تاریخ انتشار۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب : 567648

تحریم های جدید کانادا علیه ایران

وزیر امور خارجه کانادا امروز در حمایت از اغتشاش‌ گران از اعمال تحریم هایی علیه ایران خبر داد.
تحریم های جدید کانادا علیه ایران
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «ملانی جولی» (Mélanie Joly) وزیر امور خارجه کانادا امروز دوشنبه با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل اعلام کرد که تحریم‌ های جدیدی را علیه ایران اعمال می‌ کند.

وزیر امور خارجه کانادا در این باره اعلام کرد که ۹ نهاد و ۲۵ فرد از جمله مقامات ارشد ایرانی و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف تحریم‌ ها قرار داده است.

در این ارتباط، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا دوشنبه هفته پیش در اظهاراتی مداخله جویانه گفته بود که اُتاوا در صدد است چند مقام و نهاد ایرانی از جمله پلیس امنیت اخلاقی را تحریم کند.

نخست وزیر کانادا که در جریان یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، در این باره مدعی شد: ما تحریم‌ هایی را علیه ده‌ ها فرد و نهاد از جمله پلیس اخلاق ایران اعمال خواهیم کرد.

این در حالیست که وزارت خزانه داری آمریکا نیز چندی پیش از اعمال تحریم‌ های مشابهی خبر داده بود.

گفتنی است که اجتماع بزرگ «امت رسول الله (ص)» علیه اغتشاش گران و آشوب گران عصر یکشنبه پیش در میدان انقلاب تهران و دیگر استان‌ های کشور برگزار شد.

در خروش انقلابی تهرانی‌ ها، راهپیمایان و اجتماع کنندگان که از اقشار مختلف مردم و مرد و زن و کودک و جوان و پیر بودند، در کنار پرچم‌ های ایران، پرچم عزا نیز در دست داشتند.

مردم تهران با در دست داشتن پرچم‌ های ایران، به اهانت آشوب گران در به آتش کشیدن پرچم ایران واکنش نشان دادند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdo50kjyt0996.2a2y.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما