر علما و اندیشمندان-1؛ تاکید امام خمینی(ره) بر نفی فرقه گرایی دینی

امام راحل(ه) می‌فرمایند: یک دسته از مسلمانان شیعه هستند و یک دسته ای از مسلمانان سنی، اما ما همه برادر هستیم و اینها دلیل اختلاف نیست.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjmmexauqea8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما