تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب : 566306

باید از ظرفیت طلاب و حوزه‌های علمیه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت طلاب، روحانیون، حوزه‌های علمیه و موسسات قرآنی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: با همکاری مجموعه‌های نظام و امضای تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فی‌مابین می‌توان به نتایج مطلوبی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی دست یافت.
باید از ظرفیت طلاب و حوزه‌های علمیه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام منصور امامی امروز در نشستی با مسئولان بهزیستی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: برخی شغل‌ها جزو مشاغلی هستند که مایه مباهات بوده و نمی‌توان به عنوان شغل کارمندی بدان‌ها نگاه کرد و در این راستا کمک به افراد بی‌بضاعت نیز یکی از آن‌ها است.

وی تصریح کرد: هر زمان اسلام قدرت پیدا کرده است کمک به افراد بی‌بضاعت و تامین نیازهای اجتماعی مردم را در اولویت قرار داده و بنابراین مجموعه بهزیستی یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های انقلاب اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی افزود: تبلیغات اسلامی آمادگی لازم را برای هر نوع کمک به بهزیستی اعلام می‌کند و در این راستا از ظرفیت روحانیون و هیئات مذهبی استفاده می‌شود و خوشبختانه بسیاری از هیئات‌مذهبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت خودجوش دارند.

وی تصریح کرد: تبلیغات اسلامی با ایجاد پایگاه‌های اجتماعی در محلات آسیب‌پذیر و کم برخوردار و حضور روحانیون در محلات به دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی است و می‌توان با همکاری و هماهنگی‌های لازم در این زمینه مشکلات را کاهش داد.

حجت الاسلام امامی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت طلاب، روحانیون، حوزه‌های علمیه و موسسات قرآنی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: با همکاری مجموعه‌های نظام و امضای تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فی‌مابین می‌توان به نتایج مطلوبی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی دست یافت.

همچنین در این جلسه مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت‌های اداره کل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر با اداره کل بهزیستی در ارتباط هستند و بیشتر فعالیت‌های این اداره کل برای حمایت و خدمات‌رسانی به جامعه معلولان و خانواده‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست، کاهش آسیب‌های اجتماعی، ترک اعتیاد و نگهداری فرزندان فاقد والدین و بیمار است.

پروین محمدپوری به مجموعه‌های مشاوره‌ای اداره کل بهزیستی اشاره کرد و افزود: مشاوره خانواده‌ها در مراکز مشاوره دولتی توسط اداره کل بهزیستی به صورت حضوری و تلفنی صورت می گیرد.

وی عنوان داشت: اداره کل بهزیستی با راه‌اندازی هیئت‌هایی در قالب هیئت اجتماعی به دنبال استفاده از ظرفیت فعالان مذهبی و مردمی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و آگاه‌سازی جامعه است.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdz90k9yt09s6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما