تاریخ انتشار۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳
کد مطلب : 562113
حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری عنوان کرد:

خطیب جمعه رابط بین مردم و مسئولین است/ نماز جمعه حج فقراست

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: خطیب جمعه رابط بین مردم و مسئولین است و همیشه گفته شده است که نماز جمعه حج فقراست.
خطیب جمعه رابط بین مردم و مسئولین است/ نماز جمعه حج فقراست
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، در احکام جداگانه ای از سوی حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری؛ سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه، ماموستا ملامحمد سرمستی و ماموستا ملاعزیز کردبهمنی به عنوان ائمه جمعه موقت این مسجد از سوی سرپرست مرکز اسلامی کرمانشاه انتخاب شدند و همچنین ماموستا ملااسامه مرادی به مدت یکسال دیگر به عنوان امام جمعه این مسجد ابقا شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: امروز کشور ایران در جهات بسیاری پیشرفت های بسیاری داشته است و دشمنان نیز به این پیشرفت ها معترف هستند.
 
سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: اسلام عزیز یک هدیه به ما داده است و آن هدیه ایمان است، ایمان اقرار به قلب و لسان این قابلیت را دارد که انسان به واسطه آن خودش را در منظر الهی می بیند و خدا را ناظر و شاهد بر اعمالش می بیند و این ایمان باعث می شود که انسان در خلوت گناهی نکند.
 
این استاد حوزه ادامه داد: ما هم به عنوان یک مسلمان باید تلاش کنیم که همیشه متوجه باشیم که خداوند بر اعمال ما ناظر و آگاه است.
 
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اظهار داشت: حضرت علی علیه السلام 4 شرط را برای عالم بر می شمارد؛ اولین شرط عالم این است که خداوند را به اندازه ای که نیاز دارد عبادت می کند، لذا باید بدانیم که چقدر به خداوند متعال نیازمند هستیم و نیز اینکه باید بشر بداند که چقدر ضعیف است و باید بدانیم که خداوند در زندگی ما چقدر نقش دارد، تمام اعضا و جوارح ما باید در حمد و عبادت خداوند باشند، انسان عالم به اندازه ای که در دنیا نیاز دارد تلاش می کند و چهارمین صفت عالم این است که تلاشش برای آخرت باشد برای اینکه آخرت جایگاه دائمی انسان است.
 
سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: در نماز جمعه باید توسط  خطیب جمعه سعی شود که مردم نسبت به آخرت، مسایل اخلاقی، مشکلات موجود در جامعه و.... هوشیار و آگاه شوند و این هنر خطیب و امام جمعه است که یک جانبه گر نباشد و باید در طول هفته محل مراجعه مردم برای حل مشکلات باشد.
 
حجت الاسلام والمسلمین منتظری عنوان داشت: خطیب جمعه رابط بین مردم و مسئولین است و همیشه گفته شده است که نماز جمعه حج فقراست.
 
در پایان این مراسم، در احکام جداگانه ای از سوی سرپرست مرکز اسلامی کرمانشاه، ماموستا ملامحمد سرمستی و ماموستا ملاعزیز کردبهمنی به عنوان ائمه جمعه موقت این مسجد به مدت یکسال صادر و برای نمازگزاران قرائت گردید.
 
همچنین ماموستا ملااسامه مرادی به مدت یکسال دیگر به عنوان امام جمعه این مسجد ابقا گردید.
 
گفتنی است که مقرر گردید نماز جمعه در مسجد محمد المصطفی (ص) دولت آباد کرمانشاه به صورت چرخشی توسط هر سه ائمه جمعه اقامه شود.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfy0dtmw6dvya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما