کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جهان امروز جنگ«انسان‌شناسی» است/قرآن علم و ایمان انسان را عامل تشکیل شخصیت او می‌داند

26 مرداد 1401 ساعت 21:18

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: جهان امروز جنگ انسان‌شناسی است و همه علوم، تابع نوع خاصی از انسان‌شانسی هستند که نتیجه برخی اصالت سود یا لذت و نتیجه دیگر، نگاه حیوان مدارانه به انسان می شود.


به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام منصور امامی امروز در جلسه مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات فرهنگی قرآنی و عترت اسلامی آذربایجان‌غربی که در سالن خانه جوان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: پیش از اینکه بشریت به سراغ قرآن بروند، این کتاب الهی است که سراغ انسان آمده و پیش از اینکه بشر، آن را تفسیر کند، قرآن مفسر انسان است.

وی افزود: در حقیقت جنگ مهم در جهان امروز جنگ «انسان‌شناسی» است و همه علوم، تابع نوع خاصی از انسان‌شانسی هستند که نتیجه برخی اصالت سود یا لذت و نتیجه دیگر، نگاه حیوان‌مدارانه به انسان می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: در نگاه قرآن کریم، انسان در طول زندگی خود در حال حرکت و «شدن» است که از آن به صیرورت یاد می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی تصريح کرد: قرآن علم، ایمان، یقین و نیت انسان را عامل تشکیل شخصیت او عنوان می‌کند یعنی انسان علمی است که یاد می گیرد، ایمانی است که تحصیل می‌کند و عملی است که انجامش می دهد و بنابراین از دید قرآن ثواب و عقاب الهی نسیه نیست و انسان حامل داشته‌های خود است.

وی عنوان داشت: باید در جامعه همه را متوجه این امر کرد که کارها و رفتارهای انسان عاقبت او را تشکیل می دهد و اگر جامعه متوجه این مسئله شوند که هر کس هر آن‌چه عمل می‌کند شخصیت او را تشکیل می‌دهد افراد در رفتارهای خود دقت می‌کنند و جرم‌ها در جامعه کاهش پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام امامی تصريح کرد: قرآن سفره آماده الهی برای پذیرایی انسان‌ها است و کسی که بر سر این سفره می‌نشیند باید از آن تناول کند و حق ندارد با خود غذای دیگری بیاورد و بنابراین نباید فکر خود را بر قرآن تحمیل کرد و باید از معارف حقه این کتاب الهی استفاده و به جامعه نیز برسانیم تا تعلیم و تزکیه اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 561921

آدرس مطلب :
http://www.taghribnews.com/fa/news/561921/جهان-امروز-جنگ-انسان-شناسی-قرآن-علم-ایمان-انسان-عامل-تشکیل-شخصیت-او-می-داند

خبرگزاری تقریب (TNA)
  http://www.taghribnews.com