تاریخ انتشار۲۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب : 565796
با اجرای پویش «به عشق حسین (ع) می‌بخشم»؛

رهایی چهارمین زندانی محکوم به قصاص در روز اربعین در استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان از رهایی چهارمین زندانی محکوم به قصاص با اجرای پویش مردمی «به عشق حسین (ع) می‌بخشم» در این استان خبر داد.
رهایی چهارمین زندانی محکوم به قصاص در روز اربعین در استان هرمزگان
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، مجتبی قهرمانی اظهار داشت: این سیزدهمین سازش در پرونده‌های قصاص استان هرمزگان از ابتدای سال جاری است که همزمان با اربعین حسینی و با تلاش و پیگیری مسئولان قضایی، اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان بندرعباس موجب شد تا اولیای دم به حرمت این روز بزرگ و به دلیل ارادت به حضرت اباعبداللّه الحسین (ع) از قصاص محکوم این پرونده بگذرند.
 
وی در ادامه افزود: خوشبختانه در نتیجه برگزاری نشست های متعدد قاضی اجرای احکام به همراه اعضای گروه جهادی و هیأت صلح شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس با خانواده مقتول، رضایت آنها اخذ شد و در نتیجه، محکوم این پرونده پس از تحمل ۶ سال حبس از قصاص رهایی یافت.
 
قهرمانی در ادامه، گذشت اولیای دم در این پرونده قصاص را اقدامی بسیار ارزشمند، فداکارانه و در تأسی از سیره حضرت سیدالشهدا (ع) عنوان کرد و از تلاش‌ها و پیگیری‌های قاضی اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس، صلح یاران شورای حل اختلاف، اعضای گروه جهادی اخذ رضایت در پرونده های قصاص و مددکاران زندان قدردانی نمود.
 
رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین از فعالیت مضاعف مسئولان قضایی و اعضای شوراهای حل اختلاف این استان در ماه های محرم و صفر امسال و در راستای اجرای پویش «به عشق حسین (ع) می‌بخشم» نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که اولیای دم در سایر پرونده‌های قصاص نیز با بزرگ منشی و گذشت به این پویش مردمی بپیوندند و به عشق امام حسین (ع) در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcf1tdtvw6dvea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما