تاریخ انتشار۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : 561742

نگرانی کارشناسان از حضور کمرنگ مسلمانان در حکومت هند

تحلیلگران و کارشناسان سیاسی از نگرانی خود نسبت به حضور کمرنگ مسلمانان در حکومت هند، علی‌رغم آمار بالای آنها خبردادند.
نگرانی کارشناسان از  حضور کمرنگ مسلمانان در حکومت هند
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، بعد از استعفای «مختار عباس نقفی» مدیر سابق امور اقلیت‌ها، نبود هیچ نماینده‌ای از مسلمانان در میان 77 عضو شواری وزیران به نخست‌وزیری «ناریندا مودی» نگرانی‌های زیادی را برانگیخت. 

علی‌رغم تعداد زیاد مسلمانان در هند که شمار آنها به بیش از 204 میلیون نفر می‌رسد و 14 درصد از ساکنان این کشور را تشکیل می‌دهند، هیچ نماینده مسلمانی در میان 303 نماینده حزب بهاراتیا جاناتا در شورای نمایندگان دیده نمی‌شود.

کارشناسان عدم وجود هیچ نماینده‌ مسلمانی در حکومت، یا شورای وزیران از حزب «بهاراتیا جاناتا» را نگران کننده، خواندند.
 
«نیرانجان ساهو» تحلیلگر سیاسی در این باره اظهار داشت: حزب «بهاراتیا جاناتا» تنها به 6 مسلمان این فرصت را داد در انتخابات سال 2019 لوک سابا (مجلس علیای پارلمان دومجلسی هند) شرکت کنند اما هیچ یک از آنها نتوانستند در این انتخابات پیروز شوند.
 
ساهو افزود: حزب بهاراتیا جاناتا حتی یک نامزد از ایالت اوتار پرادش که بزرگترین ایالت با 80 کرسی در لوک سابا هست، نداشت و به دنبال وحدت هندویی است.

وی این امر را برای مسلمانان که 14 درصد از ساکنان هند را تشکیل می‌دهند، خطرناک خواند و تصریح کرد: مخفی کردن یکی از بزرگترین اقلیت‌ها در سیاست دمکراسی هند، نیازمند یک توجه جدی است.
 
ساهو کنار زدن کامل مسلمانان از جریان انتخابات و احزاب ملی و منطقه‌ای را بزرگترین تهدید برای تنوع‌گرایی در هند خواند.
 
وی تاکیدکرد: نبود مسلمانان در نشست‌های مهم سیاسی و شورای وزیران موجب می‌شود، آنها به سختی بتوانند از خود گفته و برای حمایت از حقوق و منافع خود تلاش کنند.

«سید ازهرالدین» رهبر مسلمانان جنوب هند نیز در این باره گفت: تبعیض علیه مسلمانان تنها منحصر به انتخابات نیست بلکه آنها در مشاغل اداری و سیاسی به ویژه در بخش آموزش و مالی نیز در معرض تبعید قرار دارند.

 
http://www.taghribnews.com/vdcc0sqpi2bqem8.ala2.html
مرجع : الأمة
نام شما
آدرس ايميل شما