تاریخ انتشار۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱:۰۳
کد مطلب : 78775
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان:

اربعین حسینی استمرار پیام عاشورا است

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اربعین حسینی استمرار پیام عاشورا و بیانگر اهمیت واقعه کربلا است.
اربعین حسینی استمرار پیام عاشورا است
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام "صفر قربانپور" در گفتگو با تقریب اظهار داشت: اربعین حسینی از دو جهت دارای اهمیت است كه از اسیری اهل بیت امام حسین (ع) گرفته تا رسیدن به كوفه و شام و حوادثی كه برای آن بزرگواران اتفاق افتاده را شامل می شود. 

وی افزود: تحمل مشقت ، پذیرفتن اسیری ، سختی راه و ساختن با همه كمبودها ،خنثی سازی توطئه های دشمنان، تبلیغ به نفع اسلام، افشا گری حكومت فاسد یزید، تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) و یارانش، رسالت بزرگی بود که حضرت زینب (س) و دیگر اهل بیت (ع) بخوبی نقش خود را در این جهت ایفا كردند. 

وی ادامه داد: امام سجاد (ع) نیز در سخنرانی ها و خطبه های خودشان ظلم یزید و فساد حکومت او را به خوبی نمایان کرد. 

قربانپور افزود: شجاعت حضرت زینب (س) در حضور یزیدیان چنان مثال زدنی است كه وقتی ابن زیاد از ایشان سوال كرد كه چگونه دیدی كار خدا را در مورد برادرت در كربلا ، ایشان پاسخ داد ، من هیچ چیزی جز زیبایی ندیده ام . 

وی گفت: پاسخ حضرت زینب (س) بدین معنا است كه همه چیزی كه انجام شد به زیبایی صورت گرفته است. 

قربان پور ادامه داد: شهادتها ، شهامتها ، اسارتها ، افشا گری و بیان وظیفه و تبلیغ و تبیین دین مبین اسلام به خوبی در كلام زینب كبری (س) و دیگر بزرگواران پیدا است. 

وی افزود: اربعین حسینی با چنین تحلیلی جایگاه ویژه ای در فرهنگ مسلمانان دارد و جامعه اسلامی باید از چنین رویدادهایی درس بگیرد. 

مدیر كل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: اهل قلم ، گویندگان ، علماء و ذاكرین، وظیفه دارند تا بصورت محتوایی در جلسات متعدد به بیان اهداف واقعی قیام عاشورا و رخدادهای پس از آن بپردازند. 

وی تحمل سختی ها و نیز شهامت داشتن را از شاخص های انسانهای موفق و پیروز دانست و گفت: حضرت زینب كبری (س) درس صبوری در برابر مشقتها و استقامت در مقابل مشكلات را به جامعه اسلامی و انسانی آموزش داد. 

وی با بیان اینكه به واقعه قیام امام حسین و عاشورا باید محتوایی نگریسته شود، افزود: در سیستان و بلوچستان باید به سمت و سوی بیان حقایق معارف اهل بیت(ع) در جریان نهضت عاشورا بیشتر حركت كنیم. 

وی تاکید کرد: باید از شرایط شكلی بیش از پیش به سمت و سوی محتوایی حركت كرد و از مظاهر انحرافی و از جریانات شبهه افكنانه پرهیز کرد. 

وی افزود: جوانان علاقه مند باید در این راستا بیش از پیش كار كنند و هیات های سوگوار را به سمت كارهای محتوایی سوق دهند.
http://www.taghribnews.com/vdcdk505.yt0j56a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما