تاریخ انتشار۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹
کد مطلب : 568087
امام جمعه شهرستان دهگلان:

مواضع ارزشمند و حکیمانه رهبر انقلاب نصب العین مسئولین استانی باشد

ماموستا عبدالسلام محمدی عنوان کرد: مواضع ارزشمند و حکیمانه اخیر رهبر انقلاب در مورد قوم کُرد باید برای مسئولین استانی ما نصب العین باشد، زیرا استان کردستان یک استان فرهنگی و خاستگاه علما، مشایخ، سادات و بزرگان و اندیشمندانی بوده که به عنوان استوانه و اسطوره های علمی، فرهنگی و اجتماعی مطرح بوده اند.
مواضع ارزشمند و حکیمانه رهبر انقلاب نصب العین مسئولین استانی باشد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه های پر فیض عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان دهگلان که با حضور مردم متدین این شهرستان برگزار شد به تفسیر آیات ۱۵۹ و ۱۶۰ آل عمران اشاره و اظهار داشت: در جنگ احد پیامبر اکرم علیه الصلاه والسلام قبل از وقوع جنگ با اصحاب و یاران مشورت نمودند، آراء و نظرات مختلفی در مورد وقوع این جنگ بود که اکثرا بر لزوم وقوع جنگ اصرار داشتند هرچند پیامبر اکرم علیه الصلاه راضی به این جنگ نبود، در جریان تخطی عده از سربازان در منطقه حساسی که پیامبر اکرم (ص) بر حفظ آنجا اصرار داشتند این عده سرباز دچار اشتباه محاسباتی شده و به امید اینکه جنگ تمام شده مشغول جمع آوری غنائم شدند که همین غفلت نتیجه جنگ را عوض وسبب شکست مسلمانان شد.

وی تصریح کرد: در این واقعه خداوند متعال آیات ۱۵۹ و۱۶۰ را در این مورد نازل فرمود، (از پرتو رحمت الهی است که تو با آنان (که سر از خطّ فرمان کشیده بودند) نرمش نمودی. و اگر درشتخوی و سنگ‌دل بودی از پیرامون تو پراکنده می‌شدند. پس از آنان درگذر و برایشان طلب آمرزش نما و در کارها با آنان مشورت و رایزنی کن. و هنگامی که (پس از شور و تبادل آراء) تصمیم به انجام کاری گرفتی (قاطعانه دست به کار شو و) بر خدا توکّل کن؛ چرا که خدا توکّل‌کنندگان را دوست می‌دارد.

نرمش و عطوفت با مردم یک هدیه ونعمت الهی است

ماموستا محمدی گفت: نرمش و عطوفت با مردم یک هدیه ونعمت الهی است،  افراد خشن وسخت گیر نمی  توانند مدریت ومردم داری کنند. نظام حکومتی اسلام بر مبنای محبت، ارتباط تنگاتنگ با مردم است. رهبری ومدیریت صحیح با عفو و بخشش همراه است.  عذرخطاکاران پشیمان وگنهکاران شرمنده را باید پذیرفت، مشورت کردن منافاتی با حاکمیت واحد ندارد. در کنار مشورت توکل بر خدا فراموش نشود.

امام جمعه دهگلان ابراز اشت: آیه ۱۶۰ سوره آل عمران برای ما ودر این شرایط پیام های ارزشمندی دارد؛ «إِن يَنصُرْكُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَكُمْ ۖ وَإِن يَخْذُلْكُمْ فَمَن ذَا الَّذِي يَنصُرُكُم مِّن بَعْدِهِ ۗ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ» اگر خداوند شما را یاری کند (همان گونه که در جنگ بدر یاری کرد) هیچ کس بر شما چیره نخواهد شد، و اگر خوارتان گرداند (و دست از یاریتان بردارد، همان گونه که در جنگ احد چنین شد) کیست که پس از او شما را یاری دهد؟ و مؤمنان باید تنها بر خدا توکّل کنند؛  پیام های این آیه عبارتند از: تنها نصرت ویاری وامداد الهی است که تحت الشعاع هیچ چیز قرار نمی گیرد. پیروزی وشکست هر دو با اراده خداوند بستگی دارد.پیروزی در میدان نبرد منوط به یاری کردن دین خدا.پیاده نمودن احکام وشریعت الهی وهمچنین توکل برخدا. وعطوفت و همراهی با مردم در سختی ها است.

تلاش های مجموعه فراجا قابل تقدیر و تشکر است

خطیب جمعه دهگلان در بخش دوم خطبه های خود به خدمات و مجاهدت های نیروهای خدوم انتظامی اشاره و بیان داشت: ضمن تبریک این ایام و مناسبت هفته نیروی انتظامی به خدمت فرماندهی محترم نیروی انتظامی و همراهانشان که در مسجد و نماز جمعه حضور دارند از خداوند متعال عزت و سربلندی این نیروی خدوم را خواستاریم.
 
وی تصریح کرد:  نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی خدوم و ارزشمند که حافظ جان، مال، ناموس و ارزش های جامعه است مجاهدت و تلاش های این مجموعه خدوم و مخلص قابل تقدیر وتشکر است. 
 
ماموستا محمدی گفت: نحوه برخورد با مردم وجوانان و رفع مشکلات و پیگیریها باید همراه با اخلاق مداری مسئولیت پذیری باشد در برخورد با مجرمان‌ معاندان،سارقان وکسانیکه به جامعه و افراد آن آسیب می رسانند توأم با اقتدار باشد و این یک اصل قرآنی است، اشداء علی الکفار رحماء بینهم. که باید مورد توجه قرار گیرد و با مردم با عطوفت و مهربانی رفتار نمود.

مواضع ارزشمند و حکیمانه رهبر انقلاب نصب العین مسئولین استانی باشد

ماموستا محمدی در ادامه خطبه ها به مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری(دام عزه) در نا آرامی های اخیر و بیانات معظم له در مورد قوم کُرد اشاره و بیان داشت: مقام معظم رهبری (دام عزه) در بیانات اخیر که نسبت به ناآرامی های اخیر بیان فرمودند: قوم کُرد نیز یکی از پیشرفته‌ترین اقوام ایرانی و علاقه مند به میهن، اسلام، ونظام هستند، بنابراین نقشه دشمنان نخواهد گرفت.

خطیب جمعه دهگلان تأکید کرد: مواضع ارزشمند و حکیمانه اخیر رهبر انقلاب در مورد قوم کُرد باید برای مسئولین استانی ما نصب العین باشد، زیرا استان کردستان یک استان فرهنگی و خاستگاه علما،  مشایخ، سادات و بزرگان و اندیشمندانی بوده که به عنوان استوانه و اسطوره های علمی، فرهنگی  و اجتماعی مطرح بوده اند.

وی اضافه کرد: خدمت به مردم، رفع مشکلات جامعه، بیکاری،گرانی  و جذب جوانان، رفع مشکلات اقتصادی از مطالبات بحق مردم است که در این برهه زمانی باید مورد توجه واقع شود، لذا ارتباط مردم با مسئولین و مسئولین با مردم سبب وحدت و محبت می شود و مسئولین نظام دستگیری و کمک به مظلومان را باید مورد توجه و در اولویت کار همگی خود قرار بدهند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbwwbszrhb0gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما