تاریخ انتشار۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶
کد مطلب : 561466

تأکید آیت الله سبحانی بر توجه کتابخانه های عمومی به مسائل دینی

آیت الله سبحانی بر اهمیت توجه به مسائل دینی در کتابخانه های عمومی تأکید و نقش کتابخانه ها را در این زمینه مهم دانست.
تأکید آیت الله سبحانی بر توجه کتابخانه های عمومی به مسائل دینی
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در دیدار با مهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، بر اهمیت توجه به مسائل دینی اعضای کتابخانه های عمومی تأکید و نقش کتابخانه های عمومی در این رابطه را مهم توصیف کرد.

آیت‌الله سبحانی ضمن ارزشمند دانستن توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، از فعالیت‌های اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این زمینه قدردانی کرد.

این مرجع تقلید در این دیدار همچنین بر استفاده از کتابداران فعال و دلسوز و تلاش در جهت افزایش رضایت اعضای کتابخانه های عمومی تاکید کرد.

وی از همکاری مؤسسه امام صادق (ع) با نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان نمونه‌ای از تجربه موفق نقش حوزه علمیه و روحانیت در کمک به توسعه کتابخوانی و تحصیل جوانان یاد کرد.

مهدی توکلیان همچنین در ادامه با حجت الاسلام علیرضا سبحانی، مدیر مؤسسه امام صادق (ع) دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام سبحانی در این دیدار گفت: کتابدارانی که در کتابخانه مؤسسه امام صادق (ع) مشغول کار بوده اند، کتابدارانی فعال و دلسوز بوده اند و امیدواریم تجربه موفق همکاری ما با نهاد کتابخانه های عمومی در اداره کتابخانه عمومی در بخش خواهران، در راه اندازی بخش برادران نیز تکرار شود و رضایت کاربران را در پی داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که حل معضلات کتابخانه، زمینه ساز استقبال بیشتر کاربران خواهد شد، گفت: در مدت همکاری بیش از ۱۰ سال با نهاد کتابخانه ها، مؤسسه امام صادق (ع) نیز خدمات گوناگونی از جمله خرید کتاب، تأمین امکانات و تجهیزات و ایجاد شرایط مناسب جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی را ارائه کرده است.

حجت الاسلام سبحانی در ادامه اظهار داشت: از نظر مؤسسه امام صادق (ع) کتابخانه عمومی، تنها به عنوان فضایی برای رشد علمی افراد نبوده و توجه به ابعاد مذهبی، اخلاقی و ارتقای فرهنگی اعضای کتابخانه از اولویت‌های ما در کتابخانه است.

مدیر مؤسسه امام صادق (ع) تصریح کرد: در همین راستا، یکی از خدمات ویژه مؤسسه امام صادق (ع) به کاربران، سیستم اختیاری اعلام حضور اعضای کتابخانه به والدین آنهاست که در پی درخواست والدین راه اندازی شده است.

مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان گفت: کتابخانه های عمومی با رویکرد جدید و در قالب باشگاه‌های فرهنگی، خدمات متنوعی را در مناطق مختلف استان و به همه گروه‌های سنی جامعه ارائه می‌دهد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مؤسسات دینی و هم افزایی با آنها گفت: معتقدیم که قم پتانسیل‌های فرهنگی زیادی دارد که بسیاری از آنها استفاده نمی‌شود؛ در چنین شرایطی، این هم افزایی ها در جهت ارائه خدمات فرهنگی به عموم مردم بسیار ارزشمند است.

گفتنی است که بخش خواهران کتابخانه عمومی مؤسسه امام صادق (ع) در سال ۱۳۸۰ و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و مؤسسه امام صادق (ع) در محلی با مساحت ۱۰۰۰ متر افتتاح شد.

این کتابخانه دارای سالن مطالعه، بخش کودک و نوجوان، کتابهای کمک درسی، مخزن و… است.

کتابخانه مؤسسه امام صادق (ع) همچنین از نظر منابع دارای ۳۸۴۶ نسخه کتاب کودک، ۱۴۷۲۵ نسخه کتاب بزرگسال و ۲۰۴۲ نسخه کتاب کمک درسی می‌باشد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfvydtvw6dvja.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما