تاریخ انتشار۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰
کد مطلب : 561480

برگزاری همایش علمی با موضوع نهضت حسینی(ع) در عراق

همایش علمی نهضت حسینی(ع) تأثیر آن در جهان اسلام با عنوان «الحسين مصباح الهدى وسفينة النجاة» به همت تجمع علمای تقریب در عراق برگزار شد.
برگزاری همایش علمی با موضوع نهضت حسینی(ع) در عراق
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، تجمع علمای تقریب در عراق همایشی را عنوان «الحسين مصباح الهدى وسفينة النجاة» (حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است) در مسجد جامع شاکر العبود در بغداد برگزار کرد.

شرکت کنندگان در این همایش در ارتباط با نهضت جاودان حسینی(ع) و تاثیر آن در جهان اسلام گفت‌و گو کردند.

«سیدکاظم الجابری» رئیس تجمع علمای تقریب، «شیخ عبدالامیر عثمان الکیلانی» امام و خطیب مسجد جامع شاکر العبود، «شیخ کامل الفهداوی» امام و خطیب مسجد جامع فلوجه و «شیخ علی الجبوری» نماینده مدرسه الخالصیة از سخنرانان این همایش بودند.

شیخ الکیلانی با اشاره به موضع امام حسین(ع) در رد بیعت با یزید که به شهادت ایشان به منجر شد، تأکیدکرد: شهادت امام حسین(ع) به منزله فانوسی برای هدایت محبان او به سوی چنگ زدن به ریسمان الهی و وحدت هدف و الهام بخش شجاعت در ثبات بر اصول و مأموریت خود در رویارویی با دشمنان است.

سید الجابری نیز به برخی مسائل تاریخی در رابطه با خروج امام حسین(ع) برای اصلاح امت اسلامی بعد از تحریف آن به دست بنی امیه و همچنین موضع امام حسین(ع) در برابر انحرافی که با پیروزی خون بر شمشیر اصلاح شد و آثار انسانی آن اشاره کرد.

شیخ فهداوی نیز با تأکید بر اهتمام رسول خدا(ص) به مسئله امام حسین(ع)، تصریح کرد: همگامی امت اسلامی با نهضت حسینی(ع) براین اساس است که این نهضت در امتداد رویکرد پیامبر(ص) در رابطه با امت اسلامی قرار دارد.

وی همچنین تأکیدکرد: امام حسین(ع) از آن همه بشریت بوده و اختصاص به گروه خاصی از مسلمانان ندارد.

شیخ علی الجبوری نیز در پایان این نشست تأکیدکرد: امام حسین(ع) نمونه مکتبی بزرگ و درختی سرسبز است که شاخه‌های آن گسترش یافته و بسیاری از پیروزی‌هایی که در جنوب لبنان، غزه و عراق در نبرد با اشغالگران و داعش به دست آمده از ثمرات آن است. 

در پایان این نشست، نماز مغرب به امامت «شیخ عبدالامیر الکیلانی» برگزار شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbw8bsgrhb0ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما