تاریخ انتشار۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : 567450

اختلاف نظر صهیونیستها در امضای توافق ترسیم مرز دریایی بین فلسطین اشغالی و لبنان

طبق آخرین نظرسنجی‌ها در سرزمین‌های اشغالی، صهیونیست‌ها نسبت به امضای توافق ترسیم مرز دریایی بین فلسطین اشغالی و لبنان به اختلاف نظر رسیده‌اند.
اختلاف نظر صهیونیستها در امضای توافق ترسیم مرز دریایی بین فلسطین اشغالی و لبنان
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، شبکه صهیونیستی «کان» یک‌ نظرسنجی درخصوص امضای توافق ترسیم مرز دریایی بین فلسطین اشغالی و لبنان انجام داده است که نتایج آن نشان می‌دهد،۴۳ درصد صهیونیست‌ها توافق شکل گرفته با بیروت را که قرار است طی چند روز آتی امضا شود، تایید می‌کنند.
 
نتایج این نظرسنجی حاکی است که ۱۶درصد از صهیونیست‌ها مخالف امضای توافق ترسیم مرزها هستند.
 
براساس نتایج این نظرسنجی، ۴۱ درصد از صهیونیست‌ها نیز هنوز نظری در این باره نداشته یا اینکه اطلاعی درخصوص توافق ترسیم مرزهای آبی ندارند.
 
براساس گزارش شبکه صهیونیستی کان، این نظرسنجی نشان داد که ۶۱ درصد از شرکت کنندگان چپگرای رژیم صهیونیستی و ۲۹درصد از شرکت کنندگان راستگرا این توافق را تایید می‌کنند.
 
«آموس هوکشتاین»، میانجی آمریکایی در پرونده ترسیم مرزها بین فلسطین اشغالی و لبنان، دیروز پیشنهادهای خود در این باره را توسط «دورُتی شیا» سفیر آمریکا تسلیم روسای قوای لبنان کرد و براساس اعلام رسانه‌ها، لبنان تیمی را برای بررسی آن تشکیل خواهد داد.
 
پیش از این یک منبع لبنانی به شبکه المیادین گفته بود: در پیشنهاد کتبی که از آمریکایی‌ها دریافت کردیم، به همه مطالبات خود رسیده‌ایم.
 
این منبع که المیادین به نام وی اشاره نکرد، افزود که لبنان به هیچ وجه هیچ منطقه امنیتی را که رژیم صهیونیستی پیشتر خواستار آن بود، به این رژیم نخواهد داد.
 
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده بود که کادر مذاکره کننده رژیم اشغالگر در مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان این رژیم و لبنان طی روزهای آتی توافق پیشنهادی را امضا خواهد کرد.
 
در این پیوند، پایگاه خبری المرکزی لبنان گزارش داد که پس از دریافت این پیشنهادها، «میشل عون» با «نبیه بری» رئیس مجلس و «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان تماس گرفته و درباره چگونگی پاسخ لبنان به این پیشنهاها در اسرع وقت با آنها تبادل نظر کرده است.
 
شبکه «الجدید» لبنان نیز گزارش داد که پیشنهادهای «آموس هوکشتاین» درباره تعیین مرزهای دریایی شامل جدایی کامل ترسیم بین مرزهای دریایی و زمینی است و توافقی برای خارج نشدن هیچ نقطه دریایی از هیچ نقطه زمینی که بر تعیین مرزهای بعدی تأثیر بگذارد، است.
 
این درحالی است که روزنامه «هاارتص» رژیم صهیونیستی روز جمعه در این باره نوشت که آمریکا پیشنهاد جدیدی در مورد ترسیم مرزهای دریایی میان رژیم اسرائیل و لبنان ارائه کرده است که این رژیم با آن موافقت می‌کند.
 
برپایه این گزارش، در این پیشنهاد آمده است که توافق احتمالی شامل ترسیم خط ساحلی قبلی نمی‌شود بلکه این خط را در چند ده متر به سمت غرب ترسیم می‌کند.
 
این روزنامه نوشت: جدول زمانی برای توافق احتمالی میان رژیم اسرائیل و لبنان کوتاه‌تر و کوتاه‌تر شده است و شرکت «انرجین» (شرکت صاحب امتیاز حفاری در میدان کاریش) می‌خواهد حفاری را در اواسط اکتبر آغاز کند و در حال حاضر برای آزمایش جریان معکوس گاز از ساحل به سکو، آماده می‌شود.
 
از ابتدای جولای، به دنبال ورود یک کشتی استخراج و ذخیره‌سازی اجاره شده توسط کابینه رژیم اسرائیل به نزدیکی میدان گازی کاریش، میانجیگری آمریکا در پرونده ترسیم مرز دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی شدت یافت.  
 
این درحالی است که حزب‌الله لبنان به رژیم اسرائیل نسبت به هرگونه فعالیت در میدان «کاریش» پیش از دستیابی لبنان به تمام حق و حقوق خود در منطقه مورد مناقشه دریایی هشدار داده است.
 
http://www.taghribnews.com/vdcenf8n7jh8pei.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما