تاریخ انتشار۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳
کد مطلب : 566172

دوستی با تمامی همسایگان سیاست جمهوری اسلامی ایران است/وجود امنیت پایدار در مرزهای آذربایجان‌غربی

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران، دوستی با تمامی همسایگان و برخورد با کشورهایی است که به دنبال تعرض به منافع ایران هستند.
دوستی با تمامی همسایگان سیاست جمهوری اسلامی ایران است/وجود امنیت پایدار در مرزهای آذربایجان‌غربی
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، امیر علی حاجیلو امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس، به عنوان قله افتخارات ایران اسلامی در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و گرامی‌داشت این هفته فرصت ارزشمندی است تا از این گنجینه ارزشمند فضیلت‌ها و ارزش‌های اخلاقی و انسانی تکریم شده و یاد و نام ایثارگران، رزمندگان و آزادگان گرامی داشته شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، کشورمان در هشت سال دفاع مقدس ابهت شرق و غرب را درهم شکست تصریح کرد: در این راستا بیشتر کشورهای جهان برای تقابل با ایران، تمامی اختلافات خود را کنار گذاشته و با اتحاد در کنار یکدیگر قرار گرفتند و این تقابل کشورهای استکباری با جمهوری اسلامی ایران محدود به اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نشد بلکه تاکنون ادامه دارد.

دشمن به جنگ شناختی روی آورده است

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش گفت: دشمن پس از شکست در جنگ سخت، روی به جنگ شناختی و ادراکی آورده اما خوشبختانه ایران اسلامی از همه امتحانات و بلایا و خطرات با افتخار و سختی عبور کرده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن پیش از آغاز حمله به ایران در شهریور 59، برنامه‌ریزی لازم را انجام داده بود افزود: ایران اسلامی در آن زمان با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه، امکانات کافی برای جنگ نداشت و از آن سو در راس امور «بنی‌صدر» قرار داشت که فاقد تفکر امنیتی بود و آمادگی جنگ را نداشت.

امیر حاجیلو در ادامه نیز با بیان اینکه دشمن از همان ابتدای جنگ متوجه اشتباه محاسباتی خود شد اظهار داشت: دشمن گمان می‌کرد که هیچ هواپیمای جنگی نمی‌تواند از ایران پرواز کند اما فردای حمله به ایران، 140 فروند هواپیمای ارتش جمهوری اسلامی ایران، برخلاف بعثی‌ها که مناطق مسکونی و فرودگاه‌ها را بمباران کردند، به سبب تکریم ارزش‌های اسلامی و اخلاقی، تنها به اهداف نظامی دشمن حمله کرد.

سیره ائمه اطهار(ع) در جبهه‌ها حاکم بود

وی تأکید کرد: همچنین سیره ائمه اطهار(ع) در جبهه‌ها حاکم بود و بر نبوغ و خودباوری و ذکاوت رزمندگان اسلامی تکیه داشت و با وجود اینکه 65 کشور دنیا کمک‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را به عراق دریغ نمی‌کردند اما ایران اسلامی در تحریم کامل بوده و نبوغ رزمندگان اسلامی سبب شده بود که هیچ عملیاتی شبیه به هم طراحی نشود.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب ارتش گفت: هم اینک باید گنجینه ارزشمند دفاع مقدس با واقعیت‌های میدانی و صحنه‌ای حفظ شود.

وی در ادامه افزود: دشمنی استکبار با کشورمان پس از جنگ تحمیلی نیز همچنان ادامه دارد و آنان برای مقابله با ایران، داعش، تکفیری‌ها و رژیم صهیونیستی را به وجود آورده و روی به جنگ شناختی و ادراکی آوردند و چون از جنگ سخت نتیجه‌ای نگرفته، در پس زیرسوال بردن ارزش‌های اسلامی هستند.

درگیری در منطقه به نفع هیچ کشوری نیست

امیر حاجیلو با تأکید بر اینکه درگیری در منطقه به نفع هیچ کشوری نیست تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران، دوستی با تمامی همسایگان و برخورد با کشورهایی است که به دنبال تعرض به منافع ایران هستند.

وی بیان کرد: در دفاع مقدس همه متوجه این مطلب شدند که برای جنگ با ایران، تمامی کشورهای معاند در یک جبهه قرار گرفتند اما رزمندگان اسلام با تکیه بر ارزش‌های درونی متوجه شدند که نظام جمهوری اسلامی، اجبار را نمی‌پذیرد و دشمنان ایران باید بدانند اگر وارد بازی‌های خطرناک شوند با برخورد سخت کشورمان مواجه می‌شوند.

امنیت پایداری در آذربایجان‌غربی حاکم است

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب ارتش در ادامه نیز با تاکید بر اینکه هم اکنون امنیت پایداری در اقصی نقاط میهن اسلامی و به ویژه آذربایجان‌غربی حاکم است گفت: در جریان پیاده‌روی اربعین حسینی که زوار امام حسین(ع) از مرز تمرچین پیرانشهر تردد کردند، جلوه‌های زیبایی از امنیت را در آنجا به عینه دیدند.

وی در ادامه نیز با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس از پیشکسوتان جنگ تحمیلی تجلیل می‌شود افزود: همچنین دیدار با امام جمعه ارومیه، مراسم رژه نیروهای مسلح و نمایش برخی تجهیزات نظامی، برگزاری مراسم گرامی داشت شهید خلبان خالد حیدری در مهاباد، برگزاری یادواره شهدای دفاع مقدس در تمرچین و همچنین تجلیل از سربازان نیروهای مسلح از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcefp8nwjh8pzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما