تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸
کد مطلب : 566310

هیچ مکتبی مثل اسلام به علم‌آموزی اهمیت نداده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: هیچ مکتبی مثل اسلام به علم‌آموزی اهمیت نمی‌دهد و بنابراین هیچ محدودیتی را برای فراگرفتن دانش وضع نکرده، بلکه طلب علم را برای همه انسان‌ها واجب می‌داند.
هیچ مکتبی مثل اسلام به علم‌آموزی اهمیت نداده است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام منصور امامی در جمع سرحلقه‌های صالحین بسیج، با اشاره اهمیت علم‌آموزی در اسلام اظهار داشت: هیچ مکتبی مثل اسلام به علم‌آموزی اهمیت نمی‌دهد و بنابراین هیچ محدودیتی را برای فراگرفتن دانش وضع نکرده، بلکه طلب علم را برای همه انسان‌ها واجب می‌داند.

وی اضافه کرد: در اثر اهتمام دانشمندان اسلامی به علم به ویژه در قرن چهارم دانش، رشد چشمگیری کرد و باید امروز زبان مخاطب را یاد گرفت و به اقتضای فکر و ظرفیتش صحبت کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان این‌که یکی از دلائل موفقیت انبیاء این بود که آن‌ها زبان مردم را می فهمیدند و بر اساس آن صحبت می‌کردند، ادامه داد: سیره و زندگی اهل بیت مُبیّن نوع ارتباط ما با دیگران است و باید این زیبایی‌هایی که در متن دین و سیره اهل بیت(ع) وجود دارد را به مردم رساند.

وی عنوان داشت: امروز حملات دشمن علیه جمهوری اسلامی ۱۸۰ برابر دیگر کشورهای دنیا است و امروز مشاهده می‌شود که در اثر فوت یک فرد، دشمن از قدرت رسانه ای و هزینه ‌های میلیاردی خود برای ضربه به دین و انقلاب استفاده می‌کند.

حجت الاسلام امامی افزود: در فضایی که دشمن میلیاردها دلار هزینه می‌کند تا به مردم القا کند که انقلاب ناکار آمد و مسلمان بودن بد است، باید با معرفی الگوهای دینی که دارای خصوصیات بارز اخلاقی و اجتماعی بودند، زیبایی‌های اسلام را به دنیا مخابره کنیم.

وی عقلانیت، معنویت و عدالت را سه شاخصه اسلام ناب عنوان کرد و گفت: عقلانیت، معنویت و عدالت در بستر مجاهدت اتفاق می‌افتاد و هر کجا این سه مؤلفه با هم نباشند در آن‌جا خبری از اسلام ناب نیست و بنابراین برای رسیدن به این سه شاخصه باید جهاد کرد و زحمت کشید و همان‌گونه که بیان شده جهاد فقط خط مبارزه با دشمن است و در همه این‌ سه محور هدف باید مقابله با استکبار و دشمن باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی تصريح کرد: در معنویت آن‌چه که خداوند از ما خواسته اطاعت از پروردگار عالم بر اساس قرآن و روایت است نه خواست درونی و هوای نفس انسان‌ها و بنابراین برای رسیدن به معنویت باید به سمت تبعیت از دستورات الهی حرکت کنیم.

وی عنوان داشت: اساس دین مخالفت با هوای نفس و بودن در مسیر ولایت الهی است و نمی شود با " دلم می‌خواهد ها " خدا را بندگی کرد.

حجت الاسلام امامی با بیان این‌که ادراک، احساس و رفتار از شاخصه های تبیین است گفت: باید به لحاظ زبانی با منطق زیبایی‌های دین را به مخاطب بیان کرده و به شبهات موجود پاسخ داد.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcizqawut1aqp2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما