تاریخ انتشار۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۷:۵۸
کد مطلب : 550579
//یادداشت//

چرا پاسدار نیروی قدس سپاه ترور شد؟

پیام این ترور واضح است؛ اسرائیل قصد دارد به پاسدارانی که اخیرا در پایگاه های روسی جایگزین شده اند هشدار جدی صادر کند که البته نشانه ترس و استیصال این رژیم نسبت به رویارویی مستقیم در جولان و اتفاقاتی است که احتمالا انتظار آن را می کشد.
چرا پاسدار نیروی قدس سپاه ترور شد؟
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب:
دیروز یکی از پاسداران یگان نیروی قدس سپاه هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و به شهادت رسید.
نحوه انجام عملیات (استفاده از اسلحه صدا خفه کن) حاکی از تروریستی بودن و اهداف سیاسی و امنیتی طراحان این اقدام مذبوحانه داشت.
چند نکته در خصوص این اقدام تروریستی باید ذکر شود.
1) سرهنگ صیاد خدایی از پاسدارانی است که اخیرا از سوریه برگشته و با توجه به این که روزها درگیری در کشور وجود ندارد و تمرینات و آمادگی ها معطوف به جبهه جنوبی آنجا بوده، احتمالا وی توسط عوامل اجیر شده توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است.
2) عوامل این عملیات به احتمال بسیار زیاد افراد اجیر شده داخلی و وابسته به سازمان مجاهدین خلق (منافقین) هستند و بعید است که موساد برای ترور در تهران کادر استخدامی خود را بفرستد.
3) پیام این ترور واضح است؛ اسرائیل قصد دارد به پاسدارانی که اخیرا در پایگاه های روسی جایگزین شده اند هشدار جدی صادر کند که البته نشانه ترس و استیصال این رژیم نسبت به رویارویی مستقیم در جولان و اتفاقاتی است که احتمالا انتظار آن را می کشد.
4) نکته مهم اینجاست که شهید خدایی یک سردار عالی رتبه و نیروی راهبردی و استراتژیک نبود بلکه یک افسر عملیاتی و میدانی موفق و کارکشته بود ؛ پس چرا اسرائیل وی را هدف گرفت؟
بر اساس تحلیل نگارنده این وجیزه، جنوب سوریه در آینده آبستن تحولاتی خواهد بود که در میدان به وقوع می پیوندد و شهید خدایی نیز با همان انگیزه ای که سمیر قنطار را شهید کردند مورد حمله قرار گرفت.
قنطار که از طایفه دروزیان بود به سازماندهی گردان هایی متشکل از جوانان دروزی برای نبرد در جولان اشتغال داشت که هدف ترور اسرائیل واقع گردید.
در پایان ذکر این نکته لازم است که شهادت یک فرمانده میدانی اثری راهبردی بر فعالیت های ایران در سوریه نخواهد داشت همانگونه که شهادت فرماندهان استراتژیک و عالی رتبه ای چون قاسم سلیمانی و حسین همدانی موقعیت ایران در سوریه را تضعیف نکرد بلکه امروز با خروج روسها ، جمهوری اسلامی حرف اول را در عرصه نظامی شام می زند.

به قلم: علیرضا تقوی نیا ـ کارشناس مسایل غرب آسیا

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciyuaw3t1aww2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما