تاریخ انتشار۱۲ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب : 65713

انگلستان: اولین مدرسه اسلامی رایگان سال 2012 افتتاح می شود

تنا
سپتامبر 2012، اولین مدرسه اسلامی رایگان درهای خود را در شهر بلکبرن واقع در منطقه لانکشایر به روی دانش آموزان باز خواهد کرد.
انگلستان: اولین مدرسه اسلامی رایگان سال 2012 افتتاح می شودمسجد توحید الاسلام که سال ۱۹۸۴ یک مدرسه اسلامی خصوصی را جهت دختران راه اندازی نموده بود، اعلام کرده است که مجوزهای لازم را جهت تاسیس یک مدرسه اسلامی رایگان به منظور تعلیم پسرهای بین ۱۱ تا ۱۸ سال از مقامات انگلیسی دریافت داشته است. 

در حالی که مدرسه از آمادگی خود برای پذیرش ۱۵۰ دانش آموز خبر داده است، تا کنون ۷۰۰ درخواست پیش ثبت نام از سوی والدین دانش آموزانی دریافت داشته که در لندن، لیورپول، بیرمنگام، دویسبوری و بولتون زندگی می کنند. 

مدارس رایگان انگلستان تحت کنترل مقامات محلی قرار ندارند ولی از سوبسید مستقیم دولت برخوردار می باشند. این در حالیست که شهرداری بلکبرن با چنین طرحی مخالفت است چرا که چنین طرحی را باعث محروم ساختن مدارس عمومی از منابع مالی می داند، از سوی دیگر چنین روش هایی را سبب جداسازی دینی و فرقه ای در میان دانش آموزان می داند. 

به نوشته سفیر نیوز، حمید پاتل، مدیر مدرسه دخترانه توحید الاسلام، این اتهامات را رد می کند. طبق قانون، مدارس خصوصی رایگان بایستی ۵۰ درصد دانش آموزان خود را فارغ از از معیارهای دینی و قومیتی پذیرش کنند تا از این راه گوناگونی فرهنگی را تسهیل نمایند. 

با این حال، مورین باتسون، مسئول بخش مربوط به کودکان شهرداری، تاکید می کند: هم اکنون که به تاسیس مدرسه چراغ سبز نشان داده شده است، مایلم که مدرسه به کار خود ادامه داده و در این راه با مدارس دیگر و مقامات محلی همکاری نماید.

http://www.taghribnews.com/vdcbfzb0.rhbs8piuur.html
نام شما
آدرس ايميل شما