تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷
کد مطلب : 567037
واکنش‌ها به درگیری‌های شدید جنین؛

خون فلسطینیان به بلیت انتخابات آتی اسرائیل تبدیل شده است

«محمد اشتیه»، نخست وزیر سازمان خودگردان فلسطین و «حازم قاسم»، سخنگوی جنبش حماس، نسبت به تحولات اخیر جنین واکنش نشان دادند.
خون فلسطینیان به بلیت انتخابات آتی اسرائیل تبدیل شده است
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «محمد اشتیه»، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و از رهبران جنبش فتح در واکنش به درگیری‌های شدید امروز در جنین گفت که خون فلسطینی‌ها به بلیت انتخابات آتی اسرائیل تبدیل شده است.
 
اشتیه در بیانیه‌ای با اشاره به شهادت چهار فلسطینی و زخمی شدن 44 نفر دیگر در اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست، مقامات اشغالگر اسرائیل را مسئول عواقب این جنایت دانست و خاطرنشان کرد: از خون فلسطینی‌ها برای آماده‌سازی مبارزات انتخاباتی اسرائیل در زمانی که جهان درگیر بحران‌های بین‌المللی دیگر است، استفاده می‌شود.
 
وی از جامعه بین‌المللی خواست تا تصمیمات قاطعانه‌ای برای حمایت از حقوق مشروع مردم فلسطین در زمینه آزادی، استقلال، پایان دادن به اشغالگری و ایجاد کشور مستقل به پایتختی بیت‌المقدس، اتخاذ کنند.
 
وی بر لزوم طرح اتهامات جنایی علیه رژیم جنایتکار اسرائیل به دادگاه کیفری بین‌المللی در لاهه نیز تأکید کرد.

 حماس
همچنین «حازم قاسم»، سخنگوی جنبش حماس، در این رابطه گفت که شهر جنین به مبارزات خود ادامه خواهد داد تا اشغالگران را به طور کامل از خاک فلسطین بیرون کند.
 
وی درباره جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی در این شهر تأکید کرد که تروریسم صهیونیستی نخواهد توانست شکوه و عظمت این شهر را در هم بشکند.
 
سخنگوی حماس گفت که بالا رفتن تعداد شهدا همواره انگیزه‌ای برای افزایش مقاومت و شدت‌گیری قیام علیه اشغالگران بوده است.
 
حازم قاسم خاطرنشان کرد: مقاومت به ما آموخته است که توانایی مجازات اشغالگران به خاطر جنایت هایشان را دارد.
 
وی گفت که نبرد علیه اشغالگران در تمامی میادین تا شکست دشمن و بیرون کردن آن از تمام خاک فلسطین ادامه دارد.
 
منابع رسمی فلسطینی از شهادت دستکم سه شهروند فلسطینی و زخمی شدن ۹ نفر دیگر در جریان یورش امروز چهارشنبه نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر جنین در کرانه باختری رود اردن خبر دادند.
 
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در جریان یورش نظامیان اسرائیلی به شهرک جنین، دستکم سه شهروند فلسطینی به نام‌های «احمد علاونه»، «عبد فتحی حازم»، «محمد محمود الونه» شهید و ۹ نفر دیگر زخمی شدند که حال دو نفر از زخمی‌ها وخیم است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfmedtew6dvxa.igiw.html
مرجع : wafa
نام شما
آدرس ايميل شما