کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعزام نخستین كاروان حج تمتع سيستان و بلوچستان به سرزمين وحي

تنا-اختصاصی

8 آبان 1390 ساعت 14:14

جانشين اداره حج و زيارت سيستان و بلوچستان گفت: اولين كاروان زائران حج تمتع اين استان بامداد امروز يكشنبه 8 آبان از فرودگاه بين المللي زاهدان با پرواز مستقيم به مقصد جده، عازم سرزمين وحي شدند.


به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) در سیستان و بلوچستان "رضا كیخا" در گفتگو با خبرنگار تقریب اظهار داشت: در نخستین اعزام زائران این استان به بیت الله الحرام، تعداد ۳۶۳ نفر در قالب دو كاروان، بامداد امروز با پرواز هواپیمایی ماهان به طور مستقیم عازم جده شدند. 

وی در ادامه افزود: زائران حرم امن الهی که از استان سیستان و بلوچستان عازم حج هستند، در مجموع با هفت كاروان عازم این سفر مقدس می شوند. 

کیخا خاطرنشان کرد: از مجموع هفت کاروان اعزامی از سیستان و بلوچستان تعداد سه كاروان شیعه و چهار كاروان از برادران اهل سنت هستند. 

وی افزود: زائران اعزامی از سیستان و بلوچستان تعداد یك هزار و ۱۹۲ نفر زن و مرد هستند كه هفت نفر پزشك، هفت نفر مدیر، هفت نفر معاون و ۲۱ نفر خدمه نیز آنها را در این سفر همراهی می کنند و ارائه خدمات خواهند داشت. 

وی با بیان اینكه تمام چهارده شهرستان استان سیستان و بلوچستان در این سفر معنوی حاجی دارند، افزود: مطابق برنامه ریزی سازمان حج و زیارت، سفر حج ایرانیان حداقل ۳۰ روز به طول خواهد انجامید و بر این مبنا از هفتم آذر ماه آینده به تدریج شاهد بازگشت حجاج سیستانی و بلوچستانی خواهیم بود.


کد مطلب: 69278

آدرس مطلب :
http://www.taghribnews.com/fa/news/69278/اعزام-نخستین-كاروان-حج-تمتع-سيستان-بلوچستان-سرزمين-وحي

خبرگزاری تقریب (TNA)
  http://www.taghribnews.com