تاریخ انتشار۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵
کد مطلب : 566451
رئیس بنیاد شهید:

جامعه پویا نیازمند فداکاری و شهادت است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وقتی جامعه ای زنده و پویاست دشمنانی نیز دارد و به طور طبیعی این جامعه به فداکاری عده ای و در نهایت شهادت نیاز دارد.
جامعه پویا نیازمند فداکاری و شهادت است
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، سید امیرحسین قاضی زاده روز جمعه در حاشیه نخستین یادواره ۸۶۶ شهید مدفون در حرم مطهر رضوی در گفت و گو با ایرنا افزود: حفظ جامعه به فداکاری نیاز دارد و جامعه ای که اعضای آن حاضر به فداکاری نباشند از هم می پاشد.

وی ادامه داد: ارزش کار شهدا توسط مردم درک می شود اما از ضروریات حفظ فرهنگ ایثار و شهادت پاسداشت نام و یاد شهداست.

معاون رئیس جمهور گفت: مردم نیاز به الگوبرداری از سبک درست زندگی همانند زندگی شهدا هستند و اگر این الگوهای صحیح را به مردم ارائه ندهیم، مردم به ثروت اندوزی و دنیاطلبی رو می آورند و این مساله موجب سقوط جامعه می شود.

قاضی زاده همچنین در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اعلام شهادت افراد در جریان اغتشاشات اخیر روند قانونی دارد، ابتدا دستگاه های امنیتی و شوراهای تامین استانها باید نظر بدهند و سپس روال قانونی آن در بنیاد شهید انجام می شود.

وی ادامه داد: به مناسبت هفته دفاع مقدس ۱۹ هزار مراسم در گلزار شهدای سراسر کشور برگزار می شود و همچنین سه هزار و ۵۰۰ یادواره به نام شهدا همچون مراسم امروز در مشهد طی این هفته پیش بینی شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به برپایی آیینهای ملی نیز اشاره کرد و گفت: زنگ ایثار همزمان با بازگشایی مدارس فردا احتمالا با حضور رییس جمهور برگزار می شود.

قاضی زاده هاشمی همچنین از برپایی ۵۲۰ برنامه فرهنگی و دیدار با خانواده شهدا در سطوح ملی و استانی و مشترک با سایر دستگاه ها خبر داد.

وی به تبدیل وضعیت شغلی ۹۰ هزار نفر از فرزندان ایثارگران اشاره کرد و ادامه داد: فهرستی از دستگاه های مجری این قانون تهیه شده و به زودی به مجلس ارائه خواهد شد و در مجموع می توان گفت ارگانهای دولتی نسبت به دستگاه های عمومی غیردولتی عملکرد بهتری در اجرای قانون تبدیل وضعیت داشته اند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcenp8nzjh8pei.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما