تاریخ انتشار۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : 567334

شورای علمای شیعه افغانستان حمله تروریستی به آموزشگاه کاج را محکوم کرد 

شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه ای جنایت وحشیانه انفجار در مرکز آموزشی غرب کابل را محکوم کرد.
شورای علمای شیعه افغانستان حمله تروریستی به آموزشگاه کاج را محکوم کرد 
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، متن بیانیه به شرح زیر است: 
 
     بسم الله الرحمن الرحیم 
وَمَنْ يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا._ النساء /۹۳؛

با هزاران اسف و اندوه، به رغم وعده‌های مکرر حکومت سرپرست مبنی بر تأمین امنیت سراسری، در ادامه جنايات هولناک تروریسم، امروز نيز دست پلید آدم‌کشان قسی‌القلب، از آستین جهل و جمود برآمده و تعداد زیادی از شیفتگان و طالبان علم و دانش را در غرب کابل به خاک و خون کشید.

شورای علمای شیعه افغانستان ضمن تقبیح شدید این جنایت وحشیانه، لازم می‌داند نکاتی را در این رابطه یادآور شود:

۱. امارت اسلامی بزرگترین ارمغان خود را آوردن امنیت سراسری در کشور و مبارزه با گروه‌های تروریستی فعال در افغانستان اعلام می‌نماید؛ در حالی‌که ما روزمره شاهد جنايات و حوادث امنیتی هولناک می‌باشیم که تمام شهروندان کشور، مخصوصاً پیروان یک مذهب و اعضای یک قوم خاص را هدف قرار می‌دهد، به نحوی که به اعتراف منابع بین‌المللی بی‌طرف، به نسل‌کشی نزدیک است؛ ازین رو از امارت اسلامی به صورت جدی می‌خواهیم که برای تأمین امنیت این مردم به صورت عملی و مؤثر عمل نماید؛ زیرا حداقل خواسته شهروندان یک کشور تأمین امنیت جانی از ناحیه حکومت برسراقتدار می‌باشد.

۲. از مجامع بین‌المللی می‌خواهیم که بیش از این در برابر این جنايات هولناک بی‌عمل و ساکت نمانند.

۳. از حکومت و مردم متدین و سخاوتمند کشور میخواهیم که با تمام توان جهت یاری رساندن و کاستن از آلام و مصایب خانواده‌های شهدا و مجروحین سعی و تلاش نمایند. 

در پایان، ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های معظم شهدا، برای آنان‌ مقام صابران را از خدای منان ( ج) استدعا می‌نماییم و برای این شهدای راه تحصیل علم، علو درجات و برای مجروحان حادثه شفای عاجل و کامل خواستاریم. 

شورای علمای شیعه افغانستان 
 ۸ میزان ۱۴۰۱

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfmedtjw6dvma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما