تاریخ انتشار۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲
کد مطلب : 532984

یادداشت| بدون عکس، بدون اسم؛ حاج قاسم سلیمانی، قهرمانی که می‌خواهند تکثیر نشود

سید مهدی سیدی
نمرودها و ابوسفیان‌های کاخ‌نشین، تکثیر قهرمان را برنمی‌تابند؛ اما به زودی خواهند دانست که تیغ سانسور، هرقدر هم که جهانی و پرقدرت، هرگز بر سرخی خون شهید پیروز نخواهد شد.
یادداشت| بدون عکس، بدون اسم؛ حاج قاسم سلیمانی، قهرمانی که می‌خواهند تکثیر نشود
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، سید مهدی سیدی در یادداشتی به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی نوشت:
جنگ جهانی لایک‌ها و فالورها، شدت گرفته است. شهوت دیده شدن، اخلاص‌ها را قربانی کرده و حرص برای پسندیده شدن، سلول سلول آدم‌ها را سرطانی کرده است. 

انگار هدف خلقت از عبودیت به نمایش و از معرفت به سطحی‌نگری تنزل مقام پیدا کرده تا حتی انسانی‌ترین رفتارها هم در پرتگاه لذت و تکبر، قتل‌عام شود! به‌طور مرموزی یک معامله پایاپای شکل گرفته: از کارهای سطحی دیگران تعریف کن تا کارهای کم‌مایه و مضحک تو را حلوا حلوا کنند. در مارپیچی از سکوت و توطئه شناوریم که قرار است صدای حق را خفه کند و بر طنین فریادهای ابلیس بیفزاید.

اما در این جنگ جهانی، به ناگاه قهرمانی پدیدار شد که هرگز نمی‌خواست دیده شود و حتی از دیده شدن فرار می‌کرد؛ وجودش را هیچ می‌انگاشت و خودش را شایسته کوچکترین سهم و توجهی نمی‌دید. برای کارهایش تابلو نمی‌زد و هوار هوار نمی‌کرد؛ اما هربار کارستانی از اثر و کارزاری از نفوذ، به جا می‌گذاشت. 

او در لحظه‌های سخت مبارزه و جهاد، به محکم‌ترین قانون خلقت وفادار ‌ماند: «إِلَيهِ يَصْعَدُ الكَلِمُ الطَّيِّب و العَمَلُ الصَّالح يَرفَعُه» پس باور داشت فقط آنچیزی ماندگار می‌شود که به سمت خدا صعود کند؛ یعنی «کلمه پاک» و «عمل صالح» و خیلی زود نتیجه ذوب شدن در خدا را دید و چشم‌های خیره را به آن متوجه کرد: «مَن كانَ يُريدُ العِزَّه فَلِلَّهِ العِزَّه جَميعا»

اما در این جنگ جهانی، «رسانه» زیر کلید آنانی است که فرعون‌صفتانه بر تنور شهوت‌آلود دیده‌شدن می‌دمند و توجهات را آنچنان مهندسی می‌کنند که مردم خسته، سرشان به نمایش‌های مبتذل روزمره سرگرم باشد! پس هرکس که بخواهد میز بازی را به هم بزند و از رونق تجارت غفلت بکاهد، باید از گردونه رقابت حذف شود؛ از ترور در فرودگاه بغداد گرفته تا برانگیختن رسانه‌های غاصب و منافق علیه او! اینچنین است که انتشار عکس شهید ما جرم است و بیان اسم او با جریمه حذف مواجه می‌شود. نمرودها و ابوسفیان‌های کاخ‌نشین، تکثیر قهرمان را برنمی‌تابند؛ اما به زودی خواهند دانست که تیغ سانسور، هرقدر هم که جهانی و پرقدرت، هرگز بر سرخی خون شهید پیروز نخواهد شد که: «يُريدونَ لِيُطفِئوُا نُورَ اللَّهِ بِأَفواهِهِم و اللَّهُ مُتِمُّ نُورِه و لَو كَرِهَ الكافِرُون».

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcivraw5t1ap32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما