تاریخ انتشار۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵
کد مطلب : 567663

دفتر آیت‌الله مدرسی انفجار تروریستی افغانستان را محکوم کرد

دفتر آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق با صدور بیانیه ای انفجار مرکز علمی "کاج" در افغانستان به دست گروهک های تروریستی را محکوم کرد.
دفتر آیت‌الله مدرسی انفجار تروریستی افغانستان را محکوم کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، دفتر آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق با صدور بیانیه ای انفجار مرکز علمی "کاج" درافغانستان به دست گروهک های تروریستی را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

قال الله تعالی:

(وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ ذُکِّرَ بِآَیَاتِ رَبِّهِ ثُمَّ أَعْرَضَ عَنْهَا إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنْتَقِمُونَ). و کیست بیدادگرتر از آن کس که به آیات پروردگارش پند داده شود [و] آنگاه از آن روی بگرداند قطعا ما از مجرمان انتقام می گیریم.

بار دیگر دست جهل و نفاق که در گروهک داعش جنایتکار و معروف به تروریسم، ارعاب و کشتار صالحان تجسم یافته است، جنایت وحشیانه بی سابقه ای مرتکب می شود که به شهادت گروهی از دانشجویان مظلوم منجر می گردد.

به مناسبت شهادت جمعی از شهدای علم درمرکز علمی کاج در کابل پایتخت افغانستان، این مصیبت را به ملت افغانستان تسلیت می گوییم و از درگاه الهی برای شهدا درجات رفیع و برای مجروحین و آسیب دیدگان شفای عاجل مسئلت داریم.

اینجا باید به دو نکته اشاره شود:

اول: ضرورت همبستگی و حمایت؛ چراکه عامل پیروزی و عبور از این شرایط سخت در گرو وحدت ملت مظلوم افغانستان است، لذا امروز باید با عمل به آیه کریمه (وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا)، وحدت میان تمامی طایفه ها و اقشار ملت افغانستان حفظ شود.

دوم: ضرورت معرفی دشمن. باید دشمن به صورت دقیق معرفی شود، لذا امید می رود که ملت افغانستان این دشمن که در کمین آن هاست و برای اختلاف افکنی و تفرقه میان مومنین تلاش می کند را شناسایی کند.

اکنون دولت افغانستان از تضمین امنیت ملت عاجز است، لذا مومنین با هماهنگی و تدبیر بیشتر، اقدامات لازم را برای جلوگیری از اینگونه حوادث خونین و کشتار مظلومین صورت دهند.

دفتر آیت الله سید محمد تقی مدرسی - کربلا

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcai0nme49nii1.k5k4.html
مرجع : حوزه نیوز
نام شما
آدرس ايميل شما