تاریخ انتشار۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹
کد مطلب : 513268

یادداشت| غدیر می تواند محور وحدت مسلمانان باشد

غدیریان تمامی امت اسلامی هستند و غدیر می تواند روز معرفی تمام خوبی ها و معروفات و روز معرفی انسان کامل و انسان برگزیده خدا به تمامی جهانیان باشد
یادداشت| غدیر می تواند محور وحدت مسلمانان باشد
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب  :دکتر وحید علوی زاده  محقق و فعال اجتماعی در یادداشتی با عنوان «غدیر می تواند محور وحدت مسلمانان باشد» نوشت: اسلام دین ازلی و ابدی خداوند متعال برای بشریت بوده و خواهد بود. دینی که در زمان های مختلف و با برانگیختن پیامبران با توجه به نیاز و ظرفیت انسان های آن زمانه شریعت هایی از آن برای بشریت نازل می شد تا اینکه با بعثت نبی خاتم حضرت محمد مصطفی (صل الله علیه و آله و سلم) کامل ترین و آخرین شریعت دین(که امروزه ما آن را اسلام می خوانیم) بر زمینیان نازل گردید. غدیر روزی است که پیغمبر اکرم در واپسین ماه های عمر با برکتش مأموریت یافت نقشه راه و مسیر جهانیان از بابت دین و  دنیا را تا روز قیامت به آنها نشان داده و به تعبیر بهتر تکلیف بشریت را یکسره نماید. غدیر روز معرفی انسان کامل است. غدیر روز نجات بشریت از سرگردانی در شریعت های گوناگون است. غدیر روز رونمایی از کشتی نجات امت است.
 
تمامی مذاهب اسلامی بر وقوع غدیر باور داشته و آن را از مسلمات تاریخ اسلام می دانند هرچند که در جزئیات و و معنای واژه ولی اختلاف دیدگاههایی میان مذاهب اسلامی وجود دارد. به هر روی چه در روز غدیر نبی مکرم اسلام حضرت علی (ع) را به ولایت مسلمین برگزیده باشد و چه وی را ولی مسلمین خوانده باشد و این ولایت را موجب اکمال دین  گردد، هر دو صورت جایگاه و شأنی به علی(ع) می بخشد که جز رسول خدا(ص) احدی در بشریت به این جایگاه و مقام نرسیده و نخواهد رسید.
 
پس غدیریان تمامی امت اسلامی هستند و غدیر می تواند روز معرفی تمام خوبی ها و معروفات و روز معرفی انسان کامل و انسان برگزیده خدا به تمامی جهانیان باشد و در دنیای امروز  که دشمنان بشریت و شیطان صفتان برای نابودی و ضربه زدن به وحدت مسلمانان و ملت های استکبار ستیز نقشه های خطرناکی کشیده اند و می خواهند با اختلاف افکنی بین مذاهب و فرقه های اسلامی یکپارچگی و اتحاد میان آنها را تحت الشعاع قرار داده و همچنان بر سلطه شیطانی خود بر ملت ها ادامه دهند تبیین و روشنگری و بزرگداشت اشتراکات فرهنگی و مذهبی مسلمانان همچون قربان و فطر و مبعث و مولود و البته غدیر می تواند در نزدیکی و اتحاد ملت های مسلمان نقش بسزایی ایفا کرده و نقشه های شوم دشمنان را در ایجاد تفرقه میان امت ها خنثی نماید.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcce1qp42bqsi8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما