تاریخ انتشار۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۰۵
کد مطلب : 60304

درخواست علمای اهل سیستان و بلوچستان از مردم برای کمک به قحطی زدگان سومالی

تنا- اختصاصی
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان از عموم شهروندان سیستان و بلوچستان خواستند تا حد توان به مردم قحطی زده و نیازمند سومالی کمک کنند.
درخواست علمای اهل سیستان و بلوچستان از مردم برای کمک به قحطی زدگان سومالی
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، امام جمعه اهل سنت ايرانشهر اظهار داشت: کمک به مردم محروم سومالی از مهمترین وظایف هر مسلمان است. 

مولوی "عبدالصمد کریمزایی" افزود: امروزه مردم مسلمان سومالي از گرسنگي مي ميرند اما خيلي از كشورهاي مدعي حمايت از حقوق بشر اصلا به روي خود نمي آورند كه در اين كشور فاجعه بزرگ انساني در حال وقوع است.
وی با قدردانی از تلاش ايران در کمک رسانی به نیازمندان سومالی افزود: ایران اسلامي تنها كشوري است كه همواره بدون هيچ ادعايي براي حمايت از مظلومان و مستضعفان جهان تلاش مي كند. 

امام جماعت مسجد فاطمه الزهراء اهل سنت ایرانشهر ادامه داد: تنها كشوري كه تا بحال بيش از ۲۰۰ تن مواد غذايي به كشور سومالي كمك كرده، جمهوري اسلامي ايران بوده است كه اين از افتخارات ملت ايران بشمار مي رود. 

مولوي "محمدعلي شهنوازي"امام جمعه اهل سنت خاش نیز اظهار داشت: مجامع بين الملي بايد براي فاجعه انساني كشور سومالي چاره انديشي كنند. 

مولوي شهنوازي افزود: تمام بشر دوستان دنيا بايد با كمك هاي نقدي و غير نقدي خود مردم مسلمان سومالي را از قحطي و كمبود مواد غذايي نجات دهند. 

وي با محكوم كردن جنايات و سياست هاي چپاولگرانه استكبار جهاني در كشورهاي اسلامي از مسلمانان خواست تا وحدت و همبستگي خود را عليه اقدامات تفرقه افكنانه دشمنان نشان دهند. 

امام جمعه اهل سنت خاش افزود: سران كشورهاي اسلامي و ملت هاي مسلمان بايد همواره در مقابل نقشه هاي شوم بيگانگان براي برهم زدن اتحاد و همدلي ميان خود، آگاه و بيدار باشند.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان نیز اظهار داشت: فجایع سومالی و وضعیت مردم محروم این کشور همه ما مسلمانان را رنج می دهد. 

وی نیز از عموم مردم سیستان و بلوچستان خواست از کمک به مردم بی پناه سومالی دریغ نکنند و کمکهای خود را در حد توان در اختیار موسسه خیریه محسنین زاهدان قرار دهند تا از هر طریق ممکن به دست مردم نیازمند سومالی رسانده شود.
http://www.taghribnews.com/vdcc01qe.2bqxx8laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما