تاریخ انتشار۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۲
کد مطلب : 534875
//یادداشت//

آمدن بهمن در دی/ استاندار کرمانشاه چگونه می تواند یخ مشکلات استان را آب کند؟

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان آقای بهمن امیری مقدم، چند روز پیش از بین گزینه های متعدد، بعنوان سکاندار و استاندار کرمانشاه انتخاب شد.
آمدن بهمن در دی/ استاندار کرمانشاه چگونه می تواند یخ مشکلات استان را آب کند؟
به گزارش خبرگزاری تقریب:
سرانجام پس از کش و قوس های فراوان آقای بهمن امیری مقدم، چند روز پیش از بین گزینه های متعدد، بعنوان سکاندار و استاندار کرمانشاه انتخاب شد.
او نه اولین و نه آخرین استاندار کرمانشاه است و بی شک یکی از نکات مهمی که وی می تواند در مسند کنونی برای موفقیت در آینده مورد توجه قرار دهد، درس گرفتن از استانداران گذشته کرمانشاه است و نبایدهایی که آنان انجام داده اند را نباید انجام ندهد و بایدهایی را که انجام نداده اند را باید انجام دهد.
استاندار کرمانشاه خوب می داند که او نماینده دولتی است که مردم به آن اعتماد کرده و امید بسته اند و از وی انتظار دارند تا به اعتمادشان پاسخ لازم را بدهد.
آقای امیری مقدم استاندار استانی شده که که بعنوان نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی هم همه زیرساخت‌هایش نابود شد و هم با تقدیم ۱۰ هزار شهید دین خود را به انقلاب ادا کرده و حق بزرگی بر گردن کشور و مسئولان دارد و این حق تاکنون آنگونه که باید، ادا نشده است.
قرار گرفتن استان در رده های اول بیکاری، تورم، آسیب های اجتماعی، تعطیلی و نیمه تعطیل بودن بسیاری از مراکز تولیدی و مشکلات فراوان معیشتی مردم با وجود ظرفیت های سرشار استان در زمینه های مختلف، نشانه هایی از ادا نشدن حق مردم شایسته کرمانشاه است.
بخش عمده این مشکلات معلول بی برنامه گی و ضعف مدیریت مدیران کوچکی است که سالهاست بر استان سیطره دارند و به هر قیمت و با هر ترفندی که شده سعی می کنند تا به قیمت عقب تر افتادن استان کرمانشاه، مسندهای خود را همچنان اشغال کنند و در این بین، بعضی از آنها با معامله گری و استفاده از رسانه ای نماها (فیک نیوزها) که در دوره مدیریت استاندار سابق مورد حمایت جدی قرار گرفته اند به این هدف خود رسیده و تلاش می کنند برسند.
از این رو به نظر می رسد استاندار کرمانشاه برای توسعه استان می بایست حتما برنامه محوری را در دستور کار خود قرار دهد که البته برنامه توسعه استان در چند هزار صفحه آماده است و بزودی به وی ارائه می شود.
آقای امیری مقدم همچنین باید از افراد اصیل، توانمند و سالم در عرصه مدیریت استفاده کند و در این زمینه و باتوجه به اهمیت این موضوع و سرنوشت مردم استان، نه با سفید بینی، بلکه با حقیقت بینی عمل کرده و جوان گرایی را که یکی از مصداق های بیانیه گام دوم انقلاب است مورد توجه قرار دهد.
تحت تاثیر قرار نگرفتن افراد و جریانهای مختلف منفعت طلب، پرهیز از حاشیه ها، استفاده از مشورت و تجارب مشاوران قوی و امین، داشتن روحیه نقد پذیری و پاسخگویی و میدان ندادن به سودجویان چرب زبان از جمله مواردی است که استاندار جدید کرمانشاه بهتر است مدنظر قرار دهد و در این صورت دوره مدیریت وی می تواند دوره آغاز شکوفایی استان شود و به این ترتیب، حاج بهمن که در دی به کرمانشاه آمده می تواند، روزهای سرد زمستان را نویدبخش روزهایی گرم و پرثمر گرداند و در غیر اینصورت فرصت مغتنم خدمتگزاری به مردم و توسعه استان به سرعت از دست می رود.
البته در این بین همه قشرهای استان هم باید با هم افزایی و ترجیح دادن منافع استان بر منافع شخصی و گروهی از حاشیه پردازی خودداری کنند.

رسول مرادی ـ فعال رسانه و عضو شورای وحدت نیروهای انقلاب استان کرمانشاه

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjaxeiiuqetoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما