تاریخ انتشار۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب : 562149
حملات ادامه‌دار به پایگاه نظامی آمریکایی؛

بزرگترین پایگاه آمریکا در دیرالزور سوریه هدف حمله موشکی قرار گرفت

منابع خبری اعلام کردند امروز شنبه بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در کنار بزرگترین حوزه نفتی در شرق شهر دیرالزور سوریه مورد حملات موشکی قرار گرفت.
بزرگترین پایگاه آمریکا در دیرالزور سوریه هدف حمله موشکی قرار گرفت
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چند فروند موشک بامداد شنبه پایگاه نظامی نیروهای اشغالگر آمریکایی در حوزه نفتی «العمر» در شرق شهر دیرالزور در شرق سوریه را هدف قرار داد.
 
برپایه این گزارش، در پی این حمله موشکی، بالگردهای آمریکایی به طور گسترده بر فراز منطقه به پرواز در آمدند.
 
به نوشته اسپوتینک، صداهای انفجارهای پیاپی در منطقه اطراف حوزه نفتی العمر به گوش رسید و همزمان پروازهای شناسایی صورت گرفت و هواپیماهای جنگی آمریکا نیز به طور گسترده به پرواز درآمده و نیروهای آمریکایی اقدام به گشت زنی کردند.
 
این درحالی است که پیش از این نیز، فرمانده نیروهای ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا ۲۵ مردادماه از اصابت چند موشک به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در کنار حوزه نفتی «العمر» در شرق سوریه خبر داده بود.
 
این فرماندهی گفته بود که این حمله تلفاتی نداشته است.
 
خبرگزاری اسپوتنیک درباره انفجار در پایگاه آمریکا در کنار حوزه نفتی العمر به نقل از منابع محلی خود اعلام کرده بود که صدای چند انفجار دوشنبه شب در پیرامون منطقه به گوش رسید و سپس روشن شد که محل اقامت و استراحت نظامیان ارتش آمریکا در این پایگاه مورد حمله قرار گرفته است.
 
این خبرگزاری افزود که پس از شنیده شدن صدای انفجار، آژیر خطر و آژیر آمبولانس در پیرامون این حوزه نفتی به صدا درآمد و بالگردهای ارتش اشغالگر آمریکا نیز همزمان در محل به پرواز درآمدند.
 
براساس گزارش رسانه ها، پایگاه آمریکا در کنار حوزه نفتی العمر بزرگترین پایگاه ارتش اشغالگر آمریکا در شرق استان دیر الزور و حوزه نفتی العمر بزرگترین حوزه نفتی سوریه است. اشغالگران آمریکایی در چند سال اخیر اقدام به سرقت منابع نفتی سوریه کرده اند.
 
این حملات جدید بعد از اقدام نیروهای اشغالگر آمریکایی و عناصر مسلح گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) وابسته به آمریکا در محاصره شهر ذبیان در مجاورت این حوزه نفتی برای چهارمین روز متوالی صورت می گیرد.
 
برخی منابع خبری روز ۲۶ مردادماه نیز از وقوع چند انفجار شدید در اطراف پایگاه ارتش آمریکا در کنار حوزه نفتی «الجبسه» در شرق سوریه همزمان با تمرین های نظامی نیروهای آمریکایی با شبه نظامیان مسلح وابسته به آمریکا خبر داده بودند.
 
http://www.taghribnews.com/vdceew8nojh8pzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما