تاریخ انتشار۲۲ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۰۳
کد مطلب : 45533

واكنش غيرتمندانه علماي اهل سنت

رفتار ناجوانمردانه حكام سعودي و بحرين در قبال مردم بحرين با واكنش ائمه جمعه اهل سنت كشور روبه رو شد.
واكنش غيرتمندانه علماي اهل سنت
خبرگزاری تقریب(تنا):
نويسنده وبلاگ "لحظه به لحظه از سياست"در پست تازه خود به واكنش ائمه جمعه اهل سنت نسبت به كشتار مسلمانان بحرين پرداخته است.
نويسنده وبلاگ لحظه به لحظه از سياست نوشت‌: به دنبال قيام مردم مسلمان منطقه خاورميانه عليه ظلم و استبداد حكومت‌هاي ديكتاتور و دست‌نشانده‌ي عرب، علماي اهل سنت غرب و شرق كشور با ايراد سخنراني، انتشار بيانيه و انجام مصاحبه‌هاي مختلف، ضمن حمايت از قيام حق‌طلبانه‌ي مردم مسلمان و مظلوم كشورهاي يمن، ليبي، بحرين، مصر، تونس و... از اقدامات وحشيانه‌ي حكام ستم‌گر و مستبد عرب منطقه و حاميان غربي و حكومت‌هاي مرتجع عرب آن‌ها ابراز انزجار نموده‌اند.

از جمله مولوي برفي امام جمعه طبس در خطبه‌هاي نماز جمعه اظهار داشته است: "اگر چه امروز قدرت‌هاي دنيا مي‌خواهند مسلمانان را از بين ببرند اين غيرممكن است و هم‌چنين عمل پست دولت عربستان و آمريكا را كه به مردم مظلوم بحرين حمله نظامي كرده‌اند محكوم كرده و  با تمام مال و جان خود از مردم مسلمان بحرين حمايت مي‌كنيم و وظيفه هر فرد مسلمان است كه از همنوع خود حمايت كند. مسلمانان جهان بيدار شده‌اند و پادشاهان كشورهاي مسلمان كه از كشورهاي غرب به خصوص آمريكا دستور مي‌گيرند، ديگر نمي‌توانند بر مردم خود حكومت كنند، چرا كه خلاف دين و شريعت مي‌باشد... "

جامعه اهل سنت خراسان جنوبي نيز با انتشار بيانيه‌اي ضمن حمايت از قيام آزادي‌خواهانه‌ي مردم تونس، ليبي، مصر، يمن، بحرين و...، تحركات كشورهاي غربي و حكومت‌هاي ديكتاتور دست‌نشانده‌ي عرب را محكوم كرده‌اند. در بخشي از اين بيانيه آمده است:

"حضورفراگيرو قيام عدالت خواهي و موج بيداري در كشورهاي عربي و اسلامي رو به افزايش است و مردم ستمديده اين كشورها براي رهايي ازيوغ استعمار و ظلم حاكمان مستبد دست به قيام برداشته و فرياد آزادي سر داده اند.

اما مستكبران و ديكتاتورها كه منافع خودشان را درخطرديده وحاضر به ترك كرسي رياست نيستند دست به سركوب وكشتار مردم بي دفاع مي زنند.

رويدادهاي اخير نشان داد كه اين حكام جور و ايادي جاهل و معاند ، نه تنها براي دين و وحدت امت اسلامي ، بلكه براي عزت بشري و حضور با شكوه مردمي در عرصه جهاني هم ارزش قائل نيستند.آيا زمان آن نرسيده كه مسلمانان جهان از خواب بيدارشوند؟

بي ترديد جريان سركوب وكشتار مردم در كشورهاي اسلامي به دست آمريكا و اسرائيل جنايت كار است كه از آستين حكام منطقه بيرون آمده است . لذا جامعه ي اهل سنت همراه با برادران مسلمان شيعه ي خود جناياتي كه در منطقه صورت مي گيرد را محكوم كرده و دست حمايت به سوي تمام آزادي خواهان جهان اسلام دراز مي كند.
http://www.taghribnews.com/vdcjtiex.uqeitzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما