تاریخ انتشار۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴
کد مطلب : 529334

یادداشت| قدرت بازدارندگی مقاومت فلسطین در غزه

در حالی که مردم فلسطینی کرانه غربی رود اردن به علت توافقات مسئولان تشکیلات خودگردان با دولت اسرائیل از داشتن حداقل سلاح برای مبارزه محروم اند، گروههای مقاومت در نوار غزه اینگونه در جلوی چشمان ارتش اسرائیل راکت‌های سنگین را آزمایش می کنند.
یادداشت| قدرت بازدارندگی مقاومت فلسطین در غزه
حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب:
در حالی که مردم فلسطینی کرانه غربی رود اردن به علت توافقات مسئولان تشکیلات خودگردان با دولت اسرائیل از داشتن حداقل سلاح برای مبارزه محروم‌اند، گروه‌های مقاومت در نوار غزه اینگونه در جلوی چشمان ارتش اسرائیل راکت های سنگین را آزمایش می‌کنند.

روز گذشته گروه حماس یک راکت سنگین در مرز نوار غزه با اراضی اشغالی ۱۹۴۸ به سمت دریا شلیک کرد و جالب اینجاست که ارتش صهیونیست کاملا بر این آزمایش اشراف داشت و تانک مراکاوای اسرائیلی نیز در چند صدمتری نقطه پرتاب این سلاح قدرتمند دیده می‌شود.

اما چرا ارتش اسرائیل جرأت نکرد در واکنش به این تهدید آشکار که در چند کیلومتری محل سکونت شهروندان یهودی انجام پذیرفت واکنشی نشان دهد؟

پاسخ این سؤال ساده است؛ معادله بازدارندگی و توازن وحشتی که گروه‌های فلسطینی به وسیله راکت‌های خود ایجاد کرده‌اند، صهیونیست‌ها را از هرگونه رفتار خصمانه‌ای باز داشت.

این سلاحها عمدتاً با کمک های ایران به دست مبارزان فلسطینی در نوار غزه رسیده و باید اذعان کرد که تسلیحات ایرانی در حجم وسیع در نزدیکترین نقطه به صهیونیست‌ها مستقر شده و آماده شلیک است.

به قلم: علیرضا تقوی نیا ـ کارشناس مسایل غرب آسیا

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdsn0koyt0xs6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما