تاریخ انتشار۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۹:۱۹
کد مطلب : 99162
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

كعبه سرمایه مشترك شیعه و سنی و مظهر برادری بین مسلمانان است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: كعبه سرمایه مشترك برای شیعه و سنی و مظهر اتحاد و برادری بین مسلمانان است كه از سوی خداوند متعال به بندگان هدیه شده است.
كعبه سرمایه مشترك شیعه و سنی و مظهر برادری بین مسلمانان است
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، نماینده رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و كرمان قبل از عزیمت روحانیون اهل سنت به مدینه در فرودگاه زاهدان با اشاره به آیه ۶۳ سوره بقره، بركات روحی و معنوی سفر حج را از دیدگاه قرآن و پیامبر متذكر شد. 

آیت الله "عباسعلی سلیمانی" اظهار داشت: مسلمانان شیعه و سنی در سفر حج، خانه خدا را از نزدیك مشاهده می كنند و از بركات آن بهره مند می شوند تا پیوند خود را برای یكپارچگی امت اسلامی تحكیم بخشند. 

وی افزود: مسلمانان در سفر حج به سرزمینی قدم می گذارند كه وجب به وجب خاك آن تامل، تذكر، تنبه و بیداری است. 

وی ادامه داد: بروز ضعف از سوی مسلمانان در زمینه حفظ و پاسداری از داده های خداوند متعال كه كعبه یكی از آنهاست جایز نیست بلكه آنان باید با قدرت و اقتدار در برگزاری هر چه باشكوهتر سفر حج و حفظ این نعمت الهی اهتمام ورزند. 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار امیدواری كرد ره توشه كاروان اهل سنت در سفر به خانه خدا، تقوا و عبادت آنان مقبول پروردگار باشد. 

آیت الله سلیمانی گفت: در كاروان روحانیون اهل سنت سیستان و بلوچستان ۵۰ نفر از ائمه جماعات، ۴۰ نفر از ائمه جمعه، ۱۴ مدیر و مدرس از حوزه های علمیه و بیش از ۱۸ طلبه حضور دارند. 

وی افزود: امسال با پیگیری های صورت گرفته تعداد اعضای كاروان روحانیون اهل سنت سیستان و بلوچستان در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داشته است. 

وی بیان كرد: محل اسكان این كاروان در مدت شش روز حضور در مدینه النبی(ص) هتل 'منار المدینه' و در شش روز اقامت در مكه مكرمه هتل 'الجزیره' است. 

وی اضافه كرد: كاروان ۱۲۲ نفره روحانیون اهل سنت كه به حج عمره مفرده مشرف می شوند تحت اشراف فكری و عقیدتی مولوی "عبدالرحمن سربازی" امام جمعه چابهار و مسوولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان خواهند بود. 

به گزارش تقریب، ۱۲۲ روحانی اهل سنت سیستان و بلوچستان از طریق فرودگاه بین المللی زاهدان راهی حج عمره مفرده شدند.
http://www.taghribnews.com/vdcgxq9y.ak9y34prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما