تاریخ انتشار۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۵:۱۴
کد مطلب : 551108
//یادداشت//

تشریح چیستی راهپیمایی پرچم

این راهپیمایی که هر ساله برگزار می شود نماد پیروزی صهیونیست ها بر دشمنانشان است و همواره تنش می آفریند.
تشریح چیستی راهپیمایی پرچم
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب:بعد از پیروزی رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۹۶۷ و تصرف مناطقی همچون کرانه غربی رود اردن، بلندی های جولان، صحرای سینا و نوار غزه، یک خاخام تندروی افراطی یهودی به نام یهودا حیزنی رقص و آوازی را ابداع کرد که صهیونیست ها در سالگرد این واقعه همراه با پرچم اسرائیهل آن را انجام دهند.

این راهپیمایی که هر ساله برگزار می شود نماد پیروزی صهیونیست ها بر دشمنانشان است و همواره تنش می آفریند.

فرق راهپیمایی پرچم امسال با سال های گذشته آنست که برخی یهودیان افراطی اعلام کرده اند که همزمان با شروع مراسم به تخریب مسجد قبه الصخره مبادرت خواهند ورزید.

از آنجایی که این مسجد مکان معراج پیامبر اسلام بوده و برای مسلمانان بسیار اهمیت دارد اندک جسارتی به آن خط قرمز گروههای مقاومت و کشورهای اسلامی تحلیل شده و بی شک موجب جنگ خواهد شد.

البته با توجه به وضعیت بسیار وخیم کابینه نفتالی بنت و در آستانه سقوط قرار گرفتن آن، بعید می نماید وی ریسک کرده و اجازه اقدامی را به یهودیان تندرو بدهد که جرقه زننده جنگ و عواقب نامعلوم پس از آن علیه رژیم صهیونیستی باشد.

دبیرکل حزب الله لبنان نیز روزهای گذشته نسبت به تعرض به مسجد الاقصی هشدار جدی داد و اعلام کرد، ممکن است اقدامات هتاکانه افراطیون صهیونیست منجر به شعله ور شدن جنگ در منطقه شود‌.

به قلم: علیرضا تقویی نیا ـ کارشناس مسایل غرب آسیا

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchvznm623nmzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما